Plugins - WordPress Importer - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (50 entries)

en: The uploaded file could not be moved
gl_ES: Non se pode mover o arquivo subido

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
gl_ES: Síntoo, este tipo de arquivo non está permitido por razóns de seguridade.

en: Downloaded file has incorrect size
gl_ES: O arquivo descargado ten un tamaño incorrecto

note: translators: 1: The HTTP error message. 2: The HTTP error code.
en: Remote server returned the following unexpected result: %1$s (%2$s)
gl_ES: O servidor remoto devolveu o seguinte resultado inesperado: %1$s (%2$s)

note: translators: 1: The WordPress error message. 2: The WordPress error code.
en: Request failed due to an error: %1$s (%2$s)
gl_ES: Fallou a solicitude debido a un erro: %1$s (%2$s)

en: Could not create temporary file.
gl_ES: Non se puido crear o arquivo temporal.

en: To make it simpler for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site, such as your primary administrator account.
gl_ES: Para facerche máis fácil editar e gardar o teu contido importado, pode que queiras reasignar o autor do elemento importado a un usuario existente neste sitio, como por exemplo a conta do administrador principal.

note: Description of the plugin
en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, tags and more from a WordPress export file.
gl_ES: Importa entradas, páxinas, comentarios, campos persoalizados, categorías, etiquetas e máis desde un arquivo de exportación de WordPress.

note: Plugin URI of the plugin
en: https://wordpress.org/plugins/wordpress-importer/
gl_ES: https://es.wordpress.org/plugins/wordpress-importer/

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
gl_ES: Importar <strong>artigos, páxinas, comentarios, campos personalizados, categorías e etiquetas</strong> dun ficheiro de exportación WordPress.

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
gl_ES: Elixe un arquivo WXR (.xml) para subir, logo fai clic en "Subir arquivo" para importalo.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
gl_ES: Ola! Sube o teu arquivo WordPress eXtended RSS (WXR) e importaremos todas as entradas, páxinas, comentarios, campos persoalizados, categorías e etiquetas neste sitio.

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
gl_ES: Hai unha nova versión do importador dispoñible. Por favor, actualiza á versión %s para asegurar a compatibilidade cos novos arquivos de exportación.

en: Import WordPress
gl_ES: Importar WordPress

en: Remote file is too large, limit is %s
gl_ES: O arquivo remoto é demasiado grande, o límite é de %s

en: Zero size file downloaded
gl_ES: Descargado un arquivo baleiro

en: Remote server did not respond
gl_ES: O servidor remoto non respondeu

en: Invalid file type
gl_ES: Tipo de arquivo non válido

en: Fetching attachments is not enabled
gl_ES: A obtención dos arquivos adxuntos non está habilitada

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
gl_ES: Elemento de menú non mostrado debido a un slug de menú no válido: %s

en: Menu item skipped due to missing menu slug
gl_ES: Elemento do menú non importado por ter un slug descoñecido

en: Failed to import %1$s &#8220;%2$s&#8221;
gl_ES: Error ao importar %1$s &#8220;%2$s&#8221;

en: %1$s &#8220;%2$s&#8221; already exists.
gl_ES: %1$s &#8220;%2$s&#8221; xa existe.

en: Failed to import &#8220;%1$s&#8221;: Invalid post type %2$s
gl_ES: Fallo ao importar &#8220;%1$s&#8221;: Tipo de contido non válido %2$s

en: Failed to import %1$s %2$s
gl_ES: Fallo ao importar %1$s %2$s

en: Failed to import post tag %s
gl_ES: Fallo ao importar a etiqueta da entrada %s

en: Failed to import category %s
gl_ES: Fallo ao importar a categoría %s

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
gl_ES: Erro ao crear un novo usuario para %s. As súas entradas atribuiránselle ao usuario actual.

en: - Select -
gl_ES: - Elixir -

en: or assign posts to an existing user:
gl_ES: ou asignar entradas a un usuario existente:

en: assign posts to an existing user:
gl_ES: asignar entradas a un usuario existente:

en: as a new user:
gl_ES: como novo usuario:

en: or create new user with login name:
gl_ES: ou crear un novo usuario co nome de acceso:

en: Import author:
gl_ES: Importar autor:

en: Submit
gl_ES: Enviar

en: Download and import file attachments
gl_ES: Descarga e importa arquivos adxuntos

en: Import Attachments
gl_ES: Importar adxuntos

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
gl_ES: Se WordPress crea un novo usuario, xerarase automaticamente un novo contrasinal ao azar e o perfil do usuario establecerase a %s. Será necesario un cambio manual dos detalles do novo usuario.

en: Assign Authors
gl_ES: Asignar autores

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
gl_ES: Fallo ao importar o autor %s. As súas entradas serán atribuidas ao usuario actual.

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
gl_ES: Este arquivo WXR (versión %s) podería non ser compatible con esta versión do importador. Por favor, considera actualizalo.

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
gl_ES: O arquivo de exportación non se puido atopar en <code>%s</code>. É probable que sexa debido a un problema de permisos.

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
gl_ES: Acórdate de cambiar os contrasinais e perfís dos usuarios importados.

en: Have fun!
gl_ES: Pásao ben!

en: All done.
gl_ES: Todo feito.

en: The file does not exist, please try again.
gl_ES: O arquivo non existe, por favor inténtao de novo.

en: Sorry, there has been an error.
gl_ES: Síntoo, ocurriu un erro.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
gl_ES: Isto non parece ser un arquivo WXR, falta ou non é válido o número de versión WXR

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
gl_ES: Os detalles móstranse arriba. O importador intentarao de novo cun analizador diferente...

en: There was an error when reading this WXR file
gl_ES: Produciuse un erro ao ler o arquivo WXR
