Plugins - SVG Support - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (144 entries)

en:  <strong>Use with caution!</strong> Checking this will automatically add the SVG class to ALL image tags containing SVG file sources in the rendered HTML via javascript and will therefore render all of your SVG files inline.<br /><em>Use case scenario: When using a visual builder such as in the Divi Theme or The Divi Builder, the class is not automatically added with the "Automatically insert class?" option selected or the builder module doesn't give you the option to manually add a CSS class directly to your image.</em>
gl_ES:  <strong>¡USAR CON COIDADO!</strong> Se se marca isto, engadirase automaticamente a clase SVG a TODAS as etiquetas de imaxe que conteñan arquivos SVG no HTML renderizado a través de javascript e, polo tanto, renderizaranse todos os arquivos SVG en liña.<br /><em>Exemplo de uso: cando se utiliza un constructor visual como en Divi Theme ou The Divi Builder, a clase non se engade automaticamente coa opción «Insertar clase automaticamente» seleccionada ou o módulo constructor non che dá a opción de engadir manualmente unha clase CSS directamente á túa imaxe.</em>

en:  Checking this will make sure that either the default class or the custom one you set below is inserted into the style attributes of <code>img</code> tags when you insert SVG images into a post. Additionally, it will remove all of the default WordPress classes. It will leave normal image types as default and only affect SVG files.
gl_ES:  Mancando isto, asegúraste de que a clase por defecto ou a personalizada que establezas a continuación se inserte nos atributos de estilo das etiquetas <code>img</code> cando insertes imaxes SVG nunha entrada. Ademais, eliminará todas as clases predeterminadas de WordPress. Deixará os tipos de imaxe normais como predeterminados e só afectará aos arquivos SVG.

en:  Checking this will use the expanded JS file instead of the minified JS file. Useful if you want to minify this externally using a caching plugin or similar.
gl_ES:  Marcando isto usarase o arquivo JS expandido en lugar do arquivo JS minimizado. Útil se queres minimizalo externamente usando un plugin de caché ou similar.

en:  Normally, scripts are placed in <code>head</code> of the HTML document. If "Yes" is selected, the script is placed before the closing <code>body</code> tag. This requires the theme to have the <code>wp_footer()</code> template tag in the appropriate place.
gl_ES:  Normalmente, os scripts colócanse no <code>head</code> do documento HTML. Se se selecciona «Si», o script colócase antes da etiqueta de peche <code>body</code>. Isto require que o tema teña a etiqueta de modelo<code>wp_footer()</code> no lugar apropiado.

en:  Restricts SVG upload privileges to Administrators.
gl_ES:  Restrinxe os privilexios de subida de SVG aos administradores.

en:  You don't need to enable this to simply use SVG files as images. Enabling this will trigger advanced options and SVG functionality such as inline rendering.
gl_ES:  Non é necesario activar esta opción para utilizar arquivos SVG como imaxes. Activar isto activará opcións avanzadas e funcionalidade SVG como o renderizado en liña.

en: (You don't need to send me that much though, anything is appreciated!)
gl_ES: (Non fai falta que me envíes tanto, apréciase calquera cousa!)

en: - You can set this target class on any element and the script will traverse all children of that target element looking for IMG tags with SVG in the src to replace.
gl_ES: - Podes configurar esta clase de destino en calquera elemento e o script atravesará todos os fillos dese elemento de destino buscando etiquetas IMG cun SVG no src para remprazalo.

en: - You will need to set your own height and width in your CSS for SVG files to display correctly.
gl_ES: - Terás que establecer a túa propia altura e anchura no CSS para que os arquivos SVG se mostren correctamente.

en: - Your uploaded image needs to be an SVG file for this plugin to replace the img tag with the inline SVG code. It will not create SVG files for you.
gl_ES: - A túa imaxe subida necesita ser un arquivo SVG para que este plugin remprace a etiqueta img co código SVG en liña. Non creará arquivos SVG para ti.

en: <a target="_blank" href="https://wordpress.org/support/plugin/svg-support">SVG Support Forum</a>
gl_ES: <a target="_blank" href="https://wordpress.org/support/plugin/svg-support">Foro de soporte de SVG Support</a>

en: A huge thanks in advance!
gl_ES: Moitas grazas por adiantado!

en: A very small piece of code that helps with displaying SVGs on the frontend in some cases.
gl_ES: Unha porción de código moi pequena que, nalgúns casos, axuda a amosar os SVG na portada.

en: About The Plugin
gl_ES: Acerca do plugin

en: Add your featured SVG like you would any regular featured image format.
gl_ES: Engade o teu SVG destacado como o farías con calquera formato de imaxe destacada normal.

en: Advanced
gl_ES: Avanzado

en: Advanced Mode
gl_ES: Modo avanzado

en: Advanced Usage
gl_ES: Uso avanzado

en: An online tool to optimize your SVG files.
gl_ES: Unha ferramenta en liña para optimizar os teus arquivos SVG.

en: Animate SVG using CSS or JS
gl_ES: Animar SVG usando CSS ou JS

en: Animate and Optimize your SVG files using these open source projects
gl_ES: Anima e optimiza os teus arquivos SVG utilizando estes proxectos de código aberto

en: Animation
gl_ES: Animación

en: At it's core, SVG Support allows you to upload SVG files and use them as you would any regular image with the added benefit of being scalable and looking great on any screen size, no matter what size it's displayed. Additionally, SVG file sizes are (more often than not) much smaller than conventional image formats.
gl_ES: No seu núcleo, o SVG Support permíteche subir arquivos SVG e utilizalos como se se tratara de calquera imaxe normal, coa vantaxe engadida de ser escalable e ter un aspecto excelente en calquera tamaño de pantalla, independentemente do tamaño que se mostre. Ademais, os tamaños de arquivo SVG son (a maioría das veces) moito máis pequenos que os formatos de imaxe convencionais.

en: Automatically Insert Class:
gl_ES: Insertar automaticamente a clase:

en: Automatically insert class?
gl_ES: Insertar a clase automaticamente?

en: Basic Use
gl_ES: Uso básico

en: Before you upload your SVG, you're going to need some classes to target inside your SVG. To do this, open your SVG file in the code editor of choice (I use Sublime Text). You will see each element within your SVG file written in XML code. Each little part of your SVG has it's own bit of code, so it's up to you which ones you want to target. It's in here that you'll place your new classes on each element you want to target.
gl_ES: Antes de subir o teu SVG, vas a necesitar algunhas clases ás que apuntar dentro do teu SVG. Para iso, abre o teu arquivo SVG no editor de código da túa elección (eu utilizo Sublime Text). Verás cada elemento dentro do teu arquivo SVG escrito en código XML. Cada pequena parte do teu SVG ten a súa propia porción de código, así que depende de a cales queiras dirixirte. É aquí onde colocarás as túas novas clases en cada elemento ao que queiras dirixirte.

en: CSS Class To Target:
gl_ES: Clase CSS obxectivo

en: CSS Class to target
gl_ES: Clase CSS obxectivo

en: Compress and Optimize Images with ShortPixel
gl_ES: Comprimir e optimizar imaxes con ShortPixel

en: DONATIONS
gl_ES: DOAZÓNS

en: Donate to author
gl_ES: Doar ao autor

en: Donate using PayPal
gl_ES: Doar con PayPal

en: Donation Methods:
gl_ES: Métodos de doazón:

en: Donations
gl_ES: Doazóns

en: Enable Advanced Mode:
gl_ES: Activar o modo avanzado:

en: Enable Advanced Mode?
gl_ES: Activar o modo avanzado?

en: Enabling "Advanced Mode" displays options to give you more control over how you use SVG files on your site. It also includes extra JS on the front end, so leave this disabled unless you're actually using any of the advanced features.
gl_ES: Ao activar o «Modo Avanzado» móstranse as opcións para darche máis control sobre o uso dos arquivos SVG no teu sitio. Tamén inclúe JS extra na parte pública da web, así que déixao desactivado a menos que esteas usando algunha das funcións avanzadas.

en: Enabling this option will auto-minify all svg uploads.
gl_ES: Activar esta opción minimizará automaticamente todos os svg que se suban.

en: Enhance security of SVG uploads by saniziting all svg images before being uploaded. This is helpful when non-admins are allowed to upload SVG images.<br><em>All external references are automatically removed during sanitization to prevent XSS and Injection attacks.</em>
gl_ES: Mellora a subida dos SVG que subas saneando todas as imaxes svg antes de subilas. Isto é útil cando se permite a non administradores subir imaxes SVG.<br><em>Todas as referencias externas elimínanse automaticamente durante o saneado para evitar ataques XSS e de inxección.</em>

en: Even this most basic of usage is very powerful for modern websites, however, there's lots of cool stuff you can do with SVG files!
gl_ES: Incluso este uso máis básico é moi poderoso para os sitios web modernos, sen embargo, hai moitas cousas xeniais que podes facer cos arquivos SVG!

en: Featured Images
gl_ES: Imaxes destacadas

en: First, let's talk about using CSS or JS to target elements within your SVG.
gl_ES: Primeiro, falemos sobre o uso de CSS ou JS para dirixirte a elementos dentro do teu SVG.

en: Follow
gl_ES: Seguir

en: For example:
gl_ES: Por exemplo:

en: For help and more information, please check the help tab (top right of your screen).
gl_ES: Para obter axuda e máis información, consulta a pestana de axuda (na parte superior dereita da pantalla).

en: For more help, visit:
gl_ES: Para máis axuda, visita:

en: Force Inline SVG:
gl_ES: Forzar SVG en liña:

en: Force Inline SVG?
gl_ES: Forzar SVG en liña?

en: Force all SVG files to be rendered inline
gl_ES: Forzar a que todos os arquivos SVG se rendericen en liña

en: Get Support
gl_ES: Obter axuda

en: Having Issues?
gl_ES: Tes problemas?

en: I'm always happy to help out!
gl_ES: Sempre estou encantado de axudar!

en: If you like <strong>SVG Support</strong> please consider leaving a
gl_ES: Se che gusta <strong>SVG Support</strong>, considera deixar unha

en: If you like <strong>SVG Support</strong> please leave a %s&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;%s rating. A huge thanks in advance!
gl_ES: Se che gusta <strong>SVG Support</strong>, por favor, deixa unha valoración de %s&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;%s. Moitas grazas por anticipado!

en: If you upgrade to a paid plan, I'll receive a small commission... And that's really nice!
gl_ES: Se te cambias a un plan de pago, recibirei unha pequena comisión.... E iso é moi bonito!

en: If you want to enable sanitization or minification of uploaded SVG files, please enable advanced settings and then enable sanitization and/or minification.
gl_ES: Se queres activar o saneado ou o minimizado dos arquivos SVG que subas, por favor, activa os axustes avanzados e logo activa o saneado e/ou o minimizado.

en: Include multiple URL's inside single SVG
gl_ES: Incluír múltiples URLs dentro dun único SVG

en: Inline SVG featured image support
gl_ES: Compatibilidade con imaxes SVG en liña

en: Introduction
gl_ES: Introdución

en: Learn more about SVG Support on:
gl_ES: Aprende máis sobre a compatibilidade con SVG en:

en: Leave a Review
gl_ES: Deixa unha valoración

en: Load frontend CSS?
gl_ES: Cargar o CSS da portada?

en: Make sure "Advanced Mode" is enabled.
gl_ES: Asegúrate de que o «Modo Avanzado» está activado.

en: Minify SVG
gl_ES: Minimizar SVG

en: My Coinbase referral link will get $10 USD worth of BTC for free when you spend $100.
gl_ES: O meu enlace de referido de Coinbase obterá $10 USD de BTC gratis cando gastes $100.

en: Need help?
gl_ES: Necesitas axuda?

en: Need to buy some crypto to donate?
gl_ES: Necesitas comprar criptomoedas para doar?

en: Now that you've set up SVG Support on your site, it's time to look at optimizing your existing images (jpg & png).
gl_ES: Agora que configuraches SVG Support no teu sitio, é o momento de optimizar as túas imaxes existentes (jpg e png).

en: Now, embed your SVG image like a standard image with the addition of adding the class <code>style-svg</code> (or your custom class from above) to any IMG tags that you want this plugin to swap out with your actual SVG code.
gl_ES: Agora, inclúe a túa imaxe SVG como unha imaxe estándar engadindo a clase <code>style-svg</code> (ou a túa clase propia definida arriba) a calquera etiqueta IMG que queres que se cambie polo código SVG.

en: Once the screen reloads, click the new checkbox below the featured image to render your SVG inline.
gl_ES: Unha vez que a pantalla se recargue, fai clic na nova caixa de verificación debaixo da imaxe destacada para renderizar o teu SVG en liña.

en: Output JS in Footer:
gl_ES: Saída JS no pé de páxina:

en: Output JS in Footer?
gl_ES: Sacar JS no pé da páxina?

en: Overview
gl_ES: Resumo

en: Please Note:
gl_ES: Ten en conta:

en: Publish, Save Draft, or Update the post a final time to render the SVG inline.
gl_ES: Publicar, gardar o borrador ou actualizar a entrada por última vez para que o SVG estea en liña.

en: Publish, Save Draft, or Update the post.
gl_ES: Publicar, gardar como borrador ou actualizar a entrada.

en: Ratings & Reviews
gl_ES: Valoracións e reseñas

en: Render SVG Inline
gl_ES: Amosar SVG en liña

en: Render this SVG inline (advanced)
gl_ES: Renderizar este SVG en liña (avanzado)

en: Restrict To Administrators:
gl_ES: Restrinxir a administradores:

en: Restrict to Administrators only
gl_ES: Restrinxido aos administradores

en: Restrict to Administrators?
gl_ES: Restrinxir aos administradores?

en: SVG Support (this plugin) has grown to be used by over 800,000 websites actively and is maintained solely by one person. I couldn't possibly tell you how many hours have gone into the development, maintenance and support of this plugin. If you find it useful and would like to donate to help keep it going, that would be amazing! I truly appreciate the support and how far this has come.
gl_ES: SVG Support (este plugin) creceu ata ser utilizado por máis de 800.000 sitios web activamente e é mantido por unha sola persoa. Non podería decirche cantas horas dediquei ao desenvolvemento, mantemento e soporte deste plugin. Se o encontras útil e che gustaría doar para axudar a mantelo en marcha, sería incrible! Agradezo sinceramente o apoio e o lonxe que chegou.

en: SVG Support Features
gl_ES: Características de SVG Support

en: SVG Support Settings
gl_ES: Axustes de SVG Support

en: SVG Support Settings and Usage
gl_ES: Axustes e uso de SVG Support

en: SVG Support features an "Advanced Mode" which toggles extra features, allowing you to take more control of how your SVG files are used. By rendering SVG files inline, it opens up a huge number of possibilities including animations, embedded links within the SVG, odd shaped link areas, custom CSS targeting elements within the SVG and  whole lot more!
gl_ES: SVG Support inclúe un «Modo Avanzado» que activa as funcións adicionais que che permiten ter máis control sobre como se utilizan os teus arquivos SVG. Ao renderizar arquivos SVG en liña, ábrense un gran número de posibilidades, incluíndo animacións, enlaces incrustados dentro do SVG, áreas de enlaces con formas extranas, apuntar con CSS a elementos personalizados dentro do SVG e moito máis!

en: SVG Support for your media library
gl_ES: Compatibilidade SVG para a biblioteca de medios

en: SVG Support has grown to be installed on 800,000+ active websites. That's insane! It's developed and maintained by one person alone. If you find it useful, please consider donating to help keep it going. I truly appreciate any contribution.
gl_ES: SVG Support creceu ata instalarse en máis de 800.000 webs activas. Iso é unha loucura! Está desenvolvido e mantido por unha soa persoa. Se o encontras útil, por favor, considera doar para axudar a mantelo en marcha. Realmente aprecio calquera contribución.

en: SVG files are actually XML code, so allowing regular users to upload them can pose serious security risks. Please leave this checked unless you really know what you're doing.
gl_ES: Os arquivos SVG son en realidade código XML, polo que permitir aos usuarios habituais cargalos pode supor un grave risco para a seguridade. Por favor, deixa isto marcado excepto que realmente saibas o que estás facendo.

en: Sanitize SVG
gl_ES: Sanear SVG

en: Sanitize SVG files on upload
gl_ES: Sanear arquivos SVG ao subilos

en: Save Changes
gl_ES: Gardar os cambios

en: Send Some Love
gl_ES: Envía un pouco de amor

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: ShortPixel improves website performance by reducing the size of your images. The results are no different in quality from the original, plus your originals are stored in a backup folder for you.
gl_ES: ShortPixel mellora o rendemento do sitio web ao reducir o tamaño das imaxes. Os resultados no difiren en calidade do orixinal e, ademais, os orixinais almacénanse nunha carpeta de copia de seguridade.

en: So let's get into some more details! Simply click the tabs to the left to get more of an understanding of how powerful SVG Support is.
gl_ES: Así que imos a entrar en máis detalles! Simplemente fai clic nas pestanas da esquerda para obter máis información sobre o potente que é SVG Support.

en: So you want to animate your SVG?
gl_ES: Queres animar o teu SVG?

en: Sorry, this file couldn't be sanitized so for security reasons wasn't uploaded
gl_ES: Sentímolo, este arquivo non se puido sanitizar, polo que, por razóns de seguridade non se subiu.

en: Standard Usage
gl_ES: Uso estándar

en: Style SVG elements using CSS
gl_ES: Darlle estilo aos elementos SVG usando CSS

en: Support is handled exlusively through WordPress.org by my one man team - me.
gl_ES: O soporte xestiónase exclusivamente a través de WordPress.org polo meu equipo dun só home - eu.

en: Thanks for your support, please consider donating.
gl_ES: Grazas polo teu apoio. Por favor, considera doar.

en: The Settings
gl_ES: Os axustes

en: The WordPress Plugin Repository
gl_ES: O repositorio de plugins de WordPress

en: The default target class is <code>style-svg</code>. You can change it to your own class such as <code>my-class</code> by typing it here. Leave blank to use the default class.<br><em>Plugin can now go any level down to find your SVG! It will keep looking as long as the element with the target class has children. If it finds any IMG tags with .svg in the src URL, it will replace the IMG tag with your SVG code.</em>
gl_ES: A clase de destino por defecto é <code>style-svg</code>. Podes cambiala pola túa propia clase, como por exemplo <code>a-mina-clase</code> tecleándoo aquí. Déixao en branco para usar a clase por defecto.<br><em>O plugin agora pode ir a calquera nivel interior para encontrar o teu SVG! Seguirá buscando anque o elemento coa clase de destino teña un fillo. Se encontra algunha etiqueta IMG con .svg na URL do src, remprazará a etiqueta IMG co teu código SVG.</em>

en: The main purpose of this is to allow styling of SVG elements. Usually your styling options are restricted when using <code>embed</code>, <code>object</code> or <code>img</code> tags alone.
gl_ES: O obxectivo principal é permitir darlle formato aos elementos SVG. Normalmente as opcións de formato están restrinxidas ao usar só as etiquetas <code>embed</code>, <code>object</code> ou <code>img</code>.

en: The whole IMG tag element will now be dynamically replaced by the actual code of your SVG, making the inner content targetable.
gl_ES: Toda a etiqueta IMG substitúese de forma dinámica co código do SVG facendo que se poida facer referencia ao contido interior.

en: Then there's the option of animating the SVG file itself. There is a number of online tools to do this, or you can use the software of your choice. Once your SVG is animated and ready to go, you then upload it like any other image to your WordPress media library. When you embed it on a page/post, you will need to make sure to add the class to the IMG tag so SVG Support can render it inline. This will ensure your animations are displayed.
gl_ES: Logo está a opción de animar o propio arquivo SVG. Hai unha serie de ferramentas en liña para facelo, ou podes utilizar o software da túa elección. Unha vez que o teu SVG estea animado e listo para funcionar, cárgao como calquera outra imaxe á túa biblioteca de medios de WordPress. Cando o incrustas nunha páxina/entrada, terás que asegurarte de engadir a clase á etiqueta IMG para que SVG Support poida renderizala en liña. Isto asegurará que se mostren as túas animacións.

en: There's a number of ways you can animate an SVG. You could use CSS or JS to target elements within your SVG or even embed the animations in the file itself. Whichever way you choose, there is always a little bit of preparation required before uploading your SVG to your media library.
gl_ES: Hai varias formas de animar un SVG. Podes utilizar CSS ou JS para dirixirte a elementos dentro do teu SVG ou incluso incrustar as animacións no propio arquivo. Sexa cal sexa a forma que elixas, sempre se require un pouco de preparación antes de subir o teu SVG á túa biblioteca multimedia.

en: This allows you to set your own custom class that you will use in your SVG source IMG tags that you would like rendered inline. For example, it might be easier for you to remember to add the class "inline-svg" or something, in which case you would use your desired class name in this field to be used across your site.
gl_ES: Isto permíteche establecer a túa propia clase personalizada que utilizará nas etiquetas IMG con SVG que che gustaría que se renderizaran en liña. Por exemplo, podería ser máis fácil para ti recordar engadir a clase «inline-svg» ou algo así, en cuio caso usarías o nome da clase que queiras neste campo para ser usado en todo o sitio.

en: This allows you to target elements within your SVG using CSS.
gl_ES: Isto permite facer referencia aos elementos SVG usando CSS.

en: This feature is to force all SVG files that are found in your site to be rendered inline. This can help if you aren't able to set a custom class on your IMG tags for some reason, usually when used in theme options or page builder elements.
gl_ES: Esta característica é para forzar que todos os arquivos SVG que se encontran no sitio sexan renderizados en liña. Isto pode axudar se non podes establecer unha clase personalizada nas túas etiquetas IMG por algunha razón, normalmente cando se utiliza nas opcións de tema ou nos elementos de xeradores de páxinas.

en: This setting allows you to choose whether the SVG Support JS file is enqueued in the header or the footer of the site. Usually you would enqueue in the footer unless you need it to be loaded sooner for some reason.
gl_ES: Este axuste permíteche elixir se o arquivo JS de SVG Support encólase na cabeceira ou no pé da páxina do sitio. Polo xeral, encolaríase no pé da páxina, excepto que necesites que se cargue antes por algunha razón.

en: This setting gives you the choice of JS file that is enqueued, the full expanded version or the minified version. You would usually enqueue the minified version, but if you want to bundle the JS file using a caching or minification plugin or similar, then you might want to enqueue the expanded, non-minified version.
gl_ES: Este axuste dáche a opción de elixir entre encolar para o arquivo JS a versión ampliada completa ou a versión minimizada. Polo xeral, a versión que se encola é a versión minimizada, pero se queres agrupar o arquivo JS utilizando un plugin de caché ou de optimización ou similar, é posible que queiras agrupar a versión expandida e non minimizada.

en: To render your featured SVG inline:
gl_ES: Para renderizar o teu SVG destacado en liña:

en: Try ShortPixel WordPress Plugin for FREE
gl_ES: Proba GRATIS o plugin de ShortPixel para WordPress

en: Upload SVG files to the Media Library and render SVG files inline for direct styling/animation of an SVG's internal elements using CSS/JS.
gl_ES: Sube arquivos SVG á biblioteca de medios e renderiza os SVG en liña para o estilo/animación directa dos elementos internos utilizando CSS/JS.

en: Upload your SVG files and use the tools provided to animate strokes.
gl_ES: Sube os teus arquivos SVG e utiliza as ferramentas proporcionadas para animar os trazos.

en: Usage
gl_ES: Uso

en: Use Expanded JS:
gl_ES: Usar JS expandido:

en: Use Expanded JS?
gl_ES: Usar JS expandido?

en: Use odd shapes as links
gl_ES: Usar formas extranas como enlaces

en: Visit The Support Forum
gl_ES: Visita o foro de soporte

en: When this is checked, you won't have to add the class to your SVG files during the embed process in the editor. When you pick your SVG, it will be placed in the editor with just the SVG Support class and others stripped. It does not change existing code, it's only a helper to allow you to quickly embed your SVG files and have them render inline without having to fiddle with the classes.
gl_ES: Cando esta opción está seleccionada, non terás que engadir a clase aos seus arquivos SVG durante o proceso de incrustación no editor. Cando elixas o teu SVG, colocarase no editor só coa clase de compatibilidade con SVG e quitarásenlle as demais. Non cambia o código existente, é só unha axuda que che permite incrustar rápidamente os teus arquivos SVG e facer que se rendericen en liña sen ter que xogar coas clases.

en: When using SVG files like regular images just isn't enough ;)
gl_ES: Cando se usan arquivos SVG como imaxes normais non é suficiente ;)

en: When using SVG images on your WordPress site, it can be hard to style elements within the SVG using CSS. <strong>Now you can, easily!</strong>
gl_ES: Ao usar imaxes SVG nun sitio de WordPress é complicado darlle formato aos elementos SVG usando CSS. <strong>Agora é sinxelo!</strong>

en: When you enable advanced mode, this plugin not only provides SVG Support like the name says, it also allows you to easily embed your full SVG file's code using a simple IMG tag. By adding the class <code>style-svg</code> to your IMG elements, this plugin dynamically replaces any IMG elements containing the <code>style-svg</code> class with your complete SVG.
gl_ES: Cando activas o modo avanzado, este plugin non só proporciona compatibilidade con SVG, como o seu nome indica, senón que tamén che permite incrustar facilmente o código completo do teu arquivo SVG utilizando unha simple etiqueta IMG. Ao engadir a clase <code>style-svg</code> aos teus elementos IMG, este plugin substitúe dinamicamente calquera elemento IMG que conteña a clase <code>style-svg</code> polo teu SVG completo.

en: Yes
gl_ES: Si

en: You can also
gl_ES: Tamén podes

en: You can embed your SVG image like any standard image with the addition of adding the class <code>style-svg</code> (or your custom class) to any IMG tags that you want this plugin to swap out with your actual SVG code.
gl_ES: Podes incrustar a túa imaxe SVG como calquera imaxe estándar coa adición de engadir a clase <code>style-svg</code> (ou a túa clase personalizada) a calquera etiqueta IMG que queres que este plugin cambie polo teu código SVG real.

en: You can even use the class on an outer container and it will traverse all child elements to find all of the IMG tags with SVG files in the src and replace them.
gl_ES: Podes incluso usar a clase nun contedor exterior e atravesará todos os fillos dese elemento de destino buscando etiquetas IMG cun SVG no src para remprazalos.

en: You can set this target class on any element and the script will traverse all children of that target element looking for IMG tags with SVG in the src to replace.
gl_ES: Podes configurar esta clase de destino en calquera elemento e o script atravesará todos os fillos dese elemento de destino buscando etiquetas IMG cun SVG no src para remprazalo.

en: You can simply upload SVG files to your media library like any other image. Make sure to select "Restrict to Administrators" if you only want to allow admins to upload SVG files.
gl_ES: Podes subir arquivos SVG á túa biblioteca de medios como calquera outra imaxe. Asegúrate de seleccionar «Restrinxir a administradores» se só queres permitir aos administradores subir arquivos SVG.

en: You can simply upload SVG files to your media library like any other image.<br>Make sure to select "Restrict to Administrators" if you only want to allow admins to upload SVG files.
gl_ES: Podes subir arquivos SVG á túa biblioteca de medios como calquera outra imaxe.<br> Asegúrate de seleccionar «Restrinxir a administradores» se só queres permitir aos administradores subir arquivos SVG.

en: You can use SVG files as featured images just like any other image format, with the addition of being able to render your featured SVG inline on a per-post basis.
gl_ES: Podes utilizar arquivos SVG como imaxes destacadas como calquera outro formato de imaxe, coa adición de poder elixir se renderizar os teus arquivos SVG destacados en liña por cada entrada.

en: You can't play with this.
gl_ES: Non podes xogar con isto.

en: You will likely need to set your own height and width in your CSS for SVG files to display correctly.
gl_ES: é probable que necesites establecer a túa propia altura e anchura no teu CSS para que os arquivos SVG se mostren correctamente.

en: Your uploaded image needs to be an SVG file for this plugin to replace the img tag with the inline SVG code. It will not create SVG files for you.
gl_ES: A imaxe que subiches necesita ser un arquivo SVG para que este plugin poida substituír a etiqueta img polo código SVG en liña. Non creará arquivos SVG para ti.

en: http://wordpress.org/plugins/svg-support/
gl_ES: http://gl.wordpress.org/plugins/svg-support/

en: on Twitter
gl_ES: en Twitter

en: or
gl_ES: ou

en: rating.
gl_ES: valoración.
