Plugins - UpdraftPlus WordPress Backup &amp - en to gl_ES translation catalogue (1464 entries)

en:  Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
gl_ES: O teu provedor de aloxamento só che permite facer unha copia de seguridade incremental por día.

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
gl_ES: «%s» non ten clave primaria, é necesario un cambio manual na fila %s.

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
gl_ES: inquilino

en: %s (%s used)
gl_ES: %s (%s usado)

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
gl_ES: %s - non se pode respaldar esta entidade; o directorio correspondente non existe (%s)

en: %s Error
gl_ES: Erro %s

en: %s Error: Failed to initialise
gl_ES: %s Erro: non se puido inicializar

en: %s Error: Failed to open local file
gl_ES: Erro %s: Fallo ao abrir o ficheiro local

en: %s Error: Failed to upload
gl_ES: Erro %s: fallo ao subir

en: %s access key
gl_ES: clave de acceso %s

en: %s add-on not found
gl_ES: Non se atopa a extensión %s

en: %s archives remain
gl_ES: Quedan %s arquivos

en: %s authentication
gl_ES: Autenticación %s

en: %s authentication code:
gl_ES: Código de identificación de %s:

en: %s authentication failed
gl_ES: Fallou a autenticación %s

en: %s authentication:
gl_ES: Identificación de %s:

en: %s checksum: %s
gl_ES: %s suma de comprobación: %s

en: %s de-authentication
gl_ES: %s anular identificación

en: %s error - failed to access the container
gl_ES: erro %s  - fallo ao acceder ao contedor

en: %s error - failed to re-assemble chunks
gl_ES: Erro %s - fallo ao re-ensamblar as partes

en: %s error - failed to upload file
gl_ES: Erro %s - fallo ao subir o ficheiro

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
gl_ES: erro %s - accedemos ao contedor, pero fallou a creación do arquivo dentro del

en: %s error: %s
gl_ES: Erro %s: %s

en: %s from now
gl_ES: %s desde agora

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
gl_ES: %s foi elixido para a almacenaxe remota, pero non está conectado actualmente.

en: %s location
gl_ES: Ubicación de %s

en: %s login failure
gl_ES: Fallo no inicio da sesión de %s

en: %s logo
gl_ES: Logo de %s

en: %s minutes, %s seconds
gl_ES: %s minutos, %s segundos

en: %s month %s trial
gl_ES: %s mes de proba %s

en: %s per quarter
gl_ES: %s por cuarto

en: %s per year
gl_ES: %s por ano

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
gl_ES: Erro de %s ao re-ensamblar (%s): (mira o ficheiro do arquivo de rexistro para saber máis)

en: %s restoration options:
gl_ES: %s opcións de restauración:

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
gl_ES: %s devolveu unha resposta HTTP inesperada: %s

en: %s secret key
gl_ES: Clave secreta de %s

en: %s settings test result:
gl_ES: Resultados do test dos axustes %s:

en: %s support is available as an add-on
gl_ES: Soporte para %s está dispoñible coma un complemento

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
gl_ES: %s subida: fallou a obtención dun ID de subida para a subida multiparte - ve o arquivo de rexistro para máis detalles

en: %s version:
gl_ES: Versión de %s:

en: %s: unreadable file - could not be backed up
gl_ES: %s: ficheiro non lexible - non se puido respaldar

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
gl_ES: %s: non se pode ler o arquivo - non puido ser respaldado (revisa os permisos do arquivo)

en: (%d archive(s) in set, total %s).
gl_ES: (%d arquivo(s) no conxunto, en total %s).

en: (Not finished)
gl_ES: (Non finalizado)

en: (Nothing has been logged yet)
gl_ES: (aínda non se rexistrou nada)

en: (Nothing yet logged)
gl_ES: (Ningún rexistro aínda)

en: (Read more)
gl_ES: (Ler máis)

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
gl_ES: (Isto aplícase a todos os plugins de respaldo de WordPress excepto que foran codificados explicitamente para a súa compatibilidade con multisitio).

en: (You are already authenticated).
gl_ES: (Xa estás identificado).

en: (after %ss)
gl_ES: (despois %ss)

en: (already uploaded)
gl_ES: (xa subida)

en: (backup set imported from remote location)
gl_ES: (Conxunto de copias de seguridade importadas dunha localización remota)

en: (current version)
gl_ES: (versión actual)

en: (including management of WP-Optimize)
gl_ES: (incluíndo a xestión de WP-Optimize)

en: (including management of backups and updates)
gl_ES: (incluída a xestión das copias de seguridade e as actualizacións)

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
gl_ES: (asegúrate de que estiveches intentando subir un arquivo zip creado previamente por UpdraftPlus)

en: (tap on an icon to select or unselect)
gl_ES: (pulsa unha icona para seleccionar ou deseleccionar)

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
gl_ES: (o asterisco coincide con cero ou máis caracteres)

[ctx: (verb)]
en: Download
gl_ES: Descarga

en: (version: %s)
gl_ES: (versión: %s)

en: (when decrypted)
gl_ES: (cando estea descifrado)

en: ... and many more!
gl_ES: ... e moito máis!

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
gl_ES: <b>Non</b> o coloques no teu directorio de subidas ou de plugins, pois isto causará que se fagan respaldos dos respaldos.

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
gl_ES: <strong>(Parece que estás autenticado xa</strong>, anque podes autenticarte de novo para recargar o teu acceso se tiveches un problema).

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here and follow this link to complete authentication with %s.
gl_ES: <strong>Despois</strong> de que gardes os teus axustes (facendo clic en «Gardar cambios» abaixo), volve aquí de novo e fai clic nesta ligazón para completar a identificación con %s.

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
gl_ES: <strong>Este NON é un nome de cartafol</strong>.

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
gl_ES: Ocorreu unha excepción PHP (%s): %s

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
gl_ES: Ocorreu un erro fatal de PHP (%s): %s

en: A comprehensive and easy to use security plugin and site scanning service.
gl_ES: Un sinxelo e comprensible plugin de seguridade e servizo de exploración.

en: A generic error message, given when an unexpected condition was encountered and no more specific message is suitable.
gl_ES: Unha mensaxe de erro xenérico, que se dá cando se encontra unha condición inesperada e non hai unha mensaxe máis específica.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
gl_ES: Xa existe unha clave con este nome; debes empregar un nome único.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
gl_ES: Non se realizou unha nova conexión a UpdraftCentral.

en: A password protected post can not be set to sticky.
gl_ES: Unha entrada protexida con contrasinal non pode ser marcada como fixa.

en: A post can not be sticky and have a password.
gl_ES: Unha entrada non pode ser fixa e ter contrasinal.

en: A request method is not supported for the requested resource; for example, a GET request on a form that requires data to be presented via POST, or a PUT request on a read-only resource.
gl_ES: Un método de solicitude non é compatible co recurso solicitado; por exemplo, unha solicitude GET nun formulario que require que os datos se presenten mediante POST, ou unha solicitude PUT nun recurso de só lectura.

en: A sticky post can not be password protected.
gl_ES: Unha entrada fixa non pode estar protegida por contrasinal.

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
gl_ES: Encontrouse un ficheiro moi grande: %s (tamaño: %s MB)

en: A website where you have installed %s
gl_ES: Un sitio onde instalaches %s

en: A zip error occurred
gl_ES: Ocorreu un erro de compresión zip

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
gl_ES: ABORTADO: Non se pode conseguir a información de qué entidades restaurar.

en: API key
gl_ES: Clave API

en: Access this site as user:
gl_ES: Acceder a este sitio como usuario:

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
gl_ES: Conta chea: a túa conta %s só ten %d bytes máis, e o ficheiro a ser subido é de %d bytes

en: Account holder's name: %s.
gl_ES: Nome da persoa da conta: %s

en: Account is not authorized.
gl_ES: A conta non está autorizada.

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
gl_ES: As contas creadas en rackspacecloud.com son as contas dos Estados Unidos de Norteamérica; as contas creadas en rackspace.co.uk son as contas do Reino Unido.

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
gl_ES: As contas creadas en rackspacecloud.com son as dos EEUU de Norteamérica; as contas creadas en rackspace.co.uk son as de Reino Unido

en: Actions
gl_ES: Accións

en: Actions upon selected backups
gl_ES: Accións sobre as copias de seguridade seleccionadas

en: Activity log
gl_ES: Rexistro de actividade

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
gl_ES: Engade SFTP para enviar os teus datos de forma segura, bloquea os axustes e encripta a base de datos da túa copia de seguridade para engadir un extra de seguridade.

en: Add a site
gl_ES: Engadir un sitio

en: Add an exclusion rule
gl_ES: Engadir unha regra de exclusión

en: Add an exclusion rule for %s
gl_ES: Engadir unha regra de exclusión para %s

en: Add changed files (incremental backup) ...
gl_ES: Engadir arquivos modificados (copia de seguridade incremental) ...

en: Add exclusion rule
gl_ES: Engadir regra de exclusión

en: Add site
gl_ES: Engadir sitio

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
gl_ES: Engade este sitio web a UpdraftCentral (control remoto e centralizado) - gratis para un máximo de 5 sitios.

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at updraftplus.com.
gl_ES: Engadir esta web ao escritorio da túa conta en UpdraftCentral Cloud en updraftplus.com.

en: Adding...
gl_ES: Engadindo...

en: Additional and enhanced remote storage locations
gl_ES: Ubicacións de almacenaxe remota adicionais e melloradas

en: Additional storage
gl_ES: Almacenamento adicional

en: Advanced / Debugging Settings
gl_ES: Avanzado / Axustes de depuración

en: Advanced Tools
gl_ES: Ferramentas avanzadas

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
gl_ES: Tras presionar este botón poderás seleccionar onde subir as túas copias de seguriade nunha lista das túas ubicacións de almacenamento remoto gardadas

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
gl_ES: Tras marcar este botón, terás a opción de seleccionar que compoñentes desexas restaurar

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
gl_ES: Cando teñas feito copia da túa base de datos,recomendámosche que instales o noso plugin WP-Optimize para optimizala para un mellor rendemento da web.

en: All WordPress tables will be backed up.
gl_ES: Todas as táboas de WordPress serán incluídas na copia de seguridade.

en: All files beginning with given characters
gl_ES: Todos os arquivos que comecen por estes caracteres

en: All files beginning with these characters
gl_ES: Todos os arquivos que comecen por estes caracteres

en: All files with this extension
gl_ES: Todos os arquivos con esta extensión

en: All files/directories containing
gl_ES: Todos os arquivos/directorios que conteñan

en: All files/directories containing the given characters in their names
gl_ES: Todos os arquivos/directorios que conteñan os caracteres dados nos seus nomes

en: Allow only administrators to log in
gl_ES: Permitir que só os administradores inicien sesión

en: Allowed Files
gl_ES: Ficheiros permitidos

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
gl_ES: Permíteche facer copia de seguridade só dos cambios nos teus arquivos (como, por exemplo, unha nova imaxe) que tiveran lugar no teu sitio desde a última copia de seguridade.

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
gl_ES: Case todos os servidores FTP quererán o modo pasivo; pero se necesitas o modo activo, a continuación, desactiva isto.

en: Already got space?
gl_ES: Xa tes espazo?

en: Also delete from remote storage
gl_ES: Eliminar tamén da almacenaxe externa

en: Also send this backup to the active remote storage locations
gl_ES: Envía tamén esta copia de seguridade ás ubicacións de almacenaxe remoto activas

en: Also, you should read this important FAQ.
gl_ES: Tamén, deberías ler estas FAQ importantes.

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
gl_ES: Encontrouse unha liña de SQL que é maior que o tamaño máximo de paquete e non se pode dividir; esta liña non será procesada, senón que será dada de baixa: %s

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
gl_ES: A conexión con UpdraftCentral realizouse con éxito.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
gl_ES: Requírese un correo electrónico e é necesario que teña un formato válido.

en: An empty WordPress install
gl_ES: Unha instalación baleira de WordPress

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
gl_ES: Ocorreu un erro no primeiro comando %s - abortando a execución

en: An error occurred when fetching storage module options:
gl_ES: Ocorreu un erro ao recuperar as opcións do módulo de almacenamento:

en: An error occurred while attempting to check the support of stored routines creation (%s %s)
gl_ES: Ocorreu un erro ao tratar de comprobar a compatibilidade da creación de rutinas almacenadas (%s %s)

en: An error occurred while attempting to retrieve routine status (%s %s)
gl_ES: Ocorreu un erro ao tratar de recuperar o estado da rutina (%s %s)

en: An error occurred while attempting to retrieve the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
gl_ES: Ocorreu un erro ao tratar de recuperar a variable MySQL global log_bin_trust_function_creators %s

en: An error occurred while attempting to retrieve the routine SQL/DDL statement (%s %s)
gl_ES: Ocorreu un erro ao tratar de recuperar a declaración da rutina SQL/DDL (%s %s)

en: An error occurred while attempting to set a new value to the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
gl_ES: Ocorreu un erro ao tratar de establecer un novo valor á variable MySQL global log_bin_trust_function_creators %s

en: An error occurred whilst closing the final database file
gl_ES: Ocorreu un erro mentres se cerraba o ficheiro final da base de datos

en: An invalid URL was entered
gl_ES: Introduciuse unha URL incorrecta

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
gl_ES: Ocorreu un erro descoñecido cando se intentaba conectar a UpdraftPlus.Com

en: Anonymisation functions
gl_ES: Funcións de anonimato

en: Anonymise personal data in your database backups.
gl_ES: Anonimiza os datos persoais nas copias de seguridade da túa base de datos.

en: Any other directories found inside wp-content
gl_ES: Calquera outro directorio que se atope en wp-content

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
gl_ES: Calquera axuste dos teus arquivos .htaccess ou web.config que afecten ao máximo de subidas ou ao tamaño de publicación.

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
gl_ES: Calquera solicitude de soporte para %s debe ser consultada co teu provedor de aloxamento web.

en: Apache modules
gl_ES: Módulos de Apache

en: Approve
gl_ES: Aprobar

en: Archive is expected to be size:
gl_ES: Tamaño esperado do arquivo:

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
gl_ES: Estás seguro de que queres eliminar %s de UpdraftPlus?

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
gl_ES: Estás seguro de que queres descartar todas as noticias de UpdraftPlus para sempre?

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
gl_ES: Estás seguro de que queres eliminar esta regra de exclusión?

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
gl_ES: Pídelle a WordPress que actualice automaticamente UpdraftPlus cando atope unha actualización dispoñible.

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
gl_ES: Pedir a WordPress que actualice UpdraftPlus automaticamente cando haxa unha actualización dispoñible

en: Ask a pre-sales question
gl_ES: Fai unha pregunta de prevenda

en: At the same time as the files backup
gl_ES: Ao mesmo tempo que os teus ficheiros de respaldo

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
gl_ES: No teu escritorio de UpdraftCentral debes pulsar o botón «Engadir sitio» e pegar a clave no campo de texto.

en: Attempts by the browser to contact the website failed.
gl_ES: Fallaron os intentos do navegador de contactar coa web.

en: Authenticate with %s
gl_ES: Autenticación con %s

en: Authenticate with Google
gl_ES: Autenticar con Google

en: Authentication URI
gl_ES: URI de identificación

en: Authentication is required and has failed or has not yet been provided.
gl_ES: Necesitas identificarte e fallaches ou aínda non o fixeches.

en: Authorisation failed (check your credentials)
gl_ES: Fallo de autorización (revisa as túas credenciais)

en: Authorization failed
gl_ES: Fallou a autorización

en: Automatic backup before update
gl_ES: Respaldo automático antes de actualizar

en: Automatic updates
gl_ES: Actualizacións automáticas

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
gl_ES: Fai copias de seguridade automáticas da túa web antes de actualizar plugins, temas e o núcleo de WordPress.

en: Available temporary clone tokens:
gl_ES: Tokens temporais de clonado dispoñibles:

en: Back
gl_ES: Atrás

en: Back to other %s options
gl_ES: Volver ás outras opcións de %s

en: Back...
gl_ES: Atrás...

en: Backed up: %s
gl_ES: Respaldado: %s

en: Backup
gl_ES: Copia de seguridade

en: Backup / Restore
gl_ES: Respaldo / restauración

en: Backup Contents And Schedule
gl_ES: Contidos e programación da copia de seguridade

en: Backup Now
gl_ES: Facer copia de seguridade agora

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
gl_ES: Respaldo do núcleo de WordPress, de arquivos externos a WP e de bases de datos.

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
gl_ES: Copias de seguridade de WordPress multisitio (p.ex. redes) de forma segura.

en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
gl_ES: Copia de seguridade e restauración: fai copias de seguridade en local, ou en Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV e por correo electrónico, de forma automática e programada.

en: Backup begun
gl_ES: Respaldo iniciado

en: Backup contains:
gl_ES: O respaldo contén:

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
gl_ES: Respaldo creado por unha fonte descoñecida (%s) - e non poderá ser restaurada.

en: Backup created by:
gl_ES: Respaldo creado por:

en: Backup created by: %s.
gl_ES: Copia de seguridade creada por: %s.

en: Backup data (click to download)
gl_ES: Contido de copia de seguridade (clic para descargar)

en: Backup data will be sent to:
gl_ES: Os datos da copia de seguridade serán enviados a:

en: Backup date
gl_ES: Data da copia de seguridade

en: Backup directory
gl_ES: Directorio de respaldo

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
gl_ES: O directorio de respaldo (%s) non é escribible ou non existe.

en: Backup directory could not be created
gl_ES: O directorio de respaldo non puido ser creado

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
gl_ES: O directorio de respaldo especificado <b>>non</b> existe.

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
gl_ES: O directorio de respaldo especificado existe, pero <b>non</b> se pode escribir.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
gl_ES: Pódese escribir no directorio de respaldo especificado. Isto é bo.

en: Backup directory successfully created.
gl_ES: Directorio de respaldo creado con éxito.

en: Backup does not exist in the backup history
gl_ES: A copia de seguridade non existe no historial de copias de seguridade

en: Backup file not available.
gl_ES: Ficheiro de respaldo non dispoñible.

en: Backup finished
gl_ES: Respaldo finalizado

en: Backup is of: %s.
gl_ES: O respaldo é de: %s.

en: Backup label:
gl_ES: Etiqueta de copia de seguridade:

en: Backup more databases
gl_ES: Facer copia de bases de datos adicionais

en: Backup non-WordPress files and databases
gl_ES: Copias de seguridade de arquivos e base de datos que non son de WordPress

en: Backup of:
gl_ES: Copia de seguridade de:

en: Backup of: %s
gl_ES: Copia de seguridade de: %s

en: Backup sent to remote site - not available for download.
gl_ES: Respaldo enviado ao sitio remoto - non está dispoñible para a súa descarga.

en: Backup set not found
gl_ES: Paquete de copia de seguridade non atopado

en: Backup sets removed:
gl_ES: Conxuntos de copias de seguridade eliminadas:

en: Backup time and scheduling
gl_ES: Horario e programación das copias de seguridade

en: Backup to remote storage locations
gl_ES: Copias de seguridade en ubicacións de almacenaxe remota

en: Backup using %s?
gl_ES: Respaldo usando %s?

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
gl_ES: A copia de seguridade non será enviada a calquera almacenaxe remota - non foi gardada no directorio %s

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
gl_ES: Realiza copias de seguridade, actualiza e xestiona todos os teus sitios WordPress desde un único escritorio

en: Backup:
gl_ES: Copia de seguridade:

en: Backups are saved in %s.
gl_ES: As copias de seguridade están gardadas en %s.

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
gl_ES: Formato de nome de ficheiro inapropiado - non parece un ficheiro creado por UpdraftPlus

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
gl_ES: Formato de nome de ficheiro inapropiado - non parece un ficheiro de base de datos cifrado por UpdraftPlus

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
gl_ES: Ten en conta que os servidores de correo adoitan ter límites de tamaño de envío de ficheiros; normalmente sobre os %s MB; as copias de seguridade máis grandes destes límites probablemente non cheguen.

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
gl_ES: Ten en conta que os servidores de correo adoitan ter límites de tamaño, polo xeral ao redor de %s MB; os respaldos máis grandes que os límites probablemente non cheguen.

en: Be safe
gl_ES: Cuídate

en: Begun
gl_ES: Iniciado

en: Begun looking for this entity
gl_ES: Comezando a buscar esta entidade

en: Blog link
gl_ES: Enlace ao blog

en: Both email and password fields are required.
gl_ES: Requírense tanto o campo de correo electrónico coma o de contrasinal.

en: Browse contents
gl_ES: Explorar contidos

en: Browsing zip file
gl_ES: Explorando o arquivo zip

en: Bucket access style
gl_ES: Estilo de acceso a buckets

en: Call
gl_ES: Chamar

en: Call WordPress action:
gl_ES: Chama á acción de WordPress:

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Check out UpdraftVault.
gl_ES: Pagar UpdraftVault.

en: Check this box to have a basic report sent to
gl_ES: Selecciona este cadro para enviar un informe básico a

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
gl_ES: Activa esta opción para borrar todos os arquivos de copia de seguridade superfluos desde o servidor unha vez finalizada a execución desta copia de seguridade (é decir, se a desactivas, entón os arquivos lanzados remotamente tamén se manterán a nivel local sen límites de retención).

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
gl_ES: Marca esta recadro para recibir máis información e correos electrónicos no proceso de respaldo - útil se calquera cousa vai mal.

en: Choose a default for each table
gl_ES: Elixe un valor por defecto para cada táboa

en: Choose the components to restore
gl_ES: Selecciona os compoñentes a restaurar

en: Choose the components to restore:
gl_ES: Elixe os compoñentes a restaurar:

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
gl_ES: Elixe a frecuencia coa que queres que se executen as túas copias de seguridade.

en: Choose your backup schedule
gl_ES: Elixe a programación das túas copias de seguridade

en: Choose your remote storage
gl_ES: Selecciona o teu almacenamiento remoto

en: Cleaning
gl_ES: Limpeza

en: Cleaning up rubbish...
gl_ES: Limpando lixo...

en: Clear
gl_ES: Baleirar

en: Clear list of existing sites
gl_ES: Baleirar a lista de sitios existentes

en: Client ID
gl_ES: ID do cliente

en: Client Secret
gl_ES: Segredo do cliente

en: Clone of %s
gl_ES: Clon de %s

en: Clone package
gl_ES: Paquete do clon

en: Clone ready
gl_ES: Clonado listo

en: Clone region:
gl_ES: Clonar rexión:

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
gl_ES: Configurando e arrancando o servidor do clon (pode tardar algúns minutos)

en: Clone:
gl_ES: Clonar:

en: Cloning and migration
gl_ES: Clonado e migración

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Closing 1st October 2018
gl_ES: Termina o 1 de outubro de 2018

en: Cloud Files
gl_ES: Arquivos na nube

en: Cloud Files API Key
gl_ES: Clave API de Cloud Files

en: Cloud Files Container
gl_ES: Contenedor de Cloud Files

en: Cloud Files Storage Region
gl_ES: Rexión de almacenamento de Cloud Files

en: Cloud Files Username
gl_ES: Nome de usuario de Cloud Files

en: Cloud Files authentication failed
gl_ES: Fallou a autenticación de Cloud Files

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
gl_ES: Erro nos arquivos Cloud  - accedemos ao contedor, pero fallou a creación dun ficheiro nel

en: Cloud Files username
gl_ES: Nome de usuario de Cloud Files

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Compare with the free version
gl_ES: Compara coa versión gratuíta

en: Complete
gl_ES: Completo

en: Complete manual authentication
gl_ES: Completar a identificación manual

en: Component selection
gl_ES: Selección de compoñentes

en: Confirm change
gl_ES: Confirma o cambio

en: Congratulations! Your first backup is running.
gl_ES: Parabéns! A túa primeira copia de seguridade está correndo.

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
gl_ES: Noraboa, os tus axustes gardáronse con éxito.

en: Connect
gl_ES: Conectar

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
gl_ES: Conectar este sitio a UpdraftCentral Cloud

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
gl_ES: Conecta este sitio a un escritorio UpdraftCentral atopado en…

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
gl_ES: Conectar a UpdraftCentral Cloud

en: Connect to updraftplus.com
gl_ES: Conecta con updraftplus.com

en: Connect to your %s
gl_ES: Conecta co teu %s

en: Connect to your %s account
gl_ES: Conecta coa túa conta de %s

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
gl_ES: Conecta coa túa conta UpdraftPlus.com

en: Connecting...
gl_ES: Conectando...

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
gl_ES: Conexión fallida: comproba os detalles do teu acceso, que o servidor de base de datos estea activo e que a táu conexión de rede non estea bloqueada polo cortalumes.

en: Constants
gl_ES: Constantes

en: Container
gl_ES: Contedor

en: Content URL:
gl_ES: URL do contido:

en: Continue restoration
gl_ES: Continuar restauración

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
gl_ES: Controla todas as túas instalacións de WordPress desde un único punto usando a xestión remota dispoñible en UpdraftCentral.

en: Control all your backups in one place
gl_ES: Controla todas as túas copias de seguridade nun único sitio

en: Copying this entity failed.
gl_ES: Fallou o respaldo desta entidade.

en: Could not access %s container
gl_ES: Non se puido acceder ao contedor %s

en: Could not access filesystem.
gl_ES: Non se puido acceder ao sistema de arquivos.

en: Could not copy file.
gl_ES: Non se puido copiar o arquivo.

en: Could not create directory.
gl_ES: Non se puido crear o directorio.

en: Could not delete old path.
gl_ES: Non se puido borrar a ruta anterior.

en: Could not extract file from archive.
gl_ES: Non se puido extraer o ficheiro do arquivo.

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
gl_ES: Non se encontrou ese traballo - quizais finalizara?

en: Could not move old files out of the way.
gl_ES: Non se puideron mover os ficheiros antigos.

en: Could not open the backup file for writing
gl_ES: Non se puido abrir o ficheiro de copia de seguridade para escribir

en: Could not read one of the files for restoration
gl_ES: Non se puido ler un dos ficheiros da restauración

en: Could not read the directory
gl_ES: Non se puido ler o directorio

en: Could not retrieve file from archive.
gl_ES: Non se puido recuperar o ficheiro desde o arquivo.

en: Counting...
gl_ES: Contando...

en: Create
gl_ES: Crear

en: Create Azure credentials in your Azure developer console.
gl_ES: Crea credenciais de Azure na túa consola para desenvolvedores de Azure.

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
gl_ES: Crea un clon temporal nos nosos servidores (UpdraftClone)

en: Create another key
gl_ES: Crear outra clave

en: Create clone
gl_ES: Crear clon

en: Created database backup
gl_ES: Creado o respaldo da base de datos

en: Created file backup zips
gl_ES: Creados os ficheiros zip de respaldo

en: Created:
gl_ES: Creado:

en: Creating database backup
gl_ES: Creando respaldo da base de datos

en: Creating file backup zips
gl_ES: Creando ficheiros zip de respaldo

en: Creating your first backup
gl_ES: Creando a túa primeira copia de seguridade

en: Creating...
gl_ES: Creando...

en: Current SQL mode:
gl_ES: Modo SQL actual:

en: Current clones
gl_ES: Clons actuais

en: Current limit is:
gl_ES: O límite actual é:

en: Current memory usage
gl_ES: Uso de memoria actual

en: Current use:
gl_ES: Uso actual:

en: Currently disabled
gl_ES: Actualmente desactivado

en: Currently enabled
gl_ES: Actualmente activado

en: Daily
gl_ES: Diario

en: Dallas (DFW) (default)
gl_ES: Dallas (DFW) (por defecto)

en: Dashboard:
gl_ES: Escritorio:

en: Data size
gl_ES: Tamaño dos datos

en: Database
gl_ES: Base de datos

en: Database (created by %s)
gl_ES: Base de datos (creada por %s)

en: Database (files backup has not completed)
gl_ES: Base de datos (a copia de seguridade dos ficheiros non se completou)

en: Database Options
gl_ES: Opcións da base de datos

en: Database backup interval
gl_ES: Intervalo da copia de seguridade da base de datos

en: Database backup schedule
gl_ES: horario da copia de seguridade da base de datos

en: Database encryption phrase
gl_ES: Frase de cifrado da base de datos

en: Database maximum packet size:
gl_ES: Tamaño máximo do paquete da base de datos:

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
gl_ES: Só base de datos (os ficheiros non formaban parte deste respaldo)

en: Database size
gl_ES: Tamaño da base de datos

en: Database successfully decrypted.
gl_ES: A base de datos foi descifrada con éxito.

en: Day of the month
gl_ES: Día do mes

en: Day of the week
gl_ES: Día da semana

en: Debug mode
gl_ES: Modo de depuración

en: Decrypting database (can take a while)...
gl_ES: Descifrando a base de datos (pode levar un tempo)...

en: Default template
gl_ES: Modelo por defecto

en: Delete
gl_ES: Borrar

en: Delete Old Directories
gl_ES: Borrar directorios antigos

en: Delete backup set
gl_ES: Eliminar paquete de respaldo

en: Delete failed:
gl_ES: Fallou o borrado:

en: Delete from your web server
gl_ES: Eliminar do teu servidor web

en: Delete local backup
gl_ES: Borrar copias de seguridade locais

en: Delete old folders
gl_ES: Borrar carpetas antigas

en: Delete selected backups
gl_ES: Borrar as copias de seguridade seleccionadas

en: Delete this backup set
gl_ES: Eliminar este paquete do respaldo

en: Delete...
gl_ES: Eliminar...

en: Deleting...
gl_ES: Borrando...

en: Deploying site data
gl_ES: Despregando datos do sitio

en: Description
gl_ES: Descripción

en: Deselect
gl_ES: Anular a selección

en: Deselect All
gl_ES: Anular a selección de todo

en: Deselect all backups
gl_ES: Anular a selección de todas as copias de seguridade

en: Detailed instructions for this can be found at %s
gl_ES: As instrucións detalladas disto podes atopalas en %s

en: Details
gl_ES: Detalles

en: Disable SSL entirely where possible
gl_ES: Deshabilitar SSL completamente onde sexa posible

en: Disconnect
gl_ES: Desconectar

en: Disconnecting...
gl_ES: Desconectando...

en: Dismiss
gl_ES: Descartar

en: Dismiss (for %s months)
gl_ES: Descartado (por %s meses)

en: Dismiss all UpdraftPlus news
gl_ES: Descartar todas as noticias de UpdraftPlus

en: Dismiss notice
gl_ES: Descartar aviso

en: Do not verify SSL certificates
gl_ES: Non verificar os certificados SSL

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
gl_ES: Le este artigo para saber cousas útiles antes da restauración.

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
gl_ES: Tes algúns sitios WordPress máis aos que queiras facer copia de seguridade? Se así fose, podes aforrar horas controlando todas as túas copias de seguridade nun só lugar desde UpdraftCentral"

en: Do you need WordPress Multisite support?
gl_ES: Necesitas soporte multisitio de WordPress?

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
gl_ES: Empregas UpdraftPlus en varios sitios?

en: Do you want to carry out the import?
gl_ES: Queres realizar a importación?

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
gl_ES: Queres migrar ou clonar/duplicar un sitio?

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
gl_ES: Non recordas o teu enderezo de correo electrónico ou olvidaches o teu contrasinal?

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
gl_ES: Non queres que te espíen? UpdraftPlus Premium pode cifrar a túa base de datos.

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
gl_ES: Erro descargando: o servidor enviou unha resposta que non entendemos.

en: Download failed
gl_ES: A descarga fallou

en: Download in progress
gl_ES: Descarga en progreso

en: Download log file
gl_ES: Descargar o arquivo de rexistro

en: Download most recently modified log file
gl_ES: Descargar o arquivo de rexistro máis recente

en: Download to your computer
gl_ES: Descargar ao teu equipo

en: Downloading backup files if needed
gl_ES: Descargar, se é necesario, os arquivos da copia de seguridade

en: Drop backup files here
gl_ES: Soltar ficheiros de copias de seguridade aquí

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
gl_ES: Solta os ficheiros cifrados de base de datos (ficheiros db.gz.crypt) aquí para subilos e descifralos

en: Drop your backup files
gl_ES: Solta os teus arquivos de copia de seguridade

en: Due to the restriction, some settings can be automatically adjusted, disabled or not available.
gl_ES: Debido á restricción, algúns axustes poden ser automaticamente axustados, desactivados ou non estar dispoñibles.

en: Dumping routines:
gl_ES: Rutinas de vertido:

en: Easy
gl_ES: Fácil

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Email
gl_ES: Correo electrónico

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
gl_ES: Correos eletrónicos de informes por UpdraftPlus (edición gratis) trae as ultimas noticias de UpdraftPlus.com

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
gl_ES: Encripta as túas bases de datos sensibles (p.ex. información de clientes ou contrasinais); fai copia de seguridade tamén de bases de datos externas.

en: Encrypted database
gl_ES: Base de datos cifrada

en: Encrypting database
gl_ES: Cifrando base de datos

en: Encryption key size:
gl_ES: Tamaño de clave de encriptación:

en: End tour
gl_ES: Terminar guía

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
gl_ES: Goza dun soporte profesional, rápido e amigable en calquera momento no que o precises coa versión Premium.

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
gl_ES: Asegúrate de ter accedido á conta correcta antes de continuar.

en: Enter any description
gl_ES: Introduce unha descrición

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
gl_ES: Escribe a URL onde está localizada a túa instalación autohospedada de UpdraftCentral:

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
gl_ES: Introduce a túa conta de correo electrónico / contrasinal aquí para conectar:

en: Error
gl_ES: Erro

en: Error - failed to download the file
gl_ES: Erro - fallou a descarga do arquivo

en: Error - no such file exists.
gl_ES: Erro - non existe tal arquivo.

en: Error data:
gl_ES: Datos do erro:

en: Error downloading remote file: Failed to download
gl_ES: Erro descargando o arquivo remoto: fallou a descarga

en: Error message
gl_ES: Mensaxe de erro

en: Error opening local file: Failed to download
gl_ES: Erro abrindo ficheiro local: fallo ao descargar

en: Error:
gl_ES: Erro:

en: Error: %s
gl_ES: Erro: %s

en: Error: Failed to initialise
gl_ES: Erro: fallo na inicialización

en: Error: Failed to open local file
gl_ES: Erro: Non se puido abrir o arquivo local

en: Error: Failed to upload
gl_ES: Erro: fallo na subida

en: Error: invalid path
gl_ES: Erro: ruta non válida

en: Error: the server sent an empty response.
gl_ES: Erro: o servidor enviou unha resposta baleira.

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
gl_ES: Erro: o servidor enviou unha resposta (JSON) que non atopamos.

en: Error: unexpected file read fail
gl_ES: Erro: fallo inesperado na lectura de arquivo

en: Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s) (%s).
gl_ES: Erro: non tes suficiente cota de almacenaxe dispoñible (%s) para cargar este arquivo  (%s) (%s).

en: Errors encountered:
gl_ES: Erros encontrados:

en: Errors:
gl_ES: Erros:

en: Every %s hours
gl_ES: Cada %s horas

en: Every hour
gl_ES: Todas as horas

en: Examples of S3-compatible storage providers:
gl_ES: Exemplos de provedores de almacenaxe compatibles con S3:

en: Exclude files/directories
gl_ES: Excluír arquivos/directorios

en: Exclude these from
gl_ES: Excluilos de

en: Existing backups
gl_ES: Copias de seguridade existentes

en: Existing keys
gl_ES: Claves existentes

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete old folders" button to delete them before trying again): %s
gl_ES: Hai carpetas sen borrar dunha restauración anterior (por favor, usa o botón «Borrar directorios antigos» para eliminalos antes de probar de novo): %s

en: Exit full-screen
gl_ES: Saír da pantalla completa

en: Expected parameter(s) missing.
gl_ES: Falta(n) parámetro(s) esperado(s).

en: Expert settings
gl_ES: Axustes para expertos

en: Export / import settings
gl_ES: Axustes de exportación / importación

en: Export settings
gl_ES: Exportar configuración

en: Extensions
gl_ES: Extensións

en: External database
gl_ES: Base de datos externa

en: External database (%s)
gl_ES: Base de datos externa (%s)

en: Extra database
gl_ES: Base de datos extra

en: FTP login
gl_ES: Datos de inicio de sesión FTP

en: FTP password
gl_ES: Contrasinal FTP

en: FTP server
gl_ES: Servidor FTP

en: Failed
gl_ES: Fallo

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
gl_ES: Fallo ao acceder a %s cando se eliminaba (ve o ficheiro de rexistro para saber máis)

en: Failed to attach media.
gl_ES: Fallo ao adxuntar os medios.

en: Failed to backup database table:
gl_ES: Fallou a copia de seguridade da táboa da base de datos:

en: Failed to create a temporary directory
gl_ES: Fallo ao crear un directorio temporal

en: Failed to delete selected media.
gl_ES: Fallo ao borrar os medios seleccionados.

en: Failed to delete working directory after restoring.
gl_ES: Non se borrou o directorio de traballo despois de restaurar.

en: Failed to detach media.
gl_ES: Fallo ao quitar os medios como adxuntos.

en: Failed to download
gl_ES: Fallo ao descargar

en: Failed to download %s
gl_ES: Fallo ao descargar %s

en: Failed to find a manifest file in the backup.
gl_ES: Fallo ao buscar un arquivo de manifesto na copia de seguridade.

en: Failed to find database file
gl_ES: Erro ao encontrar o arquivo da base de datos

en: Failed to open database file
gl_ES: Erro ao abrir a base de datos

en: Failed to open database file for reading:
gl_ES: Fallo ao abrir o ficheiro da base de datos para a súa lectura:

en: Failed to open database file.
gl_ES: Erro ao abrir o ficheiro da base de datos.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
gl_ES: Fallo ao abrir o directorio (revisa os permisos e se es o propietario do arquivo): %s

en: Failed to open directory for reading:
gl_ES: Fallou a apertura do directorio para a súa lectura:

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
gl_ES: Fallo ao abrir o ficheiro zip (%s) - %s

en: Failed to read from the working directory.
gl_ES: Fallo ao ler desde o directorio de traballo.

en: Failed to read the manifest file from backup.
gl_ES: Fallo ao ler o arquivo de manifesto na copia de seguridade.

en: Failed to unpack the archive
gl_ES: Non se puido descomprimir o arquivo

en: Failed to upload %s
gl_ES: Fallo ao subir %s

en: Failed to upload to %s
gl_ES: Fallo ao subir a %s

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
gl_ES: Fallo ao escribir a base de datos descifrada ao sistema de arquivos

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
gl_ES: Fallo: non puidemos colocar un arquivo nese directorio - comproba as túas credenciais.

en: Failed: the %s operation was not able to start.
gl_ES: Fallo: Non se puido iniciar a operación %s.

en: Failed: we did not understand the result returned by the %s operation.
gl_ES: Fallo: Non puidemos entender o resultado devolto pola operación %s.

en: Failure
gl_ES: Fallo

en: Failure: No %s was given.
gl_ES: Erro: %s non se deu.

en: Failure: No bucket details were given.
gl_ES: Fallo: No se deron os detalles do bucket.

en: Failure: No container details were given.
gl_ES: Fallo: os detalles do contedor non foron facilitados.

en: Failure: No endpoint details were given.
gl_ES: Fallo: Non se facilitaron detalles da variable.

en: Failure: No server details were given.
gl_ES: Fallo: os detalles do servidor non foron facilitados.

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
gl_ES: Fallo: non tivo éxito o inicio de sesión con esas credenciais.

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
gl_ES: Fallo: a identificación tivo éxito, pero non puidemos crear un ficheiro no directorio indicado.

en: Fast
gl_ES: Rápido

en: Fast, personal support
gl_ES: Soporte rápido e personal

en: Fetch
gl_ES: Ir a buscar (Fetch)

en: Fetching...
gl_ES: Recuperando...

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
gl_ES: Encontrouse o ficheiro (%s), pero ten un tamaño (%s) diferente ao que se esperaba (%s) - pode estar corrupto.

en: File Options
gl_ES: Opcións de arquivo

en: File backup options
gl_ES: Opcións de copia de seguridade de arquivos

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
gl_ES: O ficheiro non está no aloxamento local - é necesario recuperalo do aloxamento externo

en: File not found
gl_ES: Ficheiro non atopado

en: File not found (you need to upload it): %s
gl_ES: Ficheiro non atopado (tes que subilo): %s

en: File ready.
gl_ES: Ficheiro preparado

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
gl_ES: O ficheiro fue encontrado, pero con peso 0 (tes que volvelo a subir): %s

en: File/directory
gl_ES: Arquivo/directorio

en: Files
gl_ES: Ficheiros

en: Files (database backup has not completed)
gl_ES: Ficheiros (a copia de seguridade da base de datos non foi completada)

en: Files and database
gl_ES: Ficheiros e base de datos

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
gl_ES: Respaldo de arquivos e base de datos (creado por %s)

en: Files backup (created by %s)
gl_ES: Arquivos do respaldo (creado por %s)

en: Files backup interval
gl_ES: Intervalo dos arquivos da copia de seguridade

en: Files backup schedule
gl_ES: Programación de copia de seguridade

en: Files found:
gl_ES: Ficheiros atopados:

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
gl_ES: Ficheiros só (a base de datos non formaba parte deste respaldo)

en: Files/Directories containing the given characters in their names
gl_ES: Arquivos/directorios que conteñan os caracteres dados nos seus nomes

en: Final checks
gl_ES: comprobacións finais

en: Find out more
gl_ES: Aprende máis

en: Find out more about incremental backups here.
gl_ES: Obtén máis información acerca das copias de seguridade incrementais aquí.

en: Find out more here.
gl_ES: Averigua máis aquí.

en: Finish
gl_ES: Terminar

en: Finished
gl_ES: Finalizado

en: First, enter the decryption key
gl_ES: Primeiro, introduce a túa frase de descifrado

en: Folder
gl_ES: Carpeta

en: Follow this link for help
gl_ES: Segue este enlace para obter axuda

en: Follow this link for more information
gl_ES: Seguir esta ligazón para máis información

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
gl_ES: Sigue esta ligazón para intentar descifrar e descargar no teu propio equipo o ficheiro da base de datos.

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
gl_ES: Sigue esta ligazón para tratar de crear o directorio e establecer os permisos

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
gl_ES: Segue este enlace para autorizar o acceso á túa conta de %s (non poderás facer copias de seguridade en %s se non realizas este paso).

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
gl_ES: Sigue este enlace para descargar o ficheiro do arquivo de rexistro para esta restauración (necesario para calquera solicitude de soporte).

en: Follow this link to remove these settings for %s.
gl_ES: Segue esta ligazón para borrar os axustes deste sitio para %s.

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
gl_ES: Segue este enlace para subscribirte ao boletín informativo de UpdraftPlus.

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
gl_ES: Sigue esta ligazón para ir ás instrucións de instalación (en particular ao paso 1).

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
gl_ES: Sigue este enlace para ir á consola de Google API, e aí activar a Drive API e crear un ID de cliente na sección de API Access.

en: For backups older than
gl_ES: Para copias de seguridade máis antigas que

en: For even more features and personal support, check out
gl_ES: Para incluso máis características e soporte personal, vai a

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
gl_ES: Para un control futuro de todas as túas conexións a UpdraftCentral, vai á pestana de «Ferramentas avanzadas».

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
gl_ES: Para máis axuda, incluíndo capturas de pantalla, segue este enlace.

en: For more detailed instructions, follow this link.
gl_ES: Para instrucións máis detalladas segue esta ligazón.

en: For more options, use Premium
gl_ES: Para obter máis opcións, usa a versión Premium

en: For more reporting features, use the Premium version
gl_ES: Para máis características de informes, usa a versión Premium

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
gl_ES: Para axuda personalizada, a capacidade de copiar sitios, máis destinos de almacenamento, copias de seguridade cifradas para a seguridade, múltiples destinos de copia de seguridade, unha mellor información, sen anuncios e moito máis, bótalle un vistazo á versión de pago de UpdraftPlus - o plugin de copias de seguridade máis popular do mundo.

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
gl_ES: Para a habilidade de bloquear o acceso á configuración de UpdraftPlus, compra o UpdraftPlus Premium

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
gl_ES: Para poder migrar sitios web, actualízate a UpdraftPlus Premium.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
gl_ES: Proíbe aos non administradores acceder ao teu clon de WordPress

en: Forgotten your details?
gl_ES: Olvidaches os teus detalles?

en: Fortnightly
gl_ES: Quincenal

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
gl_ES: Atopado SET NAMES %s, pero cambiando a %s como suxire WPDB::determine_charset().

en: Found and replaced existing table foreign key constraints as the table prefix has changed.
gl_ES: Encontráronse e substituíronse as restricións de clave externa da táboa existente, xa que o prefixo de táboa cambiou.

en: Free
gl_ES: Gratis

en: Free Newsletter
gl_ES: Boletín informativo de balde

en: Free disk space in account:
gl_ES: Espazo de disco gratis na conta:

en: Free two-factor security plugin
gl_ES: Plugin de dous factores de seguridade gratis

en: Front page:
gl_ES: Portada:

en: Full backup
gl_ES: Copia de seguridade completa

en: Full feature list
gl_ES: Lista completa de características

en: Full-screen
gl_ES: Pantalla completa

en: Further extensions to the request are required for the server to fulfil it.
gl_ES: Para que o servidor poida atender a solicitude necesítanse máis extensións.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
gl_ES: Podes encontrar máis información na consola JavaScript do navegador e nos rexistros de erros PHP do servidor.

en: Future releases of UpdraftPlus will require a more recent PHP version to use these features; we recommend that you speak to your web hosting company about updating to version %s or higher.
gl_ES: As futuras versións de UpdraftPlus requerirán unha versión de PHP máis recente para poder usar estas características; recomendámosche que fales coa túa empresa de aloxamento web para actualizar á versión %s ou superior.

en: Get %s here
gl_ES: Obtén aquí %s

en: Get Premium
gl_ES: Faite Premium

en: Get UpdraftCentral
gl_ES: Consigue UpdraftCentral

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze and more with UpdraftPlus Premium.
gl_ES: Obtén versións melloradas das opcións de almacenamento gratuíto remoto (Dropbox, Google Drive e S3) e incluso máis opcións de almacenamento remoto, como OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze e máis con UpdraftPlus Premium.

en: Get it here
gl_ES: Consígueo aquí

en: Get more quota
gl_ES: Conseguir máis cota de espazo

en: Get your API key <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage.
gl_ES: Obtén a túa clave da API <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">desde a túa consola de Rackspace Cloud</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">le aquí as instrucións</a>), despois, elixe un nome de contedor para usalo para o almacenamento.

en: Go here for help
gl_ES: Vai aquí se necesitas axuda

en: Go here for more information.
gl_ES: Máis información aquí.

en: Go here to connect it.
gl_ES: Vai ata aquí para conectarte.

en: Go there
gl_ES: Ir

en: Go to settings
gl_ES: Ir a axustes

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
gl_ES: Ir á configuración de almacenamento remoto co fin de conectar.

en: Go to the shop.
gl_ES: Ir á tenda.

en: Goes to the updraftplus.com checkout page
gl_ES: Vai á páxina de pagamento de updraftplus.com

en: Goes to updraftplus.com checkout page
gl_ES: Vai á páxina de finalizar compra de updraftplus.com

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
gl_ES: Lista de arquivos de Google Drive: fallo ao acceder á carpeta principal

en: HTTP code:
gl_ES: Código HTTP:

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
gl_ES: Aínda non se obtivo unha sinal de acceso desde Google - tes que autorizar ou reautorizar a túa conexión a Google Drive.

en: Highly efficient way to manage, optimize, update and backup multiple websites from one place.
gl_ES: Unha maneira altamente eficiente para xestionar, optimizar, actualizar e facer copias de seguridade de varios sitios desde un único lugar.

en: Hold or Unapprove
gl_ES: Manter en espera ou rexeitar

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
gl_ES: Sen embargo, os arquivos de UpdraftPlus son arquivos zip/SQL - así que se estás seguro que son do formato correcto, poderás renomealos para igualar o noso patrón de formato.

en: However, subsequent access attempts failed:
gl_ES: Porén, os accesos subsecuentes tamén fallaron:

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
gl_ES: Acepto os termos e condicións de UpdraftClone

en: I consent to %s
gl_ES: Consinto a %s

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
gl_ES: Se Google máis tarde che mostra a mensaxe «invalid_client», entón non introduciches un «Client ID» válido aquí.

en: If making a request for support, please include this information:
gl_ES: Se fas unha solicitude de soporte, por favor inclúe esta información:

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
gl_ES: Do contrario, cumprimenta a túa información e rexistrarase unha nova conta.

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
gl_ES: Se non, necesitarás eliminar datos desta táboa, ou contactar coa túa empresa de aloxamento para solicitar máis recursos.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
gl_ES: Se o envío directo de sitio a sitio non che funciona, existen outros tres métodos - por favor, proba un destes no seu lugar.

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
gl_ES: Se non se logra, verifica os permisos no teu servidor ou cambia a outro directorio que se poida escribir.

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
gl_ES: Se este respaldo se creou por un plugin diferente, entón UpdraftPlus Premium poderá axudarte.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
gl_ES: Se xa tes unha conta en updraftplus.com, por favor introduce os detalles abaixo.

en: If you are having problems authenticating with %s you can manually authorize here.
gl_ES: Se estás tendo problemas coa identificación con %s, podes autorizalo manualmente aquí.

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
gl_ES: Se estás vendo máis copias de seguridade das que esperabas, probablemente sexa porque o borrado de conxuntos de copias de seguridade antigas non se produce ata que se completa unha copia de seguridade recente.

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
gl_ES: Se estás usando isto, entón apaga o modo Turbo/Road.

en: If you backup several sites into the same Dropbox and want to organize with sub-folders, then %scheck out Premium%s
gl_ES: Se fas copias de seguridade de varios sitios no mesmo Dropbox e queres organizalas en subcarpetas, entón %sproba a versión Premium%s

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
gl_ES: Se aínda podes ler estas palabras despois de que a páxina termine de cargarse, entón hai un problema no sitio con JavaScript ou jQuery.

en: If you do not want to restore all your database tables, then choose some to exclude here.
gl_ES: Se non queres restaurar todas as túas táboas da base de datos, entón elixe aquí as que queiras excluír.

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
gl_ES: Se exclúes tanto a base de datos coma os ficheiros, entón xa excluíches todo!

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
gl_ES: Se tes unha licenza Premium válida, tes 1GB de almacenaxe incluída.

en: If you have an existing backup that you wish to upload and restore from, then please use the "Upload backup files" link above.
gl_ES: Se tes unha copia de seguridade existente desde a que desexas subir e restaurar, por favor, entón usa a ligazón «Subir arquivos de copia de seguridade» anterior.

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
gl_ES: Se olvidaches o contrasinal, vai aquí para cambiar o teu contrasinal en updraftplus.com.

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
gl_ES: Se realizaches unha compra en UpdraftPlus.com, entón sigue este enlace ás instrucións de instalación (en particular o paso 1).

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
gl_ES: Se ves erros sobre certificados SSL, ven aquí para obter axuda.

en: If you want encryption (e.g. you are storing sensitive business data), then an add-on is available in the Premium version.
gl_ES: Se queres cifrado (por exemplo: estás almacenando datos sensibles do negocio), hai dispoñible unha extensión na versión Premium.

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
gl_ES: Se desexas restaurar un sitio de múltiples respaldos, primeiro debes configurar a túa instalación de WordPress como de sitios múltiples.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
gl_ES: Se queres, proba a actualizar a unha versión diferente de PHP ou de WordPress.

en: Import settings
gl_ES: Importar configuración

en: Importer
gl_ES: Importador

en: Importing...
gl_ES: Importando...

en: In this case, the request should be repeated with another URI; however, future requests should still use the original URI.
gl_ES: Neste caso, a solicitude debe repetirse con outra URI; porén, as futuras solicitudes deben seguir utilizando a URI orixinal.

en: Include all tables not listed below
gl_ES: Inclúe todas as táboas que non están na seguinte lista

en: Include in files backup
gl_ES: Incluír nos ficheiros de respaldo

en: Include your database in the backup
gl_ES: Incluír a túa base de datos na copia de seguridade

en: Include your files in the backup
gl_ES: Incluír os teus arquivos na copia de seguridade

en: Incompatible Archive.
gl_ES: Arquivo incompatible.

en: Incomplete
gl_ES: Incompleto

en: Incremental backups
gl_ES: Copia de seguridade incremental

en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
gl_ES: As copias de seguridade incrementais son unha característica de %s (actualiza seguindo esta ligazón).

en: Index size
gl_ES: Tamaño do índice

en: Indicates multiple options for the resource from which the client may choose (via agent-driven content negotiation).
gl_ES: Indica múltiples opcións para o recurso entre as que o cliente pode elixir (a través da negociación de contido impulsada polo axente).

en: Indicates that the request could not be processed because of conflict in the current state of the resource, such as an edit conflict between multiple simultaneous updates.
gl_ES: Indica que a solicitude non puido ser procesada debido a un conflito no estado actual do recurso, como un conflito de edición entre múltiples actualizacións simultáneas.

en: Indicates that the resource has not been modified since the version specified by the request headers If-Modified-Since or If-None-Match.
gl_ES: Indica que o recurso non se modificou desde a versión especificada polas cabeceiras de solicitude «If-Modified-Since» ou «If-None-Match».

en: Indicates that the resource requested is no longer available and will not be available again.
gl_ES: Indica que o recurso solicitado xa non está dispoñible e non volverá a estalo.

en: Indicates that the server is unwilling to risk processing a request that might be replayed.
gl_ES: Indica que o servidor non está disposto a arriscarse a procesar unha solicitude que podería ser reproducida.

en: Infinite recursion: consult your log for more information
gl_ES: Recursión infinita: consulta o teu rexistro para máis información

en: Install debugging plugins:
gl_ES: Instalar plugins de depuración:

en: Installed
gl_ES: Instalado

en: Interested in knowing about your UpdraftPlus.Com password security? Read about it here.
gl_ES: Estás interesado en saber máis sobre a seguridade con contrasinal de UpdraftPlus.com? Le máis sobre isto aquí.

en: Introducing UpdraftCentral
gl_ES: Presentamos UpdraftCentral

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
gl_ES: Semella que o enderezo IP (%s) esta bloqueado no teu navegador.

en: It can also backup external databases.
gl_ES: Tamén podes facer copias de seguridade de bases de datos externas.

en: It is an ID number internal to Google Drive
gl_ES: É un número ID interno de Google Drive

en: It is for sending backups to the following site:
gl_ES: Isto é para o envío de copias de seguridade ao seguinte sitio:

en: It will be imported as a new site.
gl_ES: Importarase coma un sitio novo.

en: JavaScript warning
gl_ES: Advertencia de JavaScript

en: Job ID: %s
gl_ES: ID do traballo: %s

en: Job deleted
gl_ES: Traballo eliminado

en: Keeps your WordPress site up to date and bug free.
gl_ES: Mantén o teu sitio de WordPress actualizado e sen fallos.

en: Key
gl_ES: chave

en: Key created successfully.
gl_ES: Clave creada con éxito.

en: Key description
gl_ES: Descrición da clave

en: Key size: %d bits
gl_ES: Tamaño da clave: %d bits

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
gl_ES: Necesita ser unha autenticación de URI v2 (Keystone); v1 (Swauth) non está soportada.

en: Known backups (raw)
gl_ES: Copias de seguridade coñecidas (en bruto)

en: Last log message
gl_ES: Última mensaxe do rexistro

en: Latest UpdraftPlus.com news:
gl_ES: Últimas noticias de UpdraftPlus.com:

en: Latest status:
gl_ES: Último estado:

en: Lead developer's homepage
gl_ES: Web do desenvolvedor principal

en: Learn more about UpdraftCentral
gl_ES: Máis información sobre UpdraftCentral

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
gl_ES: Déixao en branco e asumirá a configuración por defecto.

en: Loading log file
gl_ES: Cargando rexistro

en: Loading...
gl_ES: Cargando…

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
gl_ES: A subida local da copia de seguridade comezou; por favor, comproba o arquivo de rexistro para ver o progreso da subida

en: Local files deleted:
gl_ES: Arquivos locais eliminados:

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
gl_ES: Bloquea o acceso a UpdraftPlus mediante contrasinal para que poidas elixir que usuarios administradores poden acceder ás copias de seguridade.

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
gl_ES: Bloquea o acceso á páxina de configuración de UpdraftPlus

en: Lock settings
gl_ES: Bloquear configuración

en: Log in here to enable all the features you have access to.
gl_ES: Accede aquí para activar todas as características ás que tes acceso.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
gl_ES: Accede ou rexístrate en UpdraftCentral Cloud

en: Login or register with this email address
gl_ES: Accede ou rexístrate con esta conta de correo electrónico

en: Login successful.
gl_ES: Acceso correcto.

en: Login successful; reloading information.
gl_ES: Inicio de sesión correcto; recargando a información.

en: London (LON)
gl_ES: Londres (LON)

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
gl_ES: Revisa estes axustes e fai os cambios que queiras.

en: Looking for %s archive: file name: %s
gl_ES: Buscando o arquivo %s: nome do ficheiro: %s

en: Make updates easy with UpdraftPlus
gl_ES: Simplifica as actualizacións con UpdraftPlus

en: Manage existing keys (%d)...
gl_ES: Xestionar as claves existentes (%d)...

en: Manage your clones
gl_ES: Xestiona os teus clons

en: Manual authentication is not available for this remote storage method
gl_ES: A identificación manual non está dispoñible para este método de almacenamento remoto

en: Manual backup options
gl_ES: Opcións de copia de seguridade manual

en: Manually decrypt a database backup file
gl_ES: Descifrar manualmente unha copia de seguridade da base de datos

en: Many sites?
gl_ES: Moitos sitios?

en: Maybe later
gl_ES: Quizais máis tarde

en: Media has been attached to post.
gl_ES: Os medios foron adxuntados á entrada.

en: Media has been detached from post.
gl_ES: Os medios foron quitados como adxuntos á entrada.

en: Memory limit
gl_ES: Limite de Memoria

en: Messages:
gl_ES: Mensaxes:

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
gl_ES: Migrar (crear unha copia dun sitio nun aloxamento que controlas)

en: Migrate / Clone
gl_ES: Migrar / clonar

en: Migrator
gl_ES: Migrador

en: Missing authentication data:
gl_ES: Faltan datos de identificación:

en: Missing instance id:
gl_ES: Falta o ID da instancia:

en: Missing pages:
gl_ES: Páxinas non dispoñibles:

en: Monthly
gl_ES: Mensual

en: More database options
gl_ES: Máis opcións de base de datos

en: More great plugins by the Updraft Team
gl_ES: Máis plugins fantásticos do equipo de Updraft

en: More information here.
gl_ES: Máis información aquí.

en: More information...
gl_ES: Máis información...

en: More plugins
gl_ES: Máis plugins

en: More quality plugins
gl_ES: Máis plugins de calidade

en: More settings
gl_ES: Máis axustes

en: More tasks:
gl_ES: Máis tarefas:

en: Moving old data out of the way...
gl_ES: Quitando do medio os datos antigos...

en: Moving unpacked backup into place...
gl_ES: Movendo o respaldo desempaquetado ao seu lugar...

en: Multisite
gl_ES: Multisitio

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
gl_ES: N.B. Se instalas UpdraftPlus en varios sitios WordPress, entón non podes reutilizar o teu proxecto; debes iniciar un novo desde a consola de Google API para cada web.

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
gl_ES: Ten en conta: Este reconto está baseado no que foi, ou non foi, excluído a última vez que gardaches as opcións.

en: Name: %s.
gl_ES: Nome: %s.

en: Need to get space?
gl_ES: Necesitas espazo?

en: Need to use sub-folders?
gl_ES: Necesitas usar subcarpetas?

en: Needs to already exist
gl_ES: Ten que existir xa

en: Network / multisite
gl_ES: rede / multisitio

en: Network and multisite
gl_ES: Rede e multisitio

en: Never
gl_ES: Nunca

en: News
gl_ES: Noticias

en: Newsletter sign-up
gl_ES: Subscrición ao boletín informativo

en: Next
gl_ES: Seguinte

en: Next scheduled backups
gl_ES: Próximas copias de seguridade programadas

en: No
gl_ES: Non

en: No %s settings were found
gl_ES: Non se encontraron os axustes %s

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
gl_ES: Non se encontrou ningún Vault (foi movido?); por favor, desconecta e conecta de novo.

en: No ads
gl_ES: Sen anuncios

en: No backup has been completed
gl_ES: Non se completou ningún respaldo

en: No database tables found
gl_ES: Non se encontraron táboas na base de datos

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
gl_ES: Aínda non se crearon claves para permitir que os sitios remotos envíen datos das copias de seguridade aquí.

en: No local copy present.
gl_ES: Non existe unha copia local.

en: No log files were found.
gl_ES: Non se encontraron ficheiros de rexistro.

en: No receiving sites have yet been added.
gl_ES: No se agregaron sitios de recepción.

en: No remote storage locations with valid options found.
gl_ES: Non se encontrarpm ubicacións de almacenamento con opcións válidas.

en: No settings were found
gl_ES: Non se encontraron axustes

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
gl_ES: Non se atopou ningunha configuración, por favor vai á pestana de configuración e revisa os parámetros.

en: No such backup set exists
gl_ES: Non existe tal paquete de respaldo

en: No suitable backup set (that already contains a full backup of all the requested file component types) was found, to add increments to.
gl_ES: Non se encontrou ningún conxunto de copias de seguridade adecuado (que xa conteña unha copia de seguridade completa de todos os tipos de compoñentes de arquivo solicitados) para engadir incrementos.

en: None
gl_ES: Nada

en: Not got an account? Get one by buying some tokens here.
gl_ES: Non tes unha conta? Obtén unha comprando algúns tokens aquí.

en: Not got any remote storage?
gl_ES: Non tes ningún servizo de almacenamiento remoto?

en: Not installed
gl_ES: Non está instalada

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
gl_ES: Aínda non tes unha conta (é de balde)? Crea unha aquí!

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
gl_ES: Ten en conta que non todos os métodos de respaldo na nube empregan necesariamente autentificación SSL.

en: Note:
gl_ES: Nota:

en: Nothing currently scheduled
gl_ES: Nada programado actualmente

en: Nothing yet logged
gl_ES: Todavía non hai ninguén conectado

en: Notice
gl_ES: Aviso

en: OK
gl_ES: Ok

en: Ok, you deserve it
gl_ES: De acordo, merécelo

en: Old ABSPATH:
gl_ES: ABSPATH anterior:

en: Old folders successfully removed.
gl_ES: Carpetas antigas eliminadas correctamente.

en: Old table prefix:
gl_ES: Antigo prefixo da táboa:

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
gl_ES: One Time Password (comproba a túa app OTP para obter este contrasinal)

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
gl_ES: Un VPS (Virtual Private Server) por clon, non compartido con ninguén.

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
gl_ES: Unha ou máis copias de seguridade foron engadidas desde a exploración do aloxamento externo; ten en conta que estas copias de seguridade non se borrarán automaticamente mediante os axustes de «retención» cando desexes borralas, terás que facelo manualmente.

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
gl_ES: Só permite que esta copia de seguridade se elimine manualmente (isto é, consérvaa incluso se se acadan os límites de retención).

en: Only email the database backup
gl_ES: Só envía por correo electrónico a copia de seguridade da base de datos

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
gl_ES: Só a versión estándar de UpdraftPlus soporta FTP sen cifrar.

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
gl_ES: Só se puido respaldar a base de datos de WordPress; necesitas respaldar a base de datos externa manualmente.

en: Opera web browser
gl_ES: Navegador Opera

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
gl_ES: OptimizePress 2.0 codifica os contidos, polo que buscar/substituír non funciona.

en: Options (raw)
gl_ES: Opcións (en bruto)

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
gl_ES: Ou se prefires o teu propio host, entón podes usar a versión para aloxamento persoal aquí.

en: Or, if they are in remote storage, you can connect that remote storage (in the "Settings" tab), save your settings, and use the "Rescan remote storage" link.
gl_ES: Ou, se están nun almacenamento remoto, podes conectar con ese almacenamento remoto (na pestana «Axustes»), gardar os teus axustes e usar a ligazón «Volver a explorar o almacenamento remoto».

en: Or, use an UpdraftClone key
gl_ES: Ou bien, utiliza unha clave de UpdraftClone

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
gl_ES: Ou bien, podes colocalo manualmente no directorio de UpdraftPlus (normalmente wp-content/updraft), por exemplo mediante FTP, e logo usa o enlace «re-escanear» anterior.

en: Other %s FAQs.
gl_ES: Outras %s preguntas frecuentes (FAQs).

en: Other great plugins
gl_ES: Outros plugins xeniais

en: Others
gl_ES: Outros

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
gl_ES: En caso contrario, podes probar UpdraftVault 1 mes por só 1$!

en: PHP information
gl_ES: Información PHP

en: Passive mode
gl_ES: Modo pasivo

en: Password
gl_ES: Contrasinal

en: Path style
gl_ES: Estilo de ruta

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
gl_ES: Podes realizar os pagos en dólares US, euros ou libras esterlinas GB, con tarxeta ou mediante PayPal.

en: Peak memory usage
gl_ES: Pico de uso de memoria

en: Perform a backup
gl_ES: Realizar un respaldo

en: Perhaps you would want to login instead.
gl_ES: Quizais o que querías é acceder.

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
gl_ES: Permite que pase o tempo necesario para que se completen as comunicacións coa almacenaxe remota.

en: Please check out UpdraftPlus Premium.
gl_ES: Por favor, proba UpdraftPlus Premium.

en: Please check the error log for more details
gl_ES: Por favor, revisa o rexistro do erro para máis detalles

en: Please check your access credentials.
gl_ES: Por favor, revisa as túas credenciais de acceso.

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
gl_ES: Por favor, consulta estas FAQ se tes problemas cos respaldos.

en: Please contact your hosting company (%s) if you require further support.
gl_ES: Por favor, contacta coa túa empresa de aloxamento (%s) se necesitas máis soporte.

en: Please enter a file extension, like zip
gl_ES: Por favor, introduce unha extensión de arquivo, como zip

en: Please enter a valid URL
gl_ES: Por favor, introduce unha URL válida

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
gl_ES: Por favor, introduce unha URL válida, p.ej. http://exemplo.com

en: Please enter a valid file extension
gl_ES: Por favor, introduce unha extensión de arquivo válida

en: Please enter a valid file name prefix
gl_ES: Por favor, introduce un prefixo de nome de arquivo válido

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
gl_ES: Por favor, introduce os caracteres polos que comeza o nome do arquivo que queres excluír

en: Please enter part of the file name
gl_ES: Por favor, introduce a parte do nome do arquivo

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
gl_ES: Por favor, introduce a URL na que está aloxado o escritorio de UpdraftCentral.

en: Please enter your %s email address
gl_ES: Por favor, introduce o teu enderezo de correo electrónico de %s

en: Please enter your %s password
gl_ES: Por favor, introduce o teu contrasinal de %s

en: Please fill in the required information.
gl_ES: Por favor, completa a información solicitada.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
gl_ES: Por favor, segue este enlace para abrir %s nunha nova ventá.

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
gl_ES: Por favor, dálle esta clave un nome (por exemplo, indica que o sitio é para):

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
gl_ES: Por favor, le %s para usar a nosa %s app de autorización (non se vos enviará ningún dato das túas copias de seguridade).

en: Please read this link for important information on this process.
gl_ES: Por favor, accede a esta ligazón para informarte de información importante acerca deste proceso.

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
gl_ES: Por favor, selecciona un arquivo/carpeta que queiras excluír

en: Please select a folder in which the files/directories you would like to exclude are located
gl_ES: Por favor, selecciona unha carpeta na que estean localizados os arquivos/directorios que che gustaría excluír

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
gl_ES: Por favor, especifica o nome do cartafol de Microsoft OneDrive, non a URL.

en: Please supply the requested information, and then continue.
gl_ES: Por favor, facilita a información solicitada e logo continúa.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
gl_ES: Por favor, espera mentres o sistema xera e rexistra unha clave de cifrado para a túa web con UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
gl_ES: Por favor, espera mentres es redireccionado a UpdraftCentral Cloud.

en: Pre-sales FAQs
gl_ES: Preguntas (FAQ) de prevenda

en: Pre-update backups
gl_ES: Copias de seguridade antes de actualizar

en: Premium / Extensions
gl_ES: Premium / Extensións

en: Premium / Find out more
gl_ES: Premium / Máis información

en: Premium / Pro Support
gl_ES: Soporte Premium / Pro

en: Premium WooCommerce plugins
gl_ES: Plugins de Woocommerce Premium

en: Preparing backup files
gl_ES: Preparar os arquivos da copia de seguridade

en: Press a button to get started.
gl_ES: Preme un botón para comezar.

en: Press here to download or browse
gl_ES: Preme aquí para descargar ou navegar

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
gl_ES: Fai clic aquí para ver o teu directorio de UpdraftPlus (no teu espazo do aloxamento) por calquera novo conxunto de respaldo que subiras.

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
gl_ES: Pulsa aquí para ver os métodos de almacenamento remoto dispoñibles para as copias de seguriade existentes (de calquera sitio web, se están almacenados na mesma carpeta).

en: Press here to run a manual backup.
gl_ES: Pulsa aquí para realizar unha copia de seguridade manual.

en: Press here to save your settings.
gl_ES: Preme aquí para gardar os teus axustes.

en: Press here to start!
gl_ES: Preme aquí para comezar!

en: Press this button to take a tour of the plugin.
gl_ES: Preme este botón para facer unha visita guiada do plugin.

en: Proceed with update
gl_ES: Proceder coa actualización

en: Processing
gl_ES: Procesando

en: Processing files - please wait...
gl_ES: Procesando ficheiros - por favor, espera...

en: Processing table (%s)
gl_ES: Procesando táboa (%s)

en: Processing...
gl_ES: Procesando...

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
gl_ES: Ofrece axuda e soporte experto dos desenvolvedores onde o precises.

en: Pruning old backup sets
gl_ES: Eliminando paquetes de respaldo antigos

en: Public key was sent to:
gl_ES: A clave pública enviouse a:

en: Quota:
gl_ES: Cota:

en: RSS link
gl_ES: Enlace ao RSS

en: Raw backup history
gl_ES: Historial de respaldo en bruto

en: Read FAQs here.
gl_ES: Le as FAQ aquí.

en: Read more
gl_ES: Ler máis

en: Read more about %s here.
gl_ES: Le máis sobre %s aquí.

en: Read more about Easy Updates Manager
gl_ES: Ler máis sobre Easy Updates Manager

en: Read more about bucket access style
gl_ES: Le máis sobre o estilo de acceso a buckets

en: Read more about it here.
gl_ES: Le máis acerca diso aquí.

en: Read the %s FAQs here.
gl_ES: Le aquí as FAQs de %s.

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
gl_ES: Le esta guía para problemas habituais e como arreglalos.

en: Receiving site data
gl_ES: Recibindo datos do sitio

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
gl_ES: Recomendado: optimiza a túa base de datos con WP-Optimize.

en: Records
gl_ES: Rexistros

en: Refresh
gl_ES: Actualizar

en: Refresh connection
gl_ES: Actualizar conexión

en: Refresh current status
gl_ES: Status

en: Region
gl_ES: Rexión

en: Region: %s
gl_ES: Rexión: %s

en: Registration successful.
gl_ES: Rexistro correcto.

en: Reliable
gl_ES: Fiable

en: Remote files deleted:
gl_ES: Arquivos remotos eliminados:

en: Remote path
gl_ES: Ruta remota

en: Remote storage
gl_ES: Almacenamento remoto

en: Remote storage authentication
gl_ES: Identificación no almacenamento remoto

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
gl_ES: Para a identificación é obrigatorio o método de almacenaxe remota e o ID da instancia.

en: Remote storage: %s
gl_ES: Almacenamento remoto: %s

en: Remove old directories
gl_ES: Eliminar directorios antigos

en: Remove old folders
gl_ES: Eliminar carpetas antigas

en: Reporting
gl_ES: Informando

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
gl_ES: O xogo de caracteres solicitado (%s) non está presente, cambiando a %s.

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
gl_ES: O mapa de táboa de caracteres solicitado (%s) non está presente - cambiando a %s.

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
gl_ES[0]: A verificación da táboa selecccionado (%1$s) no está presente - cambiando a %2$s.
gl_ES[1]: As verificacións das táboa selecccionados (%1$s) no está presente - cambiando a %2$s.

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
gl_ES: O motor de táboas solicitado (%s) non está presente - cambiando a MyISAM.

en: Requesting start of backup...
gl_ES: Solicitando empezar o respaldo...

en: Rescan local folder for new backup sets
gl_ES: Reescanear o directorio local para os novos conxuntos de respaldos

en: Rescan remote storage
gl_ES: Re-escaneando almacenaxe remota

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
gl_ES: Reescaneando (buscando respaldos subidos manualmente ao aloxamento interno de respaldos)...

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
gl_ES: Reescaneando o almacenamiento remoto e local na busca de paquetes de respaldo...

en: Reset tour
gl_ES: Restablecer guía

en: Restoration progress:
gl_ES: Progreso da restauración:

en: Restore
gl_ES: Restaurar

en: Restore backup
gl_ES: Restaurar respaldo

en: Restore error:
gl_ES: Erro de restauración:

en: Restore files from
gl_ES: Restaurar arquivos desde

en: Restoring %s1 files out of %s2
gl_ES: Restaurando %s1 arquivos de %s2

en: Restoring stored routine: %s
gl_ES: Restaurando rutina almacenada: %s

en: Restoring table: %s
gl_ES: Restaurando a táboa: %s

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
gl_ES: Restaurando a base de datos (en sitios grandes podería tardar moito tempo - se obtés erros de exceso de tempo de execución de comandos (o que pode pasar se o teu provedor de aloxamento ten configurado o teu aloxamento con recursos limitados), entón debes usar un método diferente como phpMyAdmin)...

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
gl_ES: A restauración remprazará a base de datos, os directorios, temas, plugins, subidas, e/ou outros directorios de wp-content (segundo o que conteña este paquete de copia de seguridade, e a túa selección).

en: Retain this many scheduled database backups
gl_ES: Conservar todas estas copias de seguridade programadas da base de datos

en: Retain this many scheduled file backups
gl_ES: Conserva todos estes arquivos de copias de seguridade programadas

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
gl_ES: Recuperando (se é necesario) e preparando os ficheiros de respaldo...

en: Return to UpdraftPlus configuration
gl_ES: Volver á configuración de UpdraftPlus

en: Review UpdraftPlus
gl_ES: Valora UpdraftPlus

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
gl_ES: Utiliza os recursos dun recoñecido provedor de cloud computing.

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save Changes
gl_ES: Gardar cambios

en: Save time
gl_ES: Aforra tempo

en: Saving...
gl_ES: Gardando...

en: Search
gl_ES: Buscar

en: Search / replace database
gl_ES: Buscar / substituír na base de datos

en: Search and replacing table:
gl_ES: Táboa de busca e substituto:

en: Search for table
gl_ES: Buscar unha táboa

en: Searching for backups...
gl_ES: Buscando copias de seguridade...

en: Secure
gl_ES: Seguro

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
gl_ES: Protexe instalacións multi-sitio, informes avanzados e moito máis.

en: Security check.
gl_ES: Comprobación de seguridade.

en: See also the Premium version from our shop.
gl_ES: Mira tamén a versión Premium na nosa tenda.

en: See this FAQ also.
gl_ES: Ve tamén estas FAQ.

en: Select 'Web Application' as the application type.
gl_ES: Selecciona «Aplicación web» como tipo de aplicación.

en: Select All
gl_ES: Seleccionar todo

en: Select Files
gl_ES: Seleccionar arquivos

en: Select a file to view information about it
gl_ES: Elixe un arquivo para ver a súa información.

en: Select a file/folder which you would like to exclude
gl_ES: Selecciona un arquivo/carpeta que queiras excluír

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
gl_ES: Selecciona unha forma de excluír arquivos ou directorios da copia de seguridade

en: Select all
gl_ES: Seleccionar todo

en: Select all backups
gl_ES: Seleccionar todas as copias de seguridade

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
gl_ES: Selecciona a carpeta na que están localizados os arquivos/directorios que che gustaría excluír

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
gl_ES: Selecciona unha localización de almacenaxe remota á que queiras subir este conxunto de copias de seguridade

en: Select what you want to backup
gl_ES: Selecciona o que queiras para facer copia de seguridade

en: Selected media has been deleted successfully.
gl_ES: Os medios seleccionados foron borrados correctamente.

en: Self-hosted dashboard
gl_ES: Escritorio autohospedado

en: Send
gl_ES: Enviar

en: Send a backup to another site
gl_ES: Enviar copia de seguridade a outro sitio

en: Send a new backup
gl_ES: Enviar unha nova copia de seguridade

en: Send a report only when there are warnings/errors
gl_ES: Enviar un informe só cando haxa advertencias/erros

en: Send existing backup
gl_ES: Enviar copia de seguridade existente

en: Send this backup to remote storage
gl_ES: Enviar esta copia de seguridade á almacenaxe remota.

en: Send to site:
gl_ES: Enviar a un sitio:

en: Sending Your Backup To Remote Storage
gl_ES: Enviando a túa copia de seguridade á almacenaxe remota

en: Sending files to remote site
gl_ES: Enviando ficheiros ao sitio remoto

en: Set exact times to create or delete backups.
gl_ES: Establece as horas exactas para crear ou borrar copias de seguridade.

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Show all backups...
gl_ES: Amosar todas as copias de seguridade...

en: Show expert settings
gl_ES: Amosar axustes para expertos

en: Show more backups...
gl_ES: Amosar máis copias de seguridade...

en: Show raw backup and file list
gl_ES: Amosar o historial de respaldo en bruto e a lista de ficheiros

en: Show the options
gl_ES: Mostrar as opcións

en: Sign in with %s
gl_ES: Acceder con %s

en: Sign up
gl_ES: Rexístrate

en: Site
gl_ES: Sitio

en: Site data has been deployed
gl_ES: Os datos do sitio foron despregados

en: Site data received
gl_ES: Datos do sitio recibidos

en: Site home:
gl_ES: Inicio do sitio:

en: Site information
gl_ES: Información do sitio

en: Site information:
gl_ES: Información do sitio:

en: Site size
gl_ES: Tamaño do sitio

en: Size: %s MB
gl_ES: Tamaño: %s MB

en: Skip this step
gl_ES: Saltar este paso

en: Skipped tables:
gl_ES: Táboas omitidas:

en: Skipping table %s: already restored on a prior run; next table to restore: %s
gl_ES: Táboa %s omitida: xa se restaurou nunha execución anterior; seguinte táboa a restaurar: %s

en: Skipping table %s: user has chosen not to restore this table
gl_ES: Táboa %s omitida: o usuario elixiu non restaurar esta táboa

en: Skipping: this archive was already restored.
gl_ES: Saltando: este arquivo xa foi restaurado.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
gl_ES: Algúns plugins de copias de seguridade non son capaces de restaurar copias, por iso a versión Premium permíteche restaurar copias de seguridade doutros plugins.

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
gl_ES: Algúns ficheiros aínda están a descargarse ou están sendo procesados - espera, por favor.

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
gl_ES: Informes sofisticados e capacidades de envío por correo electrónico.

en: Sorry, you do not have enough privilege to execute the requested action.
gl_ES: Síntoo, non tes suficientes privilexios para executar a acción solicitada.

en: Split archives every:
gl_ES: Dividir arquivos cada:

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
gl_ES: Dividir a liña para evitar sobrepasar o tamaño máximo de paquete.

en: Start %s Subscription
gl_ES: Comenzar a subscrición de %s

en: Start %s Trial
gl_ES: Comeza a proba de %s

en: Start Subscription
gl_ES: Comezar a subscrición

en: Start Trial
gl_ES: Comezar proba

en: Start a %s UpdraftVault Subscription
gl_ES: Comezar unha subscrición a UpdraftVault de %s

en: Start backup
gl_ES: Iniciar a copia de seguridade

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
gl_ES: Podes cancelar a subscrición en calquera momento.

en: Success
gl_ES: Éxito

en: Success:
gl_ES: Exitoso:

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
gl_ES: Éxito: iniciamos sesión con éxito, e confirmamos que podes crear un ficheiro no directorio indicado (tipo de ingreso:

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
gl_ES: Non se atopou suficiente información sobre o avance da operación de restauración.

en: Super-charge and secure your WordPress site with our other top plugins:
gl_ES: Super carga e asegura o teu sitio WordPress cos nosos outros plugins top:

en: Support
gl_ES: Soporte

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
gl_ES: A táboa %s ten moitas filas (%s) - esperamos que o teu provedor de aloxamento web che proporcione os recursos suficientes para volcar esa táboa na copia de seguridade.

en: Table name
gl_ES: Nome da táboa

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
gl_ES: O prefixo da táboa mudou: cambiando %s campo(s) da táboa en consecuencia:

en: Take Tour
gl_ES: Realizar guía

en: Take a new backup
gl_ES: Realiza un novo respaldo

en: Take an incremental backup
gl_ES: Realiza unha copia de seguridade incremental

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
gl_ES: Só necesitas o tempo de crear unha copia de seguridade e enviala.

en: Team Updraft
gl_ES: O equipo de Updraft

en: Tenant
gl_ES: inquilino

en: Test %s Settings
gl_ES: Probar axustes %s

en: Testing %s Settings...
gl_ES: Probando os axustes %s...

en: Testing connection...
gl_ES: Proba de conexión ...

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
gl_ES: Grazas por instalar UpdraftPlus!

en: Thank you for taking the tour.
gl_ES: Grazas por facer o tour.

en: Thank you so much!
gl_ES: Moitas grazas!

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
gl_ES: Estás tratando de subir un arquivo zip previamente creado con UpdraftPlus.

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
gl_ES: A conexión %s excedeu o tempo de execución; se introduciches o servidor correctamente, entón probablemente estea causado porque un cortalumes está bloqueando a conexión - deberías revisalo co teu provedor de aloxamento web.

en: The %s object was not found
gl_ES: O obxecto %s non se encontrou

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
gl_ES: O botón de «Respaldar agora» está deshabilitado porque no directorio de respaldo non se pode escribir (ir á pestana de «Configuracións» e encontra a opción relevante).

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
gl_ES: A clave de acceso a AWS parece no ser correcta (as claves de acceso válidas %s comezan por «AK»)

en: The Database connection has been closed and cannot be reopened.
gl_ES: A conexión coa base de datos foi cerrada e non pode reabrirse.

en: The UpdraftPlus Plugin Collection Sale
gl_ES: Oferta da colección de plugins UpdraftPlus

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
gl_ES: A carpeta (wp-content) de WordPress non se atopou neste arquivo zip.

en: The WordPress subscription extension for WooCommerce store owners.
gl_ES: A extensión de subscricións WordPress para propietarios de tendas WooCommerce.

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
gl_ES: Os directorios de arriba teñen todo, excepto polo núcleo de WordPress que pode ser descargado completo desde WordPress.org.

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
gl_ES: A cantidade de memoria (RAM) permitida por PHP é moi baixa (%s MB) - deberías incrementala para evitar fallos por insuficiencia de memoria (consulta co teu provedor de aloxamento para máis información)

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
gl_ES: A cantidade de tempo permitido para execucións de plugins de WordPress é moi baixa (%s segundos) - deberías incrementala para evitar fallos de copias de seguridade por exceso de tempo de execución de comandos (consulta co teu provedor de aloxamento web para obter axuda - trátase do axuste PHP max_execution_time; o valor recomendado é %s segundos ou máis)

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
gl_ES: O intento de enviar o respaldo mediante correo electrónico fallou (probablemente o respaldo foi demasiado grande para este método)

en: The attempt to undo the double-compression failed.
gl_ES: O intento de desfacer a dobre compresión fallou.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
gl_ES: O intento de desfacer a dobre compresión tivo éxito.

en: The available memory on the server.
gl_ES: A memoria dispoñible no servidor.

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
gl_ES: O intento de respaldo terminou, ao parecer sen éxito

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
gl_ES: O directorio da copia de seguridade non ten permisos de escritura (ou o disco está cheo) - é probable que a copia de seguridade da base de datos falle dentro de pouco.

en: The backup has finished running
gl_ES: O proceso de copia de seguridade finalizou

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
gl_ES: O respaldo non terminou; programouse unha reanudación

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
gl_ES: A copia de seguridade estase a abortar por un fallo repetido no seu progreso.

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
gl_ES: Os datos do respaldo non conteñen información sobre o tamaño adecuado deste arquivo.

en: The backup succeeded (with warnings) and is now complete
gl_ES: O respaldo tivo éxito (con advertencias) e completouse

en: The backup was aborted
gl_ES: Abortouse a copia de seguridade

en: The backup was aborted by the user
gl_ES: A copia de seguridade cancelouna o usuario

en: The client should switch to a different protocol such as TLS/1.3, given in the Upgrade header field.
gl_ES: O cliente debe cambiar a un protocolo diferente, como TLS/1.3, indicado no campo de cabeceira «Upgrade».

en: The communication with %s was encrypted.
gl_ES: A comunicación con %s cifrouse.

en: The communication with %s was not encrypted.
gl_ES: A comunicación con %s non foi cifrada.

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
gl_ES: A creación dos datos da túa copia de seguridade para crear o clon debería comenzar agora.

en: The database backup has failed
gl_ES: A copia de seguridade da base de datos fallou

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
gl_ES: A copia de seguridade da base de datos MySQL non utiliza características dispoñibles na versión antiga de MySQL (%s) que este sitio está executando.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
gl_ES: O ficheiro da base de datos parece que foi comprimido dúas veces - probablemente o sitio web descargado tiña un servidor web mal configurado.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
gl_ES: A base de datos é demasiado pequena para ser unha base de datos válida de WordPress (tamaño: %s KB).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
gl_ES[0]: O servidor da base de datos no que se está executando este sitio WordPress non é compatible co mapa de caracteres (%s) que estás tratando de importar.
gl_ES[1]: O servidor da base de datos no que se está executando este sitio WordPress non é compatible cos mapas de caracteres (%s) que estás tratando de importar.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
gl_ES[0]: O servidor de base de datos que está utilizando este sitio WordPress non é compatible co cotexamento (%s) usado na base de datos que estás intentado importar.
gl_ES[1]: O servidor de base de datos que está utilizando este sitio WordPress non é compatible cos cotexamentos (%s) usados na base de datos que estás intentado importar.

en: The decryption key used:
gl_ES: A clave de descifrado usada:

en: The directory does not exist
gl_ES: O directorio non existe

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
gl_ES: O directorio non existe, e o intento de crealo fallou

en: The download link is broken or the backup file is no longer available
gl_ES: A ligazón de descarga está rota ou o arquivo de copia de seguridade xa non está dispoñible

en: The download link is broken, you may have clicked the link from untrusted source
gl_ES: A ligazón de descarga está rota, é posible que fixeras clic na ligazón dunha fonte non fiable

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
gl_ES: A clave introducida non pertence a un sitio remoto (pertence a este).

en: The entered key was corrupt - please try again.
gl_ES: A clave introducida estaba corrupta - inténtao de novo, por favor.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
gl_ES: A clave introducida tiña a lonxitude incorrecta. Por favor, inténtao de novo.

en: The error reported by %s was:
gl_ES: O erro reportado por %s foi:

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
gl_ES: A regra de exclusión que estás intentando engadir xa existe

en: The expected file %s is missing from your UpdraftPlus installation.
gl_ES: O arquivo %s esperado falta da túa instalación de UpdraftPlus.

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
gl_ES[0]: O arquivo %s ten o "byte order mark" (BOM) ao comezo.
gl_ES[1]: Os arquivos %s teñen o "byte order mark" (BOM) ao comezo.

en: The file was uploaded.
gl_ES: O ficheiro foi subido.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
gl_ES: A carpeta existe, pero o teu servidor web non ten permisos para escribir nela.

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
gl_ES: A seguinte entidade non pode ser restaurada automaticamente: "%s".

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, if you are having problems you can try to manually authorise at the UpdraftPlus settings page.
gl_ES: O seguinte almacenamento remoto (%s) só se configurou parcialmente. Se estás tendo problemas, podes intentar autorizalo manualmente na páxina de axustes de UpdraftPlus.

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, manual authorization is not supported with this remote storage, please try again and if the problem persists contact support.
gl_ES: O seguinte almacenamento remoto (%s) só se configurou parcialmente. A autorización manual non é compatible con este almacenamento remoto. Por favor, inténtao de novo e, se o problema persiste, contacta co soporte.

en: The following remote storage options are configured.
gl_ES: Están configuradas as seguintes opcións do almacenamiento remoto.

en: The given file was not found, or could not be read.
gl_ES: O arquivo facilitado non se encontra ou non se pode ler

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
gl_ES: Cuanto maior sexa o valor, máis recursos de servidor se necesitarán para crear o arquivo.

en: The key referred to was unknown.
gl_ES: A clave mencionada era descoñecida.

en: The key was successfully added.
gl_ES: Engadiuse a clave con éxito.

en: The list of existing sites has been removed
gl_ES: Eliminouse a lista de sitios existentes

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
gl_ES: A localización deste directorio está fixada nos «Axustes para expertos», na pestana de axustes.

en: The log file could not be read.
gl_ES: O ficheiro do rexistro non se puido ler.

en: The log file has been attached to this email.
gl_ES: O ficheiro de rexistro anexouse a este correo electrónico.

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
gl_ES: O novo contrasinal da consola de usuario de RackSpace é (non se amosará de novo):

en: The number of restore options that will be sent exceeds the configured maximum in your PHP configuration (max_input_vars).
gl_ES: O número de opcións de restauración que se enviarán supera o máximo configurado na túa configuración de PHP (max_input_vars).

en: The plugin you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
gl_ES: O plugin que desexas activar non está instalado ou eliminouse recentemente.

en: The plugin you wish to deactivate is currently not active or is already deactivated.
gl_ES: O plugin que desexas desactivar non está activo actualmente ou xa está desactivado.

en: The preparation of the clone data has been aborted.
gl_ES: A preparación dos datos do clonado foi cancelada.

en: The request did not specify the length of its content, which is required by the requested resource.
gl_ES: A solicitude non especificou a lonxitude do seu contido, que é obrigatoria para o recurso solicitado.

en: The request failed because it depended on another request and that request failed (e.g., a PROPPATCH).
gl_ES: A petición fallou porque dependía doutra petición e esta fallou (por exemplo, un PROPPATCH).

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
gl_ES: Fallou a solicitude ao sistema de arquivos de crear o directorio.

en: The request was directed at a server that is not able to produce a response (for example because of connection reuse).
gl_ES: A solicitude dirixiuse a un servidor que non pode producir unha resposta (por exemplo, debido á reutilización da conexión).

en: The requested resource is available only through a proxy, the address for which is provided in the response.
gl_ES: O recurso solicitado só está dispoñible a través dun proxy, cuxo enderezo se proporciona na resposta.

en: The requested resource is capable of generating only content not acceptable according to the Accept headers sent in the request.
gl_ES: O recurso solicitado só pode xerar contido non aceptable segundo as cabeceiras «Accept» enviadas na solicitude.

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
gl_ES: O módulo PHP requirido (%s) non está instalado - pregunta ao teu provedor de aloxamento web para habilitalo

en: The resource that is being accessed is locked.
gl_ES: O recurso ao que se está accedendo está bloqueado.

en: The server cannot or will not process the request due to an apparent client error (e.g., malformed request syntax, size too large, invalid request message framing, or deceptive request routing).
gl_ES: O servidor non pode ou non quere procesar a solicitude debido a un erro aparente do cliente (por exemplo, unha sintaxe de solicitude mal formada, un tamaño demasiado grande, un marco de mensaxe de solicitude non válido ou un enrutamento de solicitude enganoso).

en: The server does not meet one of the preconditions that the requester put on the request header fields.
gl_ES: O servidor non cumpre unha das precondicións que o solicitante puxo nos campos da cabeceira da solicitude.

en: The server was acting as a gateway or proxy and did not receive a timely response from the upstream server.
gl_ES: O servidor estaba actuando como pasarela ou proxy e non recibiu unha resposta oportuna do servidor de orixe.

en: The server was acting as a gateway or proxy and received an invalid response from the upstream server.
gl_ES: O servidor estaba actuando como pasarela ou proxy e recibiu unha resposta non válida do servidor de orixe.

en: The site data has all been received, and its import has begun.
gl_ES: Recibíronse todos os datos do sitio e foi iniciada a súa importación.

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
gl_ES: O sitio neste respaldo estaba correndo un servidor de web coa versión %s de %s.

en: The theme you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
gl_ES: O tema que desexas activar non está instalado ou eliminouse recentemente.

en: The theme you wish to disable from your network is either not installed or has been removed recently.
gl_ES: O tema que desexas desactivar na túa rede non está instalado ou eliminouse recientemente.

en: The theme you wish to enable on your network is either not installed or has been removed recently.
gl_ES: O tema que desexas activar na túa rede non está instalado ou eliminouse recentemente.

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
gl_ES: O mellor lugar e o máis seguro para almacenar as túas copias de seguridade.

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
gl_ES: Ocorreron (%s) erros:

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
gl_ES: O servidor web devolveu un código de erro (proba de novo, ou revisa os arquivos de rexistro do teu servidor web)

en: The zip engine returned the message: %s.
gl_ES: O motor zip devolveu esta mensaxe: %s.

en: Theme
gl_ES: Tema

en: Themes
gl_ES: Temas

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
gl_ES: No hai escritorios UpdraftCentral que poidan controlar este sitio agora.

en: There was an error while trying to remove the list of existing sites.
gl_ES: Houbo un erro ao intentar eliminar a lista de sitios existentes.

en: Therefore it is advised that you take a fresh backup on the source site, using a later version.
gl_ES: Polo tanto, aconséllase que fagas unha nova copia de seguridade no sitio de orixe, usando unha versión posterior.

en: Therefore, affected tables on the current site which already exist will not be replaced by default, to avoid corrupting them (you can review this in the list of tables below).
gl_ES: Polo tanto, as táboas afectadas no sitio actual que xa existen non serán remprazadas por defecto, para evitar danalas (podes revisalo a continuación na lista de táboas).

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted.
gl_ES: Este respaldo non existe no historial de respaldos - restauración abortada.

en: This backup is of a site with an empty table prefix, which WordPress does not officially support; the results may be unreliable.
gl_ES: Esta copia de seguridade é dun sitio cun prefixo de táboa baleiro, co que WordPress non é compatible; os resultados poden ser pouco fiables.

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
gl_ES: Este xogo de copias de seguridade contén copias de seguridade incrementais dos teus arquivos; selecciona a hora á que desexas restaurar os teus arquivos.

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
gl_ES: Esta copia de seguridade é deste sitio, pero no momento da copia de seguridade estabas usando %s, e agora o sitio usa %s.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
gl_ES: Este conxunto de copia de seguridade non era coñecido por UpdraftPlus para ser creado pola actuali instalación de WordPress, pero encontrouse nun almacenamento remoto ou foi enviado desde un sitio remoto.

en: This backup was created by %s, and can be imported.
gl_ES: Este respaldo foi creado por %s e pode ser importado.

en: This backup was created on a previous UpdraftPlus version (%s) which did not correctly backup tables with composite primary keys (such as the term_relationships table, which records tags and product attributes).
gl_ES: Esta copia de seguridade creouse nunha versión anterior de UpdraftPlus (%s) que non fixo correctamente a copia de seguridade das táboas con claves primarias compostas (como a táboa «term_relationships», que rexistra etiquetas e atributos do produto).

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
gl_ES: Este botón esta desabilitado porque no seu directorio de respaldo non se pode escribir (ve os axustes).

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
gl_ES: Este botón borrará todos os axustes de UpdraftPlus e información de progreso para as copias de seguridade en curso (pero non calquiera das túas copias de seguridade existentes do teu almacenamento na nube).

en: This connection appears to already have been made.
gl_ES: Parece que esta conexión xa existe.

en: This content was deleted in order to anonymize it.
gl_ES: Este contido eliminouse para facelo anónimo.

en: This current site
gl_ES: Este sitio

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
gl_ES: Este respaldo da base de datos non ten as táboas do núcleo de WordPress: %s

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
gl_ES: Esta base de datos necesita ser implementada na versión de MySQL%s ou posterior.

en: This decryption key will be attempted:
gl_ES: Usarase esta clave de descifrado:

en: This feature requires %s version %s or later
gl_ES: Esta característica require %s versión %s ou posterior

en: This file could not be uploaded
gl_ES: Este arquivo non poderá ser subido

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
gl_ES: Este arquivo non parece ser dun arquivo de copia de seguridade de UpdraftPlus (adoitan ser arquivos .zip ou .gz  e teñen nomes como: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).

en: This file is not an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
gl_ES: Este arquivo non é un arquivo de copias de seguridade de UpdraftPlus (adoitan ser arquivos .zip ou .gz con nomes como: backup_(hora)_(nome do sitio)_(code)_(tipo).(zip|gz)).

en: This file is not an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
gl_ES: Este arquivo non é un arquivo de base de datos cifrado por UpdraftPlus (adoitan ser arquivos .gz.crypt e teñen nomes como: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
gl_ES: Esta función foi desactivada polo administrador do teu sitio.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
gl_ES: Esta é unha instalación Multisitio de WordPress.

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
gl_ES: Isto é un reconto do contido do teu directorio de Updraft

en: This is older than the server which you are now restoring onto (version %s).
gl_ES: Esta é máis antigua que a do servidor no que estás restaurando agora (versión %s).

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
gl_ES: Este é significativamente máis novo que o servidor no que estás restaurando neste momento (versión %s).

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
gl_ES: Algunhas veces isto é causado por un cortalumes - intenta deshabilitar o SSL nos axustes avanzados e proba de novo.

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
gl_ES: Isto ten utilidade se o cadro de mando do servidor web non pode ser contactado co tráfico entrante mediate este sitio web (por exemplo, cando este sitio web está aloxado na Internet pública, pero o cadro de mando de UpdraftCentral está en local, nunha intranet ou se o sitio ten limitacións por cortalumes), ou se o sitio web do cadro de mando non ten certificado SSL.

en: This may prevent the restore procedure from being able to proceed.
gl_ES: Isto pode impedir que o procedemento de restauración poida continuar.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
gl_ES: O máis probable é que isto queira dicir que estás compartindo un servidor cunha web comprometida e foi usada en ataques previos.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
gl_ES: Este paquete de respaldo multi-arquivo parece ter os seguintes arquivos perdidos: %s

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
gl_ES: Este problema é causado por tratar de restaurar unha base de datos nunha versión moi antiga de MySQL, que é incompatible coa base de datos orixe.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
gl_ES: Este método de almacenaxe remoto (%s) require PHP %s ou posterior.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftVault.
gl_ES: Este sitio está <strong>conectado</strong> a UpdraftVault.

en: This storage method does not allow downloading
gl_ES: Este método de almacenaxe non permite descargas

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
gl_ES: Esta versión de UpdraftPlus non sabe como manexar esta versión de respaldo foráneo

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
gl_ES: Isto tamén causará a saída de depuración de todos os plugins que aparecerán nesta pantalla - por favor, non te sorprendas ao ver estes.

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
gl_ES: Isto borrará todos os axustes de UpdraftPlus. Seguro que queres facelo?

en: This will import data from:
gl_ES: Isto importará os datos desde:

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
gl_ES: Arranxa cousas para o cliente e quita todos os anuncios do resto dos nosos produtos.

en: Time now
gl_ES: Hora actual

en: To be able to backup the routines, you must be the user named as the routine DEFINER(s), have the SHOW_ROUTINE privilege (for MySQL 8.0.20+ users), have the SELECT privilege at the global level, or have the CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE, or EXECUTE privilege granted at a scope that includes the routines.
gl_ES: Para poder facer copia de seguridade das rutinas debes ser o usuario co nome de DEFINIDOR da rutina, ter o privilexio de SHOW_ROUTINE (para usuarios de MySQL 8.0.20+), ter o privilexio de SELECT a nivel global, ou ter concedido o privilegio CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE ou EXECUTE nun ámbito que inclúa as rutinas.

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
gl_ES: Para poder cambiar o nome do cartafol precisas UpdraftPlus Premium.

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
gl_ES: Para cambiar calquera axuste por defecto do que se almacenou na copia de seguridade, para configurar a programación de copias de seguridade, para enviar as túas copias de seguridade a almacenamentos remotos (recomendado), e máis, vai á pestana de axustes.

en: To complete manual authentication, at the orange UpdraftPlus authentication screen select the "Having problems authenticating?" link, then copy and paste the code given here.
gl_ES: Para completar a identificación manual, na pantalla laranxa de identificación de UpdraftPlus, selecciona a ligazón «Tes problemas coa identificación?» e, despois, copia e pega aquí o código proporcionado.

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
gl_ES: Para completar a migración/clonado deberías acceder agora ao sitio remoto e facer unha restauración da copia de seguridade.

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, upgrade to Premium.
gl_ES: Para crear un novo usuario secundario e a clave de acceso de IAM que só teña acceso a este cubo, actualiza a Premium.

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use Premium.
gl_ES: Para crear un novo usuario secundario da API de Rackspace e a clave de acceso á API que só teña acceso a este contedor de Rackspace, usa a versión Premium.

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
gl_ES: Para crear un clon temporal precisas crédito na túa conta.

en: To create a temporary clone you need: 1) credit in your account and 2) to connect to your account, below.
gl_ES: Para crear un clon temporal necesitas: 1) crédito na túa conta. 2) conectar coa túa conta aquí abaixo.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
gl_ES: Para quitar a UpdraftPlus a autorización (en todos os sitios) para acceder ao teu Google Drive segue este enlace aos axustes da túa conta de Google.

en: To fix the time at which a backup should take place,
gl_ES: Para fixar o horario no que o respaldo deba levarse a cabo

en: To fix this problem go here.
gl_ES: Para solucionar este problema vai aquí.

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
gl_ES: Para importar un sitio de WordPress ordinario nunha instalación multisitio requírese %s.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
gl_ES: Para realizar un respaldo só tes que presionar o botón de «Respaldar agora».

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
gl_ES: Fai clic aquí para ler as preguntas frecuentes/documentación de UpdraftClone.

en: To remove the block, please go here.
gl_ES: Para quitar este bloque, por favor vai aquí.

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
gl_ES: Para enviar a máis dun enderezo, sepáraos con comas.

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
gl_ES: Para utilizar esta copia de seguridade, o servidor de base de datos debe ser compatible co conxunto de caracteres %s.

en: Too many database errors have occurred - aborting
gl_ES: Ocorreron demasiados erros na base de datos - abortando

en: Total (uncompressed) on-disk data:
gl_ES: Datos totais (descomprimidos) en disco:

en: Total Size
gl_ES: Tamaño total

en: Total backup size:
gl_ES: Tamaño total da copia de seguridade:

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
gl_ES: Pero para evitar ameazas ao propio servidor é mellor que %s configures %s copias regulares a un almacenamento remoto

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
gl_ES: Para comezar con UpdraftVault selecciona unha das opcións de abaixo:

en: Trash
gl_ES: Papeleira

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
gl_ES: Problemas conectando? Proba usando un método alternativo nas opcións avanzadas de seguridade.

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
gl_ES: Proba UpdraftVault 1 mes por só 1$!

en: Try UpdraftVault!
gl_ES: Proba UpdraftVault!

en: Try it - 1 month for $1!
gl_ES: Próbao - 1 mes por 1$!

en: Trying...
gl_ES: Probando...

en: Type
gl_ES: Tipo

en: Type a file prefix
gl_ES: Escribe un prefixo de arquivo

en: Type an extension like zip
gl_ES: Escribe unha extensión como zip

en: UK
gl_ES: Reino Unido

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
gl_ES: URL do sitio do teu escritorio de UpdraftCentral

en: US (default)
gl_ES: EEUU de Norteamérica (US)

en: US or UK Cloud
gl_ES: Nube de EUA ou Reino Unido

en: US or UK-based Rackspace Account
gl_ES: Conta Rackspace albergada en EUA ou no Reino Unido

en: Unable to connect to the filesystem
gl_ES: Noi se puido conectar co sistema de arquivos

en: Unable to get renew date
gl_ES: Non se puido recuperar a data de renovación

en: Unattached
gl_ES: Sen adxuntar

en: Under Maintenance
gl_ES: En mantemento

en: Unexpected response:
gl_ES: Resposta inesperada:

en: Unfinished restoration
gl_ES: Restauración non finalizada

en: Unknown
gl_ES: Descoñecido

en: Unknown server response status:
gl_ES: Resposta de estado do servidor descoñecida:

en: Unknown server response:
gl_ES: Resposta do servidor descoñecida:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
gl_ES: Erro descoñecido/inesperado - por favor, envía unha solicitude de soporte

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
gl_ES: A menos que teñas un problema, pode ignorar completamente todo aquí.

en: Unpacking backup...
gl_ES: Descomprimindo a copia de seguridade...

en: Unzip progress: %d out of %d files
gl_ES: Progreso de descompresión: %d de %d arquivos

en: Update Plugin
gl_ES: Actualizar plugin

en: Update Theme
gl_ES: Actualizar tema

en: Update quota count
gl_ES: Conta de actualización de cotas

en: UpdraftCentral (Remote Control)
gl_ES: UpdraftCentral (Control Remoto)

en: UpdraftCentral Connection
gl_ES: Conexión con UpdraftCentral

en: UpdraftCentral dashboard connection details
gl_ES: Detalles de conexión ao escritorio de UpdraftCentral

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites %s from a central dashboard.
gl_ES: UpdraftCentral permite o control dos seus sitios WordPress %s desde un tableiro central.

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
gl_ES: UpdraftCentral é unha maneira moi eficiente de xestionar, actualizar e facer copias de seguridade de múltiples sitios web desde un único lugar.

en: UpdraftCentral key created successfully
gl_ES: Clave de UpdraftCentral creada con éxito

en: UpdraftClone image:
gl_ES: Imaxe de UpdraftClone:

en: UpdraftClone key is required.
gl_ES: Requírese unha clave UpdraftClone.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
gl_ES: UpdraftPlus - Subir ficheiro de respaldo

en: UpdraftPlus Backups
gl_ES: Copias de seguridade UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
gl_ES: Blog de UpdraftPlus - mantente ao día das últimas ofertas e novas.

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
gl_ES: UpdraftPlus Migrator clona o teu sitio WordPress e móveo a un novo dominio directamente e de maneira sinxela.

en: UpdraftPlus News
gl_ES: Noticias de UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Newsletter
gl_ES: Boletín de UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Premium and addons
gl_ES: UpdraftPlus Premium e extensións

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
gl_ES: UpdraftPlus Premium ten moitas máis características apaixoantes!

en: UpdraftPlus Restoration
gl_ES: Restauración de UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Tour
gl_ES: Tour de UpdraftPlus

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
gl_ES: UpdraftPlus ten a súa propia opción de almacenamento incluído, ofrecendo un modo sen fallos para descargar, almacenar e xestionar todas as túas copias de seguridade desde un único lugar.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
gl_ES: UpdraftPlus está nas redes sociais - visítanos!

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
gl_ES: UpdraftPlus necesitaba crear un %s no teu directorio de contidos, pero fallou - por favor, revisa os permisos e habilita o acceso (%s)

en: UpdraftPlus notice
gl_ES: Aviso de UpdraftPlus

en: UpdraftPlus notice:
gl_ES: Aviso de UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus on %s
gl_ES: UpdraftPlus en %s

en: UpdraftPlus settings
gl_ES: Axustes de UpdraftPlus

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
gl_ES: Axustes de inicio de sesión de usuario da clonación temporal de UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus warning:
gl_ES: Advertencia de UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus was unable to find any tables when scanning the database backup; it maybe corrupt.
gl_ES: UpdraftPlus non puido encontrar ningunha táboa ao explorar a copia de seguridade da base de datos; pode que estea corrupta.

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
gl_ES: UpdraftPlus non puido atopar o prefixo de táboa cando escaneou o respaldo da base de datos.

en: UpdraftPlus.Com account terms and policies
gl_ES: Termos e políticas da conta en UpdraftPlus.com

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
gl_ES: UpdraftPlus.Com devolveu unha resposta que non puidemos entender (datos: %s)

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
gl_ES: UpdraftPlus.Com devolveu unha resposta, pero no se comprendeu

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
gl_ES: UpdraftPlus.com respondeu con «Acceso Denegado».

en: UpdraftVault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
gl_ES: UpdraftVault ofréceche almacenamento que é <strong>fiable, fácil de usar e a un gran prezo</strong>.

en: UpdraftVault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
gl_ES: UpdraftVault está construído sobre os centros de datos líderes mundiais da Amazon, con almacenamento de datos redundante para alcanzar unha fiabilidade do 99,999999999%.

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
gl_ES: UpdraftVault é a nosa almacenaxe remota. Intégrase nativamente con UpdraftPlus.

en: UpdraftVault storage
gl_ES: Almacenaxe en UpdraftVault

en: Upgrade now
gl_ES: Actualiza agora

en: Upload
gl_ES: Subir

en: Upload backup
gl_ES: Cargar copia de seguridade

en: Upload backup files
gl_ES: Subir os arquivos do respaldo

en: Upload error
gl_ES: Erro de carga

en: Upload error:
gl_ES: Erro de carga:

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
gl_ES: é probable que a subida falle: o límite %s para un só ficheiro é de %s, mentres que este arquivo é de %s GB (%d bytes)

en: Upload files into UpdraftPlus.
gl_ES: Sube os arquivos a UpdraftPlus.

en: Uploaded to:
gl_ES: Cargado a:

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
gl_ES: ou

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
gl_ES: ou

[ctx: Uploader: Drop your backup files - or - Select Files]
en: or
gl_ES: ou

en: Uploading files to remote storage
gl_ES: Subindo ficheiros á almacenaxe externa

en: Uploads
gl_ES: Subidas

en: Uploads URL:
gl_ES: URL de subidas:

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
gl_ES: Utiliza ctrl / cmd + pulsar para seleccionar varios elementos, o ctrl / cmd + may + pulsar para seleccionar todos os que haxa entre as pulsacións

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
gl_ES: Utiliza o método alternativo para conectar co cadro de mando.

en: Use the server's SSL certificates
gl_ES: Usar o certificado SSL do servidor

en: Username
gl_ES: Nome de usuario

en: Vault owner
gl_ES: Propietario de Vault

en: Verifying
gl_ES: Verificación

en: Verifying one-time password...
gl_ES: Verificando o contrasinal dun só uso...

en: Version
gl_ES: Versión

en: View Log
gl_ES: Ver o rexistro

en: View log
gl_ES: Ver o rexistro

en: View recent UpdraftCentral log events
gl_ES: Ver o rexistro de eventos recentes de UpdraftCentral

en: Virtual-host style
gl_ES: Estilo de servidor virtual

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
gl_ES: Comandos WP-CLI para recuperar, listar e borrar copias de seguridade.

en: WP-CLI support
gl_ES: Compatibilidade con WP-CLI

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
gl_ES: Esperando ata a hora programada para reintentar por erros

en: Warning
gl_ES: Advertencia

en: Warning:
gl_ES: Aviso:

en: Warning: %s
gl_ES: Aviso: %s

en: Warning: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
gl_ES: Advertencia: Se aínda podes ler estas palabras despois de que a páxina termine de cargar, entón hai un problema de JavaScript ou de jQuery no sitio.

en: Warning: You have no clone tokens remaining and either no subscriptions or no subscription that will renew before the clone expiry date.
gl_ES: Advertencia: Non che quedan tokens de clonado ou non hai subscricións ou ningunha subscrición que se renovará antes da data de caducidade do clon.

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
gl_ES: Advertencia: se segues engadirás todas as copias de seguridade almacenadas no directorio de almacenamento configurado (da igual en que sitio as crearas).

en: Warnings encountered:
gl_ES: Advertencias atopadas:

en: Warnings:
gl_ES: Advertencias:

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
gl_ES: Accedimos con éxito ao bucket, e puidemos crear ficheiros nel.

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
gl_ES: Accedemos ao contenedor, e puidemos crear ficheiros nel.

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
gl_ES: Solicitamos eliminar o arquivo, pero non entendimos a resposta do servidor

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
gl_ES: Accedemos con éxito ao bucket, pero o intento de crear un arquivo nel fallou.

en: Web server:
gl_ES: Servidor web:

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
gl_ES: Espazo de disco no servidor de web en uso por UpdraftPlus

en: Weekly
gl_ES: Semanal

en: Welcome to UpdraftPlus
gl_ES: Benvido a UpdraftPlus

en: Welcome to UpdraftPlus!
gl_ES: Benvido a UpdraftPlus!

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
gl_ES: Benvido ao teu UpdraftClone (clon temporal)

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
gl_ES: Ben feito - non se precisa nada máis para a creación.

en: When email storage method is enabled, and an email address is entered, also send the backup
gl_ES: Cando estea activo o método de almacenamento no correo electrónico e se introduce o enderezo de correo electrónico, tamén envía a copia de seguridade

en: Which was exported on:
gl_ES: Que se exportou a:

en: Why am I seeing this?
gl_ES: Por que vexo isto?

en: Wipe settings
gl_ES: Borrar axustes

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
gl_ES: Con UpdraftPlus Premium podes elixir se facer copia de táboas que non son de WordPress, facer copia só de táboas específicas ou facer tamén copia doutras bases de datos.

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
gl_ES: Con UpdraftPlus Premium podes descargar directamente arquivos individuais desde aquí.

en: Without it, encryption will be a lot slower.
gl_ES: Sen iso, o cifrado será moito máis lento.

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
gl_ES: Sen a actualización, UpdraftPlus permite <strong>a todos</strong> os administradores do blog que poidan modificar os axustes do plugin para copias de seguridade (e, polo tanto, acceder aos datos, incluídas os contrasinais) e restaurar (incluído con modificacións personalizadas, por exemplo, cambiar os contrasinais) <strong>de toda a rede</strong>.

en: WooCommerce plugins
gl_ES: plugins de WooCommerce

en: WordPress Backup
gl_ES: Respaldo de WordPress

en: WordPress Core
gl_ES: Núcleo de WordPress

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium.
gl_ES: Compatible con WordPress multisitio, con características adicionais, grazas a UpdraftPlus Premium.

en: WordPress backup is complete
gl_ES: O respaldo de WordPress esta completo

en: WordPress installed
gl_ES: WordPress instalado

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
gl_ES: WordPress instalado; agora esperando a que se envíen os datos do sitio.

en: Yes
gl_ES: Si

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftVault.
gl_ES: Non estás <strong>conectado</strong> a UpdraftVault.

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
gl_ES: Actualmente estás usando a versión gratuíta de UpdraftPlus.

en: You are missing one or more archives from this multi-archive set.
gl_ES: Non atopas un ou máis arquivos deste paquete multi-arquivo.

en: You are not authenticated with %s
gl_ES: Non estás identificado con %s

en: You are not authenticated with %s (whilst deleting)
gl_ES: Non estás identificado con %s (mentres bórrase)

en: You are not authenticated with Dropbox
gl_ES: Non estás identificado con Dropbox

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
gl_ES: Non estás conectado a este sitio de WordPress no teu navegador.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
gl_ES: Está executando unha instalación multisitio de WordPress - pero o teu respaldo non é dun sitio multisitio.

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
gl_ES: Estas a usar o servidor %s, pero non pareces ter o módulo %s cargado.

en: You can also close this wizard.
gl_ES: Tamén podes pechar este asistente.

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
gl_ES: Podes comprar tokens de UpdraftClone aquí na nosa tenda.

en: You can buy more temporary clone tokens here.
gl_ES: Podes mercar máis tokens temporais aquí.

en: You can check the progress here or in %s
gl_ES: Podes ver o progreso aquí ou en %s

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
gl_ES: Podes elixir outro mapa de caracteres dispoñible e seguir coa restauración baixo o teu propio risco.

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
gl_ES: Podes elixir outro cotexamento válido e continuar coa restauración (baixo a túa responsabilidade).

en: You can find out more about clone keys here.
gl_ES: Podes atopar máis información sobre as claves de clonación aquí.

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
gl_ES: Podes atopar a información do teu clon temporal na túa conta de updraftplus.com

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
gl_ES: Podes prohibir os inicios de sesión a este sitio clonado a non administradores marcando o recadro a continuación

en: You can get more quota here
gl_ES: Podes obter máis cota aquí

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
gl_ES: Podes descifrar manualmente unha base de datos cifrada aquí.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
gl_ES: Agora podes controlar este sitio desde o teu escritorio de UpdraftCentral en %s.

en: You can send a backup to more than one destination with Premium.
gl_ES: Podes enviar unha copia de seguridade a máis dun destino coa versión Premium.

en: You can send an existing local backup to the remote site or create a new backup
gl_ES: Podes enviar unha copia de seguridade local existente a un sitio remoto ou crear unha nova copia de seguridade

en: You can test running your site on a different PHP (or WordPress) version using UpdraftClone credits.
gl_ES: Podes probar a executar o teu sitio cunha versión distinta de PHP (ou de WordPress) usando créditos de UpdraftClone.

en: You can test upgrading your site on an instant copy using UpdraftClone credits
gl_ES: Podes probar a actualizar o teu sitio nunha copia instantánea usando créditos de UpdraftClone

en: You can view the log by pressing the 'View log' button.
gl_ES: Podes ver o rexistro pulsando o botón «Ver o rexistro».

en: You do not currently have any UpdraftVault quota
gl_ES: Actualmente non tes ningunha cota en UpdraftVault

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
gl_ES: Non tes instalado o complemento %s de UpdraftPlus - consígueo de %s

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
gl_ES: Introduciches un enderezo de email que non foi recoñecido por UpdraftPlus.Com

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
gl_ES: Tes unha restauración sen finalizar, comezou fai %s.

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
gl_ES: Escolliches realizar unha copia de seguridade dunha base de datos, pero no se seleccionaron táboas.

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
gl_ES: Escolliches facer unha copia de seguridade, pero non seleccionaches nada sobre o que facela

en: You have chosen to send this backup to remote storage, but no remote storage locations have been selected
gl_ES: Elexiches enviar esta copia de seguridade a un almacenamento remoto, pero non se seleccionou ningunha ubicación de almacenamento.

en: You have made changes to your settings, and not saved.
gl_ES: Realizaches cambios na configuración e non os gardaches.

en: You have no local backups to send.
gl_ES: No tes ningunha copia de seguridade local que enviar.

en: You have not selected a restore path for your chosen backups
gl_ES: Non seleccionaches unha ruta de restauración para as copias de seguridade que escolliches

en: You have not yet made any backups.
gl_ES: Aínda non fixeches copias de seguridade.

en: You have not yet selected a file to import.
gl_ES: Todavía non seleccionaches ningún arquivo a importar.

en: You have reached the daily limit for the number of incremental backups you can create at this time.
gl_ES: Acadaches o límite diario de copias de seguridade incrementais que podes crear neste momento.

en: You have reached the monthly limit for the number of backups you can create at this time.
gl_ES: Acadaches o límite mensual do número de copias de seguridade que podes crear neste momento.

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
gl_ES: Solicitaches gardar en almacenamento remoto (%s), pero sen introducir ningunha configuración para ese almacenamento.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
gl_ES: Seleccionaches unha opción de almacenaxe remota que require completar unha autorización previa:

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
gl_ES: Tes que engadir o seguinte como URI de redirección autorizada (baixo "More Options") cando se che pida

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
gl_ES: Debes engadir o seguinte como a URI de redirección autorizada na túa consola de Dropbox (no apartado «configuración de API») cando se che solicite

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
gl_ES: Tes que  copiar e pegar esta clave agora - non se pode volver a amosar outra vez.

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
gl_ES: Agora debes copiar e pegar esta clave no sitio de envío - non se pode volver a amosar.

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
gl_ES: Tes que seleccionar polo menos unha localización de almacenaxe remota á que subir esta copia de seguridade.

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
gl_ES: Debes actualizar o servidor para poder utilizar esta base de datos.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
gl_ES: Debes visitar esta URL co mesmo navegador e sesión de traballo coa que xenerache a clave.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
gl_ES: Debes visitar este enlace no mesmo navegador e coa mesma sesión de traballo coa que xeneraches a clave.

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
gl_ES: Tes que volver a autenticarte con %s, xa que as túas credenciais actuais non están funcionando.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
gl_ES: é necesario ler e aceptar as políticas de privacidade e datos de UpdraftCentral antes de continuar.

en: You need to supply both an email address and a password
gl_ES: Debes subministrar un enderezo de correo electrónico e un contrasinal

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
gl_ES: Agora necesitas copiar a clave de abaixo e introducila no teu %s.

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
gl_ES: Debes comprobar que o sitio remoto está en liña, non detrás dun cortalumes, non dispón de módulos de seguridade que poidan estar bloqueando o acceso, ten UpdraftPlus versión%s ou posterior activa e que as chaves se introduciron correctamente.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
gl_ES: Deberías revisar o propietario e os permisos dos ficheiros na instalación do teu WordPress

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
gl_ES: Tes que activar %s para facer funcionar calquera permalink(ex. %s)

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
gl_ES: Antes de restaurar, deberías asegurarte de que este é realmente un conxunto de copia de seguridade pensado para usalo nesta web (en vez dun conxunto de copia de seguridade dunha web non relacionada que usaba a mesma ubicación de almacenamento).

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
gl_ES: Só deberías continuar se non podes actualizar o servidor actual e estás seguro (ou disposto a arriscarte) de que os teus plugins/temas/etc. son compatibles coa versión antiga de %s.

en: You should only proceed if you have checked and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the new %s version.
gl_ES: Só deberías continuar se xa o probaches e estás seguro (ou disposto a arriscarte) de que os plugins/temas/etc. son compatibles coa versión nova de %s.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
gl_ES: Deberías gardar os cambios para asegurarte de que se usan para facer a túa copia de seguridade.

en: You should soon see activity in the "Last log message" field below.
gl_ES: Deberías ver a actividade pronto no campo de abaixo ("Última mensaxe do arquivo de rexistro").

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
gl_ES: Compraches con éxito UpdraftPremium.

en: You will find more information about this in the Settings section.
gl_ES: Atoparás máis información sobre isto na sección de axustes.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
gl_ES: Necesitarás pedirlle á túa compañía de aloxamento que o actualicen.

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
gl_ES: Deberás consultar co teu provedor de aloxamento para saber como establecer permisos para os plugins de WordPress e escribir no directorio.

en: You will need to restore it manually.
gl_ES: Terás que restaurala manualmente.

en: Your %s account name: %s
gl_ES: O teu nome de conta %s: %s

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
gl_ES: A túa cota usada de %s: %s %% usado, %s dispoñible

en: Your %s version: %s.
gl_ES: A súa versión %s : %s.

en: Your PHP version: %s.
gl_ES: A túa versión de PHP: %s.

en: Your UpdraftClone is still setting up.
gl_ES: O teu UpdraftClone aínda se está a configurar.

en: Your WordPress database user doesn't have sufficient privileges to read these stored routines.
gl_ES: O teu usuario da base de datos de WordPress non ten suficientes privilexios para ler estas rutinas almacenadas.

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
gl_ES: A túa instalación de WordPress ten antigos directorios de antes de que restauraras/migraras (información técnica: ten o sufixo -old).

en: Your backup has been restored.
gl_ES: A túa copia de seguridade foi restaurada.

en: Your chosen character set to use instead:
gl_ES: O teu mapa de caracteres elexido a usar no seu lugar:

en: Your chosen replacement collation
gl_ES: O cotexamento de táboa que escolliches para substituto

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
gl_ES: O teu clon foi iniciado e estará dispoñible nestas URLs cando estea listo.

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
gl_ES: O teu clon comezou, a información da rede aínda non está dispoñible, pero mostrarase aquí e na túa conta de updraftplus.com unha vez que estea lista.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
gl_ES: O teu clon despregará agora estes datos para replicar o teu sitio.

en: Your clone will renew on:
gl_ES: O teu clon renovarase en:

en: Your database user does not have permission to drop tables
gl_ES: O teu usuario de base de datos non ten permiso para borrar táboas

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
gl_ES: O teu enderezo de correo e contrasinal no fueron recoñecidas por UpdraftPlus.Com

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
gl_ES: O teu enderezo de correo electrónico era valido, pero a túa clave non foi recoñecida por UpdraftPlus.Com.

en: Your email backup and a report will be sent to
gl_ES: A túa copia de seguridade por correo electrónico e un informe enviaranse a

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
gl_ES: O arquivo exportarase segundo os axustes que se amosan, non segundo os gardados.

en: Your first backup
gl_ES: O teu primeiro respaldo

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
gl_ES: O teu espazo libre en disco é moi baixo - só quedan %s Mb

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
gl_ES: O teu espazo libre na túa conta de aloxamento é moi baixo - só quedan %s MB

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
gl_ES: O teu proveedor de aloxamento ten que habilitar estas funcións antes de que %s poida funcionar.

en: Your hosting provider only allows you to take one backup per month.
gl_ES: O teu provedor de aloxamento só che permite facer unha copia de seguridade por mes.

en: Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
gl_ES: O teu provedor de aloxamento só che permite facer unha copia de seguridade incremental por día.

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
gl_ES: A configuración gardada tamén afecta ao que se fai na copia de seguridade - por exemplo, arquivos excluídos.

en: Your settings have been saved.
gl_ES: Gardáronse os teus axustes.

en: Your settings have been wiped.
gl_ES: Os seus axustes foron baleirados.

en: Your site is running on PHP version %s and has feature(s) currently enabled (%s) which are deprecated upon this PHP version.
gl_ES: O teu sitio está executando a versión %s de PHP e ten características actualmente activas (%s) que están obsoletas nesta versión de PHP.

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
gl_ES: Empregarase o enderezo de correo electrónico do administrador do teu sitio (%s).

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
gl_ES: O teu servidor web ten activo o modo seguro de PHP.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
gl_ES: A túa instalación PHP do servidor web ten estas funcións deshabilitadas: %s.

en: Your web-server does not have the %s module installed.
gl_ES: O teu servidor web non ten o módulo %s instalado.

en: Your website is hosted using the %s web server.
gl_ES: O teu sitio web está aloxado usando o servidor web %s.

en: Your website is hosted with %s (%s).
gl_ES: A túa web está aloxada con %s (%s).

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
gl_ES: A túa web é visitada con pouca frecuencia e UpdraftPlus non está recibindo os recursos que se espera, por favor le esta páxina:

en: Your wp-content directory server path: %s
gl_ES: A túa ruta do directorio wp-content no servidor: %s

en: [deleted]
gl_ES: [borrado]

en: a second attempt is being made (upon further failure it will be skipped)
gl_ES: estase facendo un segundo intento (omitirase se volve a fallar)

en: advanced options
gl_ES: opcións avanzadas

en: already uploaded
gl_ES: xa subido

en: an account
gl_ES: unha conta

en: and retain this many scheduled backups
gl_ES: e retén esta cantidade de copias de seguridade programadas

en: anywhere in their names
gl_ES: en calquera lugar dos seus nomes

en: archive
gl_ES: arquivo

en: at the beginning of their names
gl_ES: ao principio dos seus nomes

en: at the end of their names
gl_ES: ao final dos seus nomes

en: authentication URI
gl_ES: autenticando o URI

en: authentication error
gl_ES: error de identificación

en: authentication failed
gl_ES: fallo de indentificación

en: back
gl_ES: atrás

en: backs up automatically when you update plugins, themes or core
gl_ES: realiza unha copia de seguridade automaticamente cando actualices plugins, temas ou o núcleo

en: by
gl_ES: por

en: calculate
gl_ES: calcular

en: calculating...
gl_ES: calculando...

en: check your log for more details.
gl_ES: Chequea o teu rexistro para máis detalles.

en: chunk %s: upload failed
gl_ES: trozo %s: fallou a subida

en: configure it here
gl_ES: configurar aquí

en: count
gl_ES: calcular peso

en: credentials
gl_ES: credenciais

en: database connection attempt failed.
gl_ES: fallou o intento de conexión á base de datos.

en: day
gl_ES: día

en: day(s)
gl_ES: día(s)

en: did not return the expected response - check your log file for more details
gl_ES: non devolveu a resposta esperada - revisa o teu ficheiro de rexistro para máis detalles

en: dismiss notice
gl_ES: descartar aviso

en: download: failed: file not found
gl_ES: descarga: fallou: arquivo non atopado

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
gl_ES: ex. se o teu servidor está ocupado de día e desexas respaldar de noite

en: easily migrate or clone your site in minutes
gl_ES: migra ou clona facilmente o teu sitio web en minutos

en: easy to break, fastest
gl_ES: fácil de romper, máis rápida

en: encrypted FTP (explicit encryption)
gl_ES: FTP cifrado (cifrado explícito)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
gl_ES: FTP cifrado (cifrado implícito)

en: enhanced remote storage options
gl_ES: opcións de almacenaxe remota melloradas

en: error - failed to create and access the container
gl_ES: erro - non se puido crear e acceder ao contedor

en: error - failed to re-assemble chunks
gl_ES: erro - no se puideron ensamblar os pedazos

en: error - failed to upload file
gl_ES: erro - non se subiu o arquivo

en: error: %s (see log file for more)
gl_ES: erro: %s (máis información no rexistro)

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
gl_ES: Erro: fallo ao subir o ficheiro a %s (ve o ficheiro de rexistro para saber máis)

en: error: file %s was shortened unexpectedly
gl_ES: Erro: o arquivo %s foi reducido inesperadamente

en: failed to access parent folder
gl_ES: Fallou o acceso ao directorio principal

en: failed to list files
gl_ES: erro ao listar os arquivos

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
gl_ES: erro ao subir o ficheiro a %s (máis información no rexistro)

en: faster (possibility for slow PHP installs)
gl_ES: máis rápido (posiblemente debido a unha instalación de PHP lenta)

en: file
gl_ES: ficheiro

en: file %d of %d
gl_ES: arquivo %d de %d

en: file is size:
gl_ES: Tamaño do ficheiro:

en: files: %s
gl_ES: arquivos: %s

en: folder
gl_ES: carpeta

en: follow this link to get it
gl_ES: sigue esta ligazón para conseguilo

en: go here to learn more
gl_ES: vai ata aquí para aprender máis

en: handles updates automatically as you want them
gl_ES: manexa as actualizacións automaticamente segundo as túas necesidades

en: here
gl_ES: aquí

en: hour(s)
gl_ES: hora(s)

en: i.e. if you have %s there
gl_ES: p. ex., se tes aí %s

en: if all of the following conditions are matched:
gl_ES: se se cumpren tódalas seguintes condicións:

en: if any of the following conditions are matched:
gl_ES: se se cumpren calquera das seguintes condicións:

en: in the month
gl_ES: do mes

en: including any passwords
gl_ES: incluíndo calquera contrasinal

en: incremental backup; base backup: %s
gl_ES: Respaldo incremental; respaldo base: %s

en: is
gl_ES: é

en: is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
gl_ES: é unha maneira altamente eficiente de xestionar, actualizar e facer copias de seguridade de multiples sitios web desde un mesmo sitio.

en: is not
gl_ES: non é

en: key
gl_ES: clave

en: key name
gl_ES: Nome da clave

en: last activity: %d seconds ago
gl_ES: última actividade: hai %d segundos

en: last activity: %ss ago
gl_ES: última actividade: fai %ss

en: log results to console
gl_ES: rexistra resultados na consola

en: login
gl_ES: iniciar sesión

en: login failure
gl_ES: erro de inicio de sesión

en: manage
gl_ES: xestionar

en: manages all your WordPress sites at once from one place
gl_ES: administra todos os teus sitios de WordPress á vez desde un só lugar

en: more info
gl_ES: máis información

en: next resumption: %d
gl_ES: seguinte reanudación: %d

en: no options or sitemeta table was found
gl_ES: non se atoparon nin a táboa de opcións nin a de sitemeta

en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
gl_ES: ningunha actividade recente; ofrecerase a reanudación despois de: %d segundos

en: notice image
gl_ES: imaxe de aviso

en: on every backup
gl_ES: en cada copia de seguridade

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
gl_ES: abre isto para mostrar máis opcións; non o utilices a menos que teñas un problema ou sexas curioso.

en: or (annual discount)
gl_ES: ou (desconto anual)

en: or to configure more complex schedules
gl_ES: ou configurar horarios máis completos

en: or to restore manually
gl_ES: ou para restaurar manualmente

en: or, to reset this option
gl_ES: ou, para restablecer esta opción

en: password
gl_ES: contrasinal

en: please wait for the rescheduled attempt
gl_ES: por favor, agarda ao intento de reprogramado

en: press here
gl_ES: fai clic aquí

en: read more at %s
gl_ES: le máis en %s

en: recommended
gl_ES: recomendado

en: refresh
gl_ES: actualizar

en: regular non-encrypted FTP
gl_ES: FTP normal sen cifrar

en: remote files deleted
gl_ES: arquivos remotos eliminados

en: remote site
gl_ES: sitio remoto

en: required for some remote storage providers
gl_ES: é requisito dalgúns provedores de almacenaxe remota

en: reset
gl_ES: reinicio

en: restoration
gl_ES: restauración

en: rows: %d
gl_ES: filas: %d

en: search and replace
gl_ES: buscar e remplazar

en: secure your backups
gl_ES: asegura as túas copias de seguridade

en: settings
gl_ES: axustes

en: show PHP information (phpinfo)
gl_ES: amosar información PHP (phpinfo)

en: show log
gl_ES: mostrar arquivo de rexistro

en: site not found
gl_ES: sitio non atopado

en: slower, strongest
gl_ES: máis lento, máis forte

en: stop
gl_ES: deixar

en: table: %s
gl_ES: táboa: %s

en: template not found
gl_ES: modelo non encontrado

en: the database query being run was:
gl_ES: a consulta á base de datos que se executaba foi:

en: the migrator add-on
gl_ES: a extensión de migración

en: the options table was not found
gl_ES: non se atopou a táboa de opcións

en: the world’s most trusted backup plugin!
gl_ES: o plugin de copias de seguridade máis fiable do mundo!

en: these backup sets
gl_ES: estes conxuntos de respaldos

en: these characters
gl_ES: estes caracteres

en: this backup set
gl_ES: este conxunto de copias de seguridade

en: this privacy policy
gl_ES: esta política de privacidade

en: though part of the returned information was not as expected - whether this indicates a real problem cannot be determined
gl_ES: anque parte da información devolta non era a esperada - non se pode determinar se isto indica un problema real

en: to take incremental backups
gl_ES: para realizar copias de seguridade incrementais

en: two unsuccessful attempts were made to include it, and it will now be omitted from the backup
gl_ES: Fixéronse dous intentos fallidos para incluílo, e agora omitirase a copia de seguridade

en: unknown source
gl_ES: fonte descoñecida

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
gl_ES: Para facer unha copia de seguridade simple no teu servidor pulsa este botón. Ou para configurar copias de seguridade regulares e almacenamento remoto vai aos %s axustes %s

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
gl_ES: subida (%s): reensamblado fallido (ve o rexistro para máis detalles)

en: upload failed
gl_ES: fallo de carga

en: use UpdraftPlus Premium
gl_ES: usa UpdraftPlus Premium

en: username
gl_ES: Nome de usuario

en: week(s)
gl_ES: semana(s)

en: will restore as:
gl_ES: Restaurarase como:

en: with the option of
gl_ES: coa opción de

en: you have authenticated your %s account
gl_ES: autenticaches a túa conta %s

en: you have authenticated your %s account.
gl_ES: antenticaches a túa conta %s.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
gl_ES: A instalación de PHP carece do módulo openssl; como resultado, isto pode levar varios minutos; se para entón non ocorreu nada, deberías probar un tamaño de clave máis pequeno ou solicitar ao teu aloxamento web que active este módulo de PHP na túa instalación.

en: your UpdraftPlus.com account
gl_ES: a túa conta de UpdraftPlus.com

en: your site's admin address
gl_ES: O enderezo administrativo da túa Web

en: your web hosting account is full; please see: %s
gl_ES: a túa conta de aloxamento web está chea; por favor, mira: %s

en: zip executable found:
gl_ES: atopado zip executable:
