Plugins - Loco Translate - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (466 entries)

en: "%1$s" %2$s by %3$s
gl_ES: "%1$s" %2$s por %3$s

en: "%s" is a directory, not a file
gl_ES: «%s» é un cartafol, non un ficheiro

en: "Hello Dolly" is part of the WordPress core
gl_ES: «Ola Dolly» é parte do núcleo de WordPress

en: %1$s file has been skipped because it's %3$s. (Max is %2$s). Check all strings are present before saving. | %1$s files over %2$s have been skipped. (Largest is %3$s). Check all strings are present before saving.
gl_ES[0]: Omitíuse %1$s arquivo porque ten %3$s. (O máximo é %2$s). Antes de gardar, comproba que todas as cadeas están presentes.
gl_ES[1]: Omitíronse %1$s arquivos de máis de %2$s. (O maior é de %3$s). Antes de gardar, comproba que todas as cadeas están presentes.

en: %1$s string extracted from source code for "%2$s" | %1$s strings extracted from source code for "%2$s"
gl_ES[0]: Extraída %1$s cadea do código fonte para «%2$s»
gl_ES[1]: Extraídas %1$s cadeas do código fonte para «%2$s»

en: %1$s string found in %2$s | %1$s strings found in %2$s
gl_ES[0]: Encontrada %1$s cadea en %2$s
gl_ES[1]: Encontradas %1$s cadeas en %2$s

en: %1$s string translated via %2$s | %1$s strings translated via %2$s
gl_ES[0]: %1$s cadea traducida a través de %2$s
gl_ES[1]: %1$s cadeas traducidas a través de %2$s

en: %s ago
gl_ES: fai %s

en: %s already exists in this folder
gl_ES: %s xa existe neste cartafol

en: %s characters will be sent for translation.
gl_ES: %s caracteres serán enviados para a súa tradución.

en: %s dependent file will also be deleted | %s dependent files will also be deleted
gl_ES[0]: Tamén se borrará %s arquivo dependiente
gl_ES[1]: Tamén se borrarán %s arquivos dependientes

en: %s file can't be matched to a known set of strings | %s files can't be matched to a known set of strings
gl_ES[0]: %s arquivo non pode ser comparado cun conxunto coñecido de cadeas
gl_ES[1]: %s arquivos non poden ser comparados cun conxunto coñecido de cadeas

en: %s file could not be moved | %s files could not be moved
gl_ES[0]: Non se puido mover %s arquivo
gl_ES[1]: Non se puideron mover %s arquivos

en: %s file is writeable
gl_ES: O ficheiro %s é escribíbel

en: %s file moved | %s files moved
gl_ES[0]: Movido %s arquivo
gl_ES[1]: Movidos %s arquivos

en: %s file saved
gl_ES: Arquivo %s gardado

en: %s fuzzy
gl_ES: %s mellorábeis

en: %s is not a Gettext file
gl_ES: %s non é un ficheiro Gettext

en: %s new string added | %s new strings added
gl_ES[0]: %s nova cadea engadida
gl_ES[1]: %s novas cadeas engadidas

en: %s obsolete string removed | %s obsolete strings removed
gl_ES[0]: %s cadea obsoleta eliminada
gl_ES[1]: %s cadeas obsoletas eliminadas

en: %s on disk
gl_ES: %s no disco

en: %s possible error detected | %s possible errors detected
gl_ES[0]: Detectouse %s posible erro
gl_ES[1]: Detectáronse %s posibles erros

en: %s source file will be scanned for translatable strings | %s source files will be scanned for translatable strings
gl_ES[0]: %s arquivo fonte será explorado para obter as cadeas traducibles
gl_ES[1]: %s arquivos fonte serán explorados para obter as cadeas traducibles

en: %s string | %s strings
gl_ES[0]: %s cadea
gl_ES[1]: %s cadeas

en: %s string marked Fuzzy | %s strings marked Fuzzy
gl_ES[0]: %s cadea marcada como imprecisa
gl_ES[1]: %s cadeas marcadas como imprecisas

en: %s string updated | %s strings updated
gl_ES[0]: %s cadea actualizada
gl_ES[1]: %s cadeas actualizadas

en: %s translation copied | %s translations copied
gl_ES[0]: %s tradución copiada
gl_ES[1]: %s traducións copiadas

en: %s unique source strings.
gl_ES: %s cadeas dunha soa fonte.

en: %s untranslated
gl_ES: %s pendentes

en: %s word | %s words
gl_ES[0]: %s palabra
gl_ES[1]: %s palabras

en: %s%% translated
gl_ES: %s%% traducido

en: %u file deleted | %u files deleted
gl_ES[0]: %u arquivo eliminado
gl_ES[1]: %u arquivos eliminados

en: A newer version of Loco Translate is available for download
gl_ES: Hai unha nova versión de Loco Translate dispoñible para a súa descarga

en: API URL
gl_ES: URL da API

en: API key
gl_ES: Clave da API

en: API keys
gl_ES: Claves da API

en: API region
gl_ES: Rexión da API

en: About templates
gl_ES: Verbo de modelos

en: About the Tokenizer
gl_ES: Verbo do tokenizador

en: Access to this file is blocked for security reasons
gl_ES: O acceso a este arquivo está bloqueado por motivos de seguridade

en: Active theme:
gl_ES: Tema activo:

en: Add UTF-8 byte order mark
gl_ES: Engadir marca de byte UTF-8

en: Add automatic translation services in the plugin settings.
gl_ES: Engade servizos de tradución automática nos axustes do plugin.

en: Add set
gl_ES: Engadir conxunto

en: Additional files found
gl_ES: Atopáronse ficheiros adicionais

en: Administrators and auditors may wish to review Loco's <a href="%s">plugin privacy notice</a>.
gl_ES: Os administradores e auditores poden querer revisar a <a href="%s">nota de protección de datos persoais do complemento</a> Loco Translate.

en: Advanced
gl_ES: Avanzado

en: Advanced configuration
gl_ES: Configuración Avanzada

en: Advanced tab
gl_ES: Lapela avanzada

en: Ajax controller returned empty JSON
gl_ES: O controlador de Ajax devolveu un JSON baleiro

en: Ajax route not found: "%s"
gl_ES: Non se atopou a ruta de Ajax: «%s»

en: Allow
gl_ES: Permitir

en: Allow (with warning)
gl_ES: Permitir (con aviso)

en: Allow full access to these roles
gl_ES: Permitir o acceso total a estes roles

en: Are you sure you want to <strong>permanently</strong> delete the following file?
gl_ES: Confirma que quere eliminar <strong>definitivamente</strong> o seguinte ficheiro?

en: Assign template
gl_ES: Asignar plantilla

en: Author details
gl_ES: Detalles do autor

en: Auto-translate this file
gl_ES: Traducir este arquivo automaticamente

en: Available languages
gl_ES: Idioma dispoñíbeis

en: Back
gl_ES: Volver

en: Backup files will be written when you save translations from Loco Translate editor
gl_ES: Faranse copias de seguranza de ficheiros cando garde traducións desde o editor de Loco Translate

en: Binary file missing
gl_ES: Perdeuse o ficheiro binario

en: Blocked paths
gl_ES: Rutas bloqueadas

en: Bundle auto-configured
gl_ES: Empaquetado autoconfigurado

en: Bundle configuration saved
gl_ES: Empaquetado de configuración gardado

en: Bundle diagnostics
gl_ES: Diagnósticos do empaquetado

en: Bundle name
gl_ES: Nome do empaquetado

en: Bundle setup
gl_ES: Configuración do empaquetado

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
gl_ES: Seguinte

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
gl_ES: Previa

en: Cancel
gl_ES: Anular

en: Changes to this file may be overwritten or deleted when you update WordPress
gl_ES: Os cambios neste ficheiro poden sobrescribirse ou seren eliminados ao actualizar WordPress

en: Check console output for debugging information
gl_ES: Comprobar a saída por consola para información de depuración

en: Check the translations marked with a warning sign
gl_ES: Comproba as traducións marcadas cunha sinal de advertencia

en: Child theme declares the same Text Domain as the parent theme
gl_ES: O tema fillo declara o mesmo dominio de texto que o tema pai

en: Choose a language
gl_ES: Escolla un idioma

en: Choose a location
gl_ES: Escolla unha localización

en: Choose a new location for these translations
gl_ES: Elixe unha nova ubicación para estas traducións

en: Click "Connect" to authenticate with the server
gl_ES: Prema «Conectar» para autenticarse co servidor

en: Click the <a href="%s">setup</a> tab to complete the bundle configuration
gl_ES: Prema a lapela <a href="%s">configurar</a> para completar a configuración do empaquetado

en: Compiled translations
gl_ES: Traducións compiladas

en: Compiling JSON files
gl_ES: Compilando arquivos JSON

en: Compiling MO files
gl_ES: Compilando os ficheiros MO

en: Configuration reset
gl_ES: Reiniciar a configuración

en: Configuration saved
gl_ES: Configuración gardada

en: Configure %s
gl_ES: Configurar %s

en: Configured domain has no extractable strings | %u configured domains have no extractable strings
gl_ES[0]: O dominio configurado non ten cadeas extraíbeis
gl_ES[1]: Os  %u dominios configurados non teñen cadeas extraíbeis

en: Confirm delete
gl_ES: Confirmar a eliminación

en: Confirm relocation
gl_ES: Confirmar reubicación

en: Connect
gl_ES: Conectar

en: Connected to remote file system
gl_ES: Conectado ao sistema de ficheiros remoto

en: Copy
gl_ES: Copiar

en: Copy target translations from "%s"
gl_ES: Copiar traducións meta de «%s»

en: Core translations &lsaquo; Loco
gl_ES: Tradución do núcleo &lsaquo; Loco

en: Create template
gl_ES: Crear modelo

en: Create template instead
gl_ES: Crear modelo no seu lugar

en: Creating this file requires permission
gl_ES: A creación deste ficheiro require permisos

en: Current configuration as XML
gl_ES: Configuración actual como XML

en: Custom language
gl_ES: Idioma personalizado

en: Debug
gl_ES: Depurar

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Delete %s
gl_ES: Eliminar %s

en: Delete Permanently
gl_ES: Eliminado definitivamente

en: Delete redundant files
gl_ES: Borrar arquivos redundantes

en: Deleting this file requires permission
gl_ES: A eliminación deste ficheiro require permisos

en: Descriptive name for this set of translatable strings
gl_ES: Nome descritivo para este conxunto de cadeas traducíbeis

en: Directory doesn't exist
gl_ES: O cartafol non existe

en: Directory is writeable
gl_ES: O cartafol é escribíbel

en: Disallow
gl_ES: Desactivar

en: Documentation
gl_ES: Documentación

en: Domain path
gl_ES: Ruta do dominio

en: Download action not found
gl_ES: Non se atopou a acción de descarga

en: Download controller returned empty output
gl_ES: O controlador de descarga devolveu unha saída baleira

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit config
gl_ES: Editar a configuración

en: Edit file headers
gl_ES: Editar as cabeceiras do arquivo

en: Edit template
gl_ES: Editar o modelo

en: Editing %1$s in %2$s
gl_ES: Editando %1$s en %2$s

en: Editing of POT (template) files
gl_ES: Edición de arquivos POT (modelo)

[ctx: Editor]
en: %s translation
gl_ES: %s tradución

[ctx: Editor]
en: Add
gl_ES: Engadir

[ctx: Editor]
en: Auto
gl_ES: Automática

[ctx: Editor]
en: Check
gl_ES: Comprobar

[ctx: Editor]
en: Comments
gl_ES: Comentarios

[ctx: Editor]
en: Context
gl_ES: Contexto

[ctx: Editor]
en: Context not loaded
gl_ES: Contexto non cargado

[ctx: Editor]
en: Download
gl_ES: Descargar

[ctx: Editor]
en: Remove
gl_ES: Retirar

[ctx: Editor]
en: Revert
gl_ES: Reverter

[ctx: Editor]
en: Save
gl_ES: Gardar

[ctx: Editor]
en: Single
gl_ES: Singular

[ctx: Editor]
en: Source text
gl_ES: Texto orixe

[ctx: Editor]
en: Source text not loaded
gl_ES: Texto orixe non cargado

[ctx: Editor]
en: Suggest translation
gl_ES: Suxerir tradución

[ctx: Editor]
en: Sync
gl_ES: Sincronizar

[ctx: Editor]
en: Toggle Fuzzy
gl_ES: Alternar «Imprecisa»

[ctx: Editor]
en: Toggle code view
gl_ES: Trocar a vista de código

[ctx: Editor]
en: Toggle invisibles
gl_ES: Trocar invisíbeis

[ctx: Editor]
en: Translated
gl_ES: Traducido

[ctx: Editor]
en: Translation
gl_ES: Tradución

[ctx: Editor]
en: Translation not loaded
gl_ES: Non se cargou a tradución

[ctx: Editor]
en: Untranslated
gl_ES: Non traducido

en: Either this file is missing or the server doesn't have permission to access it
gl_ES: Ou ben se perdeu este ficheiro ou ben o servidor non ten permiso para acceder a el

en: Enable Ajax file uploads
gl_ES: Activar a subida Ajax de arquivos

en: Enter a new location for this file
gl_ES: Introduce unha nova ubicación para este arquivo

en: Error
gl_ES: Erro

en: Exclude
gl_ES: Excluír

en: Excludes %1$s file over %2$s | Excludes %1$s files over %2$s
gl_ES[0]: Exclúe %1$s arquivo de máis de %2$s
gl_ES[1]: Exclúe %1$s arquivos de máis de %2$s

en: Extracting strings
gl_ES: Extraer cadeas

en: Failed to build directory path
gl_ES: Produciuse un fallo ao construír a ruta do cartafol

en: Failed to chmod %s
gl_ES: A modificación do chmod fallou en %s

en: Failed to connect to remote server
gl_ES: Produciuse un fallo ao conectar co servidor remoto

en: Failed to copy %1$s to %2$s
gl_ES: Fallo ao copiar %1$s en %2$s

en: Failed to create backup file in "%s". Check file permissions or disable backups
gl_ES: Produciuse un fallo ao crear o ficheiro da copia de seguranza «%s». Comprobe os permisos do ficheiro ou desactive as copias de seguranza

en: Failed to create directory
gl_ES: Produciuse un fallo ao crear o cartafol

en: Failed to delete %s
gl_ES: Produciuse un fallo ao eliminar %s

en: Failed to save file
gl_ES: Produciuse un fallo ao gardar o ficheiro

en: Falling back to source extraction because %s is missing
gl_ES: Volvendo á extracción fonte porque falta %s

en: File access disallowed
gl_ES: Acceso non permitido ao arquivo

en: File backups are disabled in your plugin settings
gl_ES: As copias de seguranza do ficheiro están desactivadas na configuración do complemento

en: File deleted
gl_ES: Ficheiro eliminado

en: File does not have a valid header
gl_ES: O ficheiro non ten unha cabeceira correcta

en: File doesn't exist
gl_ES: O ficheiro non existe

en: File info
gl_ES: Info do ficheiro

en: File is a directory
gl_ES: O ficheiro é un cartafol

en: File is in binary MO format
gl_ES: O ficheiro está en formato binario MO

en: File is protected by the bundle configuration
gl_ES: O arquivo está protexido pola configuración do paquete

[ctx: File location]
en: Author
gl_ES: Autor

[ctx: File location]
en: Custom
gl_ES: Personalizado

[ctx: File location]
en: Other
gl_ES: Outro

[ctx: File location]
en: System
gl_ES: Sistema

en: File modification is disallowed by your WordPress config
gl_ES: A modificación do ficheiro está desactivada pola configuración do WordPress

en: File modified
gl_ES: Ficheiro modificado

en: File not found
gl_ES: Non se atopou o ficheiro

en: File prefix
gl_ES: Prefixo do ficheiro

en: File restored
gl_ES: Ficheiro restaurado

en: File size
gl_ES: Tamaño do ficheiro

en: File system access
gl_ES: Acceso ao sistema do ficheiro

en: Files and folders within the bundle that contain localized PHP code
gl_ES: Ficheiros e cartafoles dentro do empaquetado que contén o código PHP localizado

en: Files found
gl_ES: Ficheiros atopados

en: Files in this location can be modified or deleted by WordPress automatic updates
gl_ES: Os ficheiros nesta localización pódense modificar ou eliminar por actualizacións automáticas de WordPress

en: Filter translations
gl_ES: Filtrar traducións

en: Filter...
gl_ES: Filtro...

en: Folder
gl_ES: Cartafol

en: Folders within the bundle that contain author-supplied translations
gl_ES: Cartafoles dentro do empaquetado que contén as traducións fornecidas polo autor

en: Folders within the bundle that will never be searched for files
gl_ES: Cartafoles dentro do empaquetado nas que nunca se buscarán ficheiros

en: Full documentation
gl_ES: Documentación completa

en: Fuzzy matching tolerance
gl_ES: Tolerancia de coincidencia imprecisa

en: Generate hash tables
gl_ES: Xerar táboas hash

en: Get help with this
gl_ES: Obter axuda con isto

en: Getting help with Loco Translate
gl_ES: Obter axuda sobre Loco Translate

en: Go to WordPress Core
gl_ES: Ir ao núcleo de WordPress

en: Grant access to roles
gl_ES: Dar acceso a roles

en: Help
gl_ES: Axuda

en: Help & support
gl_ES: Axuda e asistencia

en: Home
gl_ES: Principal

en: If you have trouble translating this bundle, consider asking the author for help
gl_ES: Se ten problemas traducindo este empaquetado, considere pedirlle ao autor axuda

en: If you've been given a configuration file by a developer, paste the XML code here
gl_ES: Se un desenvolvedor lle deu a vostede un ficheiro de configuración, pegue o código XML aquí

en: Import config from XML
gl_ES: Importar a configuración do XML

en: Important
gl_ES: Importante

en: In sync with template
gl_ES: Sincronizado co modelo

en: Include
gl_ES: Incluír

en: Include Fuzzy strings
gl_ES: Incluír as cadeas mellorábeis

en: Info and tutorials
gl_ES: Información e titoriais

en: Initializing new translations in "%s"
gl_ES: Iniciando novas traducións en «%s»

en: Initializing new translations in unknown set
gl_ES: Iniciando novas traducións nun conxunto descoñecido

en: Install manually
gl_ES: Instalar manualmente

en: Installed languages
gl_ES: Idiomas instalados

en: Invalid locale
gl_ES: Local incorrecto

en: It needs configuring before you can do any translations
gl_ES: Precisa configuración antes de poder facer calquera tradución

en: JSON compilation failed for %s
gl_ES: Fallou a compilación JSON para %s

en: Just copy English source strings
gl_ES: Simplemente copie as cadeas de orixe en inglés

en: Just now
gl_ES: Xusto agora

en: Keep this translation
gl_ES: Manter esta tradución

en: Language
gl_ES: Idioma

en: Language header is "%1$s" but file name contains "%2$s"
gl_ES: A cabeceira do idioma é «%1$s» pero o nome do arquivo contén «%2$s»

en: Languages
gl_ES: Idiomas

en: Languages &lsaquo; Loco
gl_ES: Idiomas &lsaquo; Loco

en: Last extracted
gl_ES: Último extraído

en: Last modified
gl_ES: Último modificado

en: Last translation
gl_ES: Última tradución

en: Load config
gl_ES: Cargar configuración

en: Loading suggestions
gl_ES: Cargando suxerencias

en: Locale code
gl_ES: Código de local

en: Locale name
gl_ES: Nome de local

en: Locked
gl_ES: Trancado

en: Loco Translate is powered by
gl_ES: Loco Translate producido por

en: Loco Translate requires the "%s" PHP extension. Ask your hosting provider to install it
gl_ES: Loco Translate necesita a extensión «%s» de PHP. Pídelle ao teu provedor de aloxamento que a instale

en: Loco requires the <a href="http://php.net/manual/en/book.tokenizer.php" target="_blank">Tokenizer extension</a> to scan PHP source code for translatable strings
gl_ES: Loco require a <a href="http://php.net/manual/en/book.tokenizer.php" target="_blank">extensión Tokenizer</a> para escanear o código fonte buscando cadeas traducíbeis

en: Loco was interrupted by output from %1$s:%2$u
gl_ES: Loco interrompeuse pola saída de %1$s:%2$u

en: Loco, Translation Management
gl_ES: Loco, xestión de tradución

en: MO file exists for this language already. Delete it first
gl_ES: Xa existe o ficheiro MO deste idioma. Elimíneo primeiro

en: Mark new translations as Fuzzy
gl_ES: Marcar novas traducións como «Imprecisas»

en: Maximum line length (zero disables wrapping)
gl_ES: Tamaño máximo de liña (cero desactiva o axuste de liña)

en: Merge strings from related JSON files
gl_ES: Combinar cadeas desde os arquivos JSON relacionados

en: Merged from %s
gl_ES: Fusionado con %s

en: Merged from source code
gl_ES: Fusionado co código fonte

en: Mismatching placeholder type; check against source text formatting
gl_ES: Tipo de marcador de posición equivocado, revisa de novo o formateado do texto fonte

en: Missing placeholders; source text formatting suggests at least %s
gl_ES: Faltan marcadores de posición; o formato do texto de orixe suxire polo menos %s

en: Missing template
gl_ES: Falta o modelo

en: Modification of POT (template) files is disallowed by the plugin settings
gl_ES: A modificación dos arquivos POT (modelo) non está permitida polos axustes do plugin

en: Modification of installed files
gl_ES: Modificación de ficheiros instalados

en: Modification of installed files is disallowed by the plugin settings
gl_ES: A modificación de ficheiros instalados foi desactivada pola configuración do complemento

[ctx: Modified time]
en: Updated
gl_ES: Actualizado

en: Move
gl_ES: Mover

en: Move %s
gl_ES: Mover %s

en: Move files
gl_ES: Mover arquivos

en: Need a human?
gl_ES: Necesitas un humano?

en: New language
gl_ES: Novo idioma

en: New template
gl_ES: Novo modelo

en: New template file
gl_ES: Novo modelo de ficheiro

en: New translations template for "%s"
gl_ES: Novo modelo de traducións de «%s»

en: No core translation files are installed for this language
gl_ES: Ningún ficheiro de tradución está instalado deste idioma

en: No files found for this language
gl_ES: Non se atoparon ficheiros deste idioma

en: No formatting errors detected
gl_ES: Non se atoparon erros de formato

en: No language selected
gl_ES: Non se seleccionou o idioma

en: No previous file revisions
gl_ES: Non hai ficheiro de revisións previas

en: No translation APIs configured
gl_ES: Non se configurou ningunha API de tradución

en: No translations found for "%s"
gl_ES: Non se atoparon traducións de «%s»

en: Not recommended
gl_ES: Non recomendado

en: Note that the file may not be deletable due to additional ownership permissions
gl_ES: Note que o ficheiro pode non ser eliminábel debido a permisos adicionais de propiedade

en: Nothing matches the text filter
gl_ES: Nada coincide co filtro de texto

en: Nothing needed updating
gl_ES: Non é necesario actualizar nada

en: Notice
gl_ES: Nota

en: Number of backups to keep of each file:
gl_ES: Número de copias de seguranza para o mantemento de cada ficheiro:

en: OK
gl_ES: Aceptar

en: Official configuration
gl_ES: Configuración oficial

en: Official plugin page
gl_ES: Páxina oficial do plugin

en: Out of sync with template
gl_ES: Fóra de sincronización co modelo

en: Overview
gl_ES: Panorama

en: Overwrite existing translations
gl_ES: Sobrescribir as traducións existentes

en: PO file has different source strings to "%s". Try running Sync before making any changes.
gl_ES: O ficheiro PO ten diferentes cadeas de orixe que «%s». Tente executar a sincronización antes de facer cambios.

en: PO file has the same source strings as "%s"
gl_ES: O ficheiro PO ten as mesmas cadeas de orixe ca «%s»

en: PO file missing
gl_ES: Falta o ficheiro PO

en: PO file saved and MO file compiled
gl_ES: Ficheiro PO gardado e ficheiro MO compilado

en: PO file saved and MO/JSON files compiled
gl_ES: Arquivo PO gardado e arquivos MO/JSON compilados

en: PO file saved, but MO file compilation failed
gl_ES: Ficheiro PO gardado pero a compilación do ficheiro MO fallou

en: Page not found
gl_ES: Páxina non atopada

en: Parent directory isn't writable
gl_ES: O directorio superior non ten permisos de escritura

en: Parent theme
gl_ES: Tema pai

en: Partially configured bundle
gl_ES: Empaquetado parcialmente configurado

en: Pending
gl_ES: Pendentes

en: Permission denied
gl_ES: Permiso denegado

en: Permission denied to update file
gl_ES: Permiso denegado para actualizar o ficheiro

en: Plugin not found: %s
gl_ES: Complemento non atopado: %s

en: Plugin settings
gl_ES: Configuración do complemento

en: Plugin translations &lsaquo; Loco
gl_ES: Traducións do complemento &lsaquo; Loco

en: Plugins
gl_ES: Complementos

[ctx: Plural category]
en: Few
gl_ES: Poucas

[ctx: Plural category]
en: Many
gl_ES: Moitos

[ctx: Plural category]
en: One
gl_ES: Un

[ctx: Plural category]
en: Other
gl_ES: Outro

[ctx: Plural category]
en: Two
gl_ES: Dous

[ctx: Plural category]
en: Zero
gl_ES: Cero

en: Plural forms differ from Loco Translate's built in rules for this language
gl_ES: As formas plurais son distintas das regras incluídas en Loco Translate para este idioma

en: Possible syntax error in string formatting
gl_ES: Posible erro de sintaxe no formato da cadea

en: Pretty formatting
gl_ES: Bonito formato

en: Project name
gl_ES: Nome do proxecto

en: Provide the following text when reporting a problem
gl_ES: Fornece o seguinte texto ao informar do problema

en: Read only
gl_ES: Só lectura

en: Recently updated:
gl_ES: Recentemente actualizado:

en: Recommended
gl_ES: Recomendado

en: Refusing to copy over an existing file
gl_ES: Desbótase copiar sobre un ficheiro existente

en: Relative path from bundle root to the official POT file
gl_ES: Ruta relativa da raíz do empaquetado ao ficheiro oficial POT

en: Relative path to template file
gl_ES: Ruta relativa ao arquivo do modelo

en: Relocate
gl_ES: Reubicar

en: Reset config
gl_ES: Reiniciar a configuración

en: Restore
gl_ES: Restaurar

en: Restore %s
gl_ES: Restaurar %s

en: Restrict locales
gl_ES: Restrinxir idiomas locais

en: Revisions are identical, you can delete %s
gl_ES: As revisións son idénticas, pode eliminar %s

en: Running plugins:
gl_ES: Complementos en execución:

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save config
gl_ES: Gardar a configuración

en: Save credentials in session
gl_ES: Gardar as credenciais da sesión

en: Save settings
gl_ES: Gardar a configuración

en: Saving PO/POT files
gl_ES: Gardando os ficheiros PO/POT

en: Saving this file requires permission
gl_ES: Requírese permiso para gardar este ficheiro

en: Scan JavaScript files with extensions:
gl_ES: Explorar arquivos JavaScript con extensións:

en: Scan PHP files with extensions:
gl_ES: Escanear os ficheiros PHP con extensións:

en: See FAQ
gl_ES: Ver as FAQ

en: See all core translations
gl_ES: Ver todas as tradución do núcleo

en: See all plugins
gl_ES: Ver todos os complementos

en: See all themes
gl_ES: Ver todos os temas

en: See full disclaimer
gl_ES: Ver o descargo de responsabilidade completo

en: Server returned invalid data
gl_ES: O servidor devolveu datos incorrectos

en: Set up %s
gl_ES: Configurar %s

en: Sets
gl_ES: Axustes

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Settings saved
gl_ES: Configuración gardada

en: Setup
gl_ES: Configurar

en: Setup tab
gl_ES: Lapela de configurar

en: Site language
gl_ES: Idioma do sitio

en: Site options
gl_ES: Opcións do sitio

en: Site options apply to all users of Loco Translate across the current site
gl_ES: As opcións do sitio aplícanse a todos os usuarios de Loco Translate dentro do sitio actual

en: Skip PHP files larger than:
gl_ES: Saltar ficheiros PHP máis longos ca:

en: Skip template
gl_ES: Saltar modelo

en: Source
gl_ES: Fonte

en: Source file paths
gl_ES: Rutas de ficheiro fonte

en: Source files to scan:
gl_ES: Ficheiros fonte para escanear:

en: Start translating
gl_ES: Comezar a tradución

en: Strings
gl_ES: Cadeas

en: Strings up to date with %s
gl_ES: Cadeas actualizadas con %s

en: Strings up to date with source code
gl_ES: Cadeas actualizadas co código fuente

en: Strings will be extracted to:
gl_ES: As cadeas serán extraídas a:

en: Suggested translations
gl_ES: Traducións suxeridas

en: Suggestion
gl_ES: Suxerencia

en: Super Admin
gl_ES: Superadministrador

en: Support forum
gl_ES: Foro de asistencia técnica

en: Sync with source when template missing
gl_ES: Sincronizar coa fonte cando falte o modelo

en: Syncing PO files
gl_ES: Sincronizar os arquivos PO

en: System diagnostics
gl_ES: Diagnóstico do sistema

en: Template file
gl_ES: Ficheiro modelo

en: Template file already exists
gl_ES: O ficheiro modelo xa existe

en: Template file created
gl_ES: Creouse o ficheiro modelo

en: Template missing
gl_ES: Falta o modelo

en: Template options
gl_ES: Opcións do modelo

en: Text Domain cannot be empty
gl_ES: O dominio de texto non pode estar baleiro

en: Text domain
gl_ES: Dominio de texto

en: The WordPress Team
gl_ES: O equipo de WordPress

en: The containing directory for this file doesn't exist either
gl_ES: No entanto, o cartafol continente deste ficheiro non existe

en: The containing directory is writeable by %s, so you can add new files in the same location
gl_ES: O cartafol continente é escribíbel para %s, así que pode engadir novos ficheiros na mesma localización

en: The default "languages" domain path has been detected
gl_ES: Detectouse a ruta do dominio "idiomas" por defecto

en: The domain path is declared by the author as "%s"
gl_ES: A ruta do dominio é declarada polo autor como "%s"

en: The following file will be moved/renamed to the new location: | The following files will be moved/renamed to the new location:
gl_ES[0]: O seguinte arquivo moverase á nova ubicación:
gl_ES[1]: Os seguintes arquivos moveranse á nova ubicación:

en: The language of this site is %s.
gl_ES: O idioma deste sitio é %s.

en: The namespace into which WordPress will load translated strings
gl_ES: O espazo de nome no que WordPress cargará as cadeas traducidas

en: Theme translations &lsaquo; Loco
gl_ES: Traducións do tema &lsaquo; Loco

en: Themes
gl_ES: Temas

en: These plugins have recently loaded translation files into the admin area
gl_ES: Estes complemento acaban de cargar ficheiros de tradución dentro da área de administración

en: These translations are not linked to a POT file. Sync operations will extract strings directly from source code.
gl_ES: Estas traducións non están vinculadas a un ficheiro POT. As operacións de sincronización extraerán as cadeas directamente do código fonte.

en: Third party services are subject to their own terms of use and may incur costs from the provider
gl_ES: Os servizos de terceiros están suxeitos aos seus propios termos de uso e poden incorrer en custos por parte do provedor

en: This bundle does't declare a text domain; try configuring it in the Advanced tab
gl_ES: Este paquete non declara un dominio de texto; proba a configuralo na pestana Avanzado

en: This bundle doesn't declare a domain path. Add one via the Advanced tab if needed
gl_ES: Este paquete non declara unha ruta de dominio. Engade un a través da pestana Avanzado se é necesario

en: This bundle doesn't define a translations template file
gl_ES: Este empaquetado non define un ficheiro modelo de traducións

en: This bundle isn't automatically compatible and requires configuring before you can use all the functions of Loco Translate
gl_ES: Este empaquetado non é automaticamente compatíbel e require configuración antes de poder utilizar todas as funcións de Loco Translate

en: This bundle isn't fully configured, so we don't know what the following files are for
gl_ES: Este empaquetado non está totalmente configurado así que non sabemos para que son os seguintes ficheiros

en: This bundle isn't set up for translation in a way we understand
gl_ES: Este empaquetado non está configurado para tradución nun modo que comprendamos

en: This bundle's configuration has been automatically detected and seems to be fully compatible
gl_ES: Esta configuración do empaquetado detectouse automaticamente e parece ser completamente compatíbel

en: This bundle's configuration has been automatically detected, but isn't fully complete
gl_ES: Esta configuración do empaquetado detectouse automaticamente pero non está totalmente completa

en: This bundle's configuration is built into Loco Translate
gl_ES: Esta configuración do empaquetado construíuse en Loco Translate

en: This bundle's configuration is provided by the author
gl_ES: Esta configuración do empaquetado forneceuna o autor

en: This bundle's configuration is saved in the WordPress database
gl_ES: Esta configuración do empaquetado gardouse na base de datos de WordPress

en: This bundle's template file doesn't exist yet. We recommend you create it before adding languages
gl_ES: Este ficheiro modelo do empaquetado aínda non existe. Recomendámoslle que o cree antes de engadir idiomas

en: This directory can't be written to directly by the web server
gl_ES: Este cartafol non é accesíbel para escritura directa polo servidor web

en: This directory is managed by WordPress, be careful what you delete
gl_ES: Este cartafol xestiónao WordPress, sexa coidadoso co que elimina

en: This directory is managed by WordPress. Removed files may be restored during updates
gl_ES: Este directorio está xestionado por WordPress. Os arquivos borrados pode que sexan restaurados durante as actualizacións.

en: This file can't be updated directly by the web server
gl_ES: Este ficheiro non se pode actualizar directamente mediante o servidor web

en: This file may be overwritten or deleted when you update WordPress
gl_ES: Este ficheiro pode ser sobrescrito ou eliminado ao actualizar WordPress

en: This information is for developers to find problems in the bundle setup
gl_ES: Esta información é para que os desenvolvedores atopen os problemas na configuración do empaquetado

en: This is NOT a translation file. Manual editing of source strings is not recommended.
gl_ES: Este NON é un arquivo de tradución. Non se recomenda a edición manual das cadeas de orixe.

en: This move operation requires permission
gl_ES: Esta operación de mover require permisos

en: This page was expecting a file, but the path is actually a directory
gl_ES: Esta páxina estaba agardando un ficheiro pero actualmente a ruta é un cartafol

en: This plugin doesn't collect any data from public website visitors.
gl_ES: Este complemento non recolle ningún dato de publico visitante do sitio web.

en: This plugin doesn't declare a text domain. It's assumed to be the same as the slug, but this could be wrong
gl_ES: Este plugin non declara un dominio de texto. Suponse que é o mesmo que o slug, pero isto podería estar mal

en: This plugin doesn't have its own translation files, but can be translated in the default text domain
gl_ES: Este plugin non ten os seus propios arquivos de tradución, pero pódese traducir no texto de dominio por defecto

en: This text domain is not in Loco Translate's bundle configuration
gl_ES: Este dominio de texto non está na configuración do paquete de Loco Translate

en: To create new files here you'll have to connect to the remote file system, or make the directory writeable by %s
gl_ES: Para crear novos ficheiros aquí terá que conectar co sistema de ficheiros remoto ou facer o cartafol escribíbel para %s

en: To make changes you'll have to connect to the remote file system, or make the file writeable by %s
gl_ES: Para facer cambios terá que conectar co sistema de ficheiros remoto ou facelo accesíbel para escritura de %s

en: Too many placeholders; source text formatting suggests a maximum of %s
gl_ES: Demasiados marcadores de posición; o formato do texto de orixe suxire un máximo de %s

en: Translate
gl_ES: Traducir

en: Translate plugins
gl_ES: Traducir complementos

en: Translate themes
gl_ES: Traducir temas

en: Translate themes and plugins directly in WordPress
gl_ES: Traducir temas e complementos directamente en WordPress

en: Translation job aborted with %s string remaining | Translation job aborted with %s strings remaining
gl_ES[0]: Traballo de tradución cancelado con %s cadea pendente
gl_ES[1]: Traballo de tradución cancelado con %s cadeas pendentes

en: Translation progress
gl_ES: Progreso da tradución

en: Translation progress %s%%
gl_ES: Progreso da tradución %s%%

en: Translation template is invalid (%s)
gl_ES: O modelo da tradución non é correcto (%s)

en: Translations don't match template. Run sync to update from %s
gl_ES: A tradución non casa co modelo. Execute a sincronización para actualizalo desde %s

en: Translations have been recently modified in the following bundles
gl_ES: Recentemente modificáronse as traducións nos seguintes empaquetados

en: Translator credit
gl_ES: Crédito do tradutor

en: Unconfigured bundle
gl_ES: Empaquetado sen configurar

en: Unexpected file type
gl_ES: Tipo de ficheiro inesperado

en: Unknown author
gl_ES: Autor descoñecido

en: Unknown error
gl_ES: Erro descoñecido

en: Update Now
gl_ES: Actualizar agora

en: Upgrade to %s
gl_ES: Actualizado a %s

en: Upload
gl_ES: Subir

en: Upload PO
gl_ES: Subir un arquivo PO

en: Upload PO file
gl_ES: Subir arquivo PO

en: Upload a translation file
gl_ES: Subir un arquivo de tradución

en: Use this file as template when running Sync
gl_ES: Utilizar este arquivo como modelo cando se execute a sincronización

en: Use this translation
gl_ES: Usar esta tradución

en: Useful links:
gl_ES: Ligazóns útiles:

en: User options
gl_ES: Opcións do usuario

en: User options apply to your WordPress login, across all sites
gl_ES: As opcións do usuario aplícanse ao inicio de sesión do teu WordPress, en todos os sitios

[ctx: User role]
en: Translator
gl_ES: Tradutor

en: Usually the same as the text domain, but don't leave blank unless you mean to
gl_ES: Adoita ser o mesmo có dominio textual pero non o deixe en branco a non ser que o pretenda

en: Version
gl_ES: Versión

en: Version %s
gl_ES: Versión %s

en: View
gl_ES: Ver

en: View template
gl_ES: Ver plantilla

en: Visit official site
gl_ES: Visitar o sitio oficial

en: Warning
gl_ES: Aviso

en: We can't find the binary MO file that belongs with these translations
gl_ES: Non se pode atopar o ficheiro binario MO que corresponde con estas traducións

en: We can't find the original PO file from which this was compiled
gl_ES: Non se pode atopar o ficheiro orixinal PO a partir do que se compilou este

en: Welcome to Loco Translate
gl_ES: Dámoslle a benvida a Loco Translate

en: What's this?
gl_ES: Que é isto?

en: WordPress Core
gl_ES: Núcleo de WordPress

en: WordPress core
gl_ES: Núcleo de WordPress

en: WordPress language
gl_ES: Idioma de WordPress

en: WordPress says the primary text domain is "%s"
gl_ES: WordPress di que o dominio do texto principal é "%s"

en: WordPress updates
gl_ES: Actualizacións de WordPress

en: Write protected
gl_ES: Protexido contra escritura

en: XML parse error
gl_ES: Erro no procesamento do XML

en: XML setup
gl_ES: Configuración do XML

en: XML supplied is empty
gl_ES: O XML achegado está baleiro

en: Y/m/d
gl_ES: d/m/Y

en: You can make changes in the Advanced tab if you need to override the current settings
gl_ES: Pode facer cambios na lapela Avanzado se necesita sobrescribir a configuración actual

en: You can still translate any bundle that has a <a href="%s" target="_blank">template</a>
gl_ES: Aínda pode traducir calquera empaquetado que teña un <a href="%s" target="_blank">modelo</a>

en: You can update these translations directly from the editor to the file system
gl_ES: Pode actualizar estas traducións directamente desde o editor ao sistema de ficheiros

en: You can use existing translations as a template using the Copy feature.
gl_ES: Podes usar traducións existentes coma un modelo usando a característica «Copiar»

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
gl_ES: Non ten suficientes permisos para acceder a esta páxina.

en: You're creating translations directly from source code
gl_ES: Está vostede creando traducións directamente desde o código fonte

en: You're running a development snapshot of Loco Translate
gl_ES: Está executando unha instantánea de desenvolvemento de Loco Translate

en: You're running the latest version of Loco Translate
gl_ES: Está executando a última versión de Loco Translate

en: Your admin language is %s.
gl_ES: A lingua de administración é %s.

en: Your changes will be lost if you continue without saving
gl_ES: Perderanse os cambios se continúa sen gardalos

en: Your file is identical to the existing one
gl_ES: O teu arquivo é idéntico ao existente

en: Your file must be named as shown above where %1$s is the language code, e.g. %2$s
gl_ES: O teu arquivo debe nomearse como se mostra arriba, onde %1$s é o código de idioma, p.ex.: %2$s

en: Your version of %1$s is out of date. We recommend you upgrade to at least v%2$s, but preferably to the latest stable version.
gl_ES: A túa versión de %1$s é moi antiga. Recomendámosche actualizar polo menos á v%2$s, pero preferiblemente á última versión estable.

en: compiled
gl_ES: compilado

en: largest is %s
gl_ES: o máis largo é %s

en: no wildcards
gl_ES: sen comodíns

en: the web server
gl_ES: O servidor web

en: unconfigured
gl_ES: sen configurar
