Themes - Twenty Fourteen - en to gl_ES translation catalogue (124 entries)

note: Description of the theme
en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
gl_ES: En 2014 o noso tema por defecto crea unha revista dixital personalizable cun deseño moderno e limpo. Destaque o seu contido favorito na primeira páxina en modo de reixa ou carrusel. Empregue as tres áreas de widgets para personalizar o seu sitio, e cambiar o deseño do seu contido, grazas á anchura do modelo de páxina enteira, ou o de colaborador, mostrando os autores do seu sitio. Crear unha revista dixital con WordPress nunca foi tan fácil.

en: GET IN TOUCH
gl_ES: PONTE EN CONTACTO

en: Don’t hesitate to reach out.
gl_ES: Non dubides en contactar.

en: GOT A QUESTION?
gl_ES: TES UNHA PREGUNTA?

en: Write title…
gl_ES: Escribe o título…

en: Contact
gl_ES: Contacto

en: Read More
gl_ES: Ler máis

en: Clouds
gl_ES: Nubes

en: Photo of a cloudy mountain
gl_ES: Foto dunha montaña con nubes

en: Streetscape
gl_ES: Paisaxe urbana

en: Photo of a streetscape
gl_ES: Foto dunha paisaxe urbana

en: Bridge
gl_ES: Ponte

en: Photo of a bridge
gl_ES: Foto dunha ponte

en: Sunset
gl_ES: Solpor

en: Photo of a sunset
gl_ES: Foto dun solpor

en: Here are some photos from my all-time favorite destinations.
gl_ES: Aquí hai algunhas fotos dos meus destinos favoritos de todo o tempo.

en: Traveling Nostalgia
gl_ES: Nostalxia da viaxe

en: Summary
gl_ES: Resumo

en: This year was devoted entirely to the western hemisphere. I went on a month-long road trip through the U.S.A. and Canada, and also visited Mexico, Brazil, and Colombia.
gl_ES: Este ano dediqueino por completo ao hemisferio occidental. Fixen unha viaxe dun mes por Estados Unidos e Canadá e tamén visitei México, Brasil e Colombia.

en: In 2012, I expanded my travels to Europe. I spent time in Poland, Germany, Italy, France, and Spain.
gl_ES: En 2012, ampliei as miñas viaxes a Europa. Pasei tempo en Polonia, Alemaña, Italia, Francia e España.

en: My first year of traveling. I visited China, Thailand, Japan, and India.
gl_ES: O meu primeiro ano de viaxe. Visitei China, Tailandia, Xapón e India.

en: List
gl_ES: Lista

en: I’ve traveled to over 60 countries, and have made many friends along the way. I created this website to keep track of the memories I’ve made in my years of traveling.
gl_ES: Viaxei a máis de 60 países e fixen moitos amigos polo camiño. Creei esta web para facer un seguimento dos recordos que creei nos meus anos de viaxe.

en: Hello, my name is Joan. I am passionate about writing, travel, and photography.
gl_ES: Ola, chámome Xoan. Apaixónanme a escritura, as viaxes e a fotografía.

en: A person standing in front of a lake
gl_ES: Unha persoa de pé fronte a un lago

en: About
gl_ES: Acerca de

en: White
gl_ES: Branco

en: Light Gray
gl_ES: Gris claro

en: Medium Gray
gl_ES: Gris medio

en: Dark Gray
gl_ES: Gris escuro

en: Black
gl_ES: Negro

en: Green
gl_ES: Verde

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
gl_ES[0]: %1$s comentario en &ldquo;%2$s&rdquo;
gl_ES[1]: %1$s comentarios en &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
gl_ES: Un comentario en &ldquo;%s&rdquo;

note: Template Name of the theme
en: Full Width Page
gl_ES: Páxina de ancho completo

note: Template Name of the theme
en: Contributor Page
gl_ES: Páxina de colaborador

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
gl_ES: Arquivos da etiqueta: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
gl_ES: Resultados da busca para: %s

en: Post format to show:
gl_ES: Formato de entrada a mostrar:

en: Number of posts to show:
gl_ES: Número de artigos que amosar:

en: Title:
gl_ES: Título:

note: translators: 1: Post permalink, 2: Number of images in the gallery.
en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
gl_ES[0]: Esta galería conten <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s foto</a>.
gl_ES[1]: Esta galería conten <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s fotos</a>.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
gl_ES: Sigue lendo <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: More asides
gl_ES: Máis minientradas

en: Asides
gl_ES: Minientradas

en: More galleries
gl_ES: Máis galerías

en: Galleries
gl_ES: Galerias

en: More links
gl_ES: Máis enlaces

en: Links
gl_ES: Ligazóns

en: More quotes
gl_ES: Máis citas

en: Quotes
gl_ES: Citas

en: More audio
gl_ES: Máis audios

en: Audio
gl_ES: Son

en: More videos
gl_ES: Máis vídeos

en: More images
gl_ES: Máis imaxes

en: Images
gl_ES: Imaxes

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts.
gl_ES: Use esta ferramenta ao listar minientradas, multimedia, vídeos, audios, imaxes, galería e ligazóns recentes.

en: Twenty Fourteen Ephemera
gl_ES: Twenty Fourteen Efímera

en: Sticky
gl_ES: Fixo

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
gl_ES: <span class="meta-nav">Entrada seguinte</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
gl_ES: <span class="meta-nav">Entrada anterior</span>%title

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
gl_ES: <span class="meta-nav">Publicada en</span>%title

en: Post navigation
gl_ES: Navegación de artigos

en: Posts navigation
gl_ES: Ir as entradas

en: Next &rarr;
gl_ES: Seguinte &rarr;

en: &larr; Previous
gl_ES: &larr; Anterior

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
gl_ES: Non mostrar a etiqueta na portada.

en: Tag Name
gl_ES: Nome da etiqueta

note: translators: %s: Twenty Fourteen documentation URL.
en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
gl_ES: Para un tutorial e máis trucos en profundidade visitar a <a href="%s">documentación  de Twenty Fourteen</a>.

note: translators: %s: Featured images documentation URL.
en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
gl_ES: Mellore o deseño do seu sitio web usando <a href="%s"> Imaxes Destacadas</a> nas entradas que quere destacar (tamén coñecido como miniaturas). Isto permite asociar unha imaxe co seu artigo sen introducila nel. Twenty Fourteen usaas nos artigos e nas páxinas destacadas por encima do título e na área de contido destacado na portada.

note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL, 3: Customizer URL, 4: Post editor URL.
en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by a <a href="%1$s">tag</a>; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
gl_ES: A páxina de inicio dálle a opción de ata 6 entradas de destaque en unha reixa ou carrusel, controlado por unha <a href="%1$s"> etiqueta </a>. Pode cambiar a etiqueta e deseño en <a href="%2$s"> Aspecto &rarr; Personaliza </a>. Se ningunha entrada coincide coa etiqueta, as mensaxes do <a href="%3$s"> destacado</a>, no seu canto son amosadas.

en: Slider
gl_ES: Carrusel

en: Grid
gl_ES: Reixa

en: Layout
gl_ES: Disposición

[ctx: featured content default tag slug]
note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL, 3: Customizer URL, 4: Post editor URL.
en: featured
gl_ES: destacado

note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL.
en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
gl_ES: Use unha <a href="%1$s"> etiqueta </a> para destacar as súas mensaxes. Se non hai artigos que coincidan coa etiqueta, <a href="%2$s"> os mensaxes fixos</a> aparecerán no seu lugar.

en: Featured Content
gl_ES: Contido destacado

en: Background may only be visible on wide screens.
gl_ES: O fondo será visible só en pantallas anchas.

en: May only be visible on wide screens.
gl_ES: Só visible en pantallas anchas.

en: Display Site Title &amp; Tagline
gl_ES: Amosa o título e a descrición do sitio

en: Site Title Color
gl_ES: Cor do título do sitio

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
gl_ES: Twenty Fourteen require polo menos a versión 3.6 do WordPress. Está a utilizar a versión %s. Por favor, actualiceo e ténteo de novo.

en: Next Image
gl_ES: Imaxe Seguinte

en: Previous Image
gl_ES: Imaxe Anterior

en: Skip to content
gl_ES: Saltar ao contido

en: Primary Menu
gl_ES: Menú principal

en: Search
gl_ES: Buscar

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
gl_ES: Paxina %s

note: translators: %d: Post count.
en: %d Article | %d Articles
gl_ES[0]: %d Artículo
gl_ES[1]: %d Artículos

en: Next
gl_ES: Seguinte

en: Previous
gl_ES: Anterior

[ctx: Lato font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
gl_ES: activada

en: Appears in the footer section of the site.
gl_ES: Aparece na sección de pé de páxina do sitio.

en: Footer Widget Area
gl_ES: Área de widgets do pé de páxina

en: Additional sidebar that appears on the right.
gl_ES: Barra lateral adicional que aparece a dereita.

en: Content Sidebar
gl_ES: Barra lateral de contido

en: Main sidebar that appears on the left.
gl_ES: Barra lateral principal que aparece a esquerda.

en: Primary Sidebar
gl_ES: Barra lateral principal

en: Secondary menu in left sidebar
gl_ES: Menú secundario da barra lateral esquerda

en: Top primary menu
gl_ES: Menú principal superior

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
gl_ES: Fornecido con orgullo por %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
gl_ES: Parece que non atopamos o que estás tentando localizar. É posible que a busca poida axudar.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
gl_ES: Sentímolo, pero non hai nada que corresponda aos seus criterios de busca. Por favor, ténteo de novo con palabras distintas.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
gl_ES: Listo para publicar a túa primeira entrada? <a href="%s">Empeza aquí</a>.

en: Nothing Found
gl_ES: Non se atopou nada

en: Pages:
gl_ES: Páxinas:

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
gl_ES: Seguir lendo %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Edit
gl_ES: Editar

en: % Comments
gl_ES: % Comentarios

en: 1 Comment
gl_ES: 1 comentario

en: Leave a comment
gl_ES: Deixa un comentario

en: Comments are closed.
gl_ES: Os comentarios están pechados.

en: Newer Comments &rarr;
gl_ES: Comentarios máis recentes &rarr;

en: &larr; Older Comments
gl_ES: &larr; Comentarios máis antigos

en: Comment navigation
gl_ES: Navegación de comentarios

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
gl_ES: Arquivo da categoría: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
gl_ES: Todolos artigos de: %s

en: Archives
gl_ES: Arquivos

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
gl_ES: Arquivos anuais: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
gl_ES: Arquivos mensuais: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
gl_ES: Arquivos diarios: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
gl_ES: Asemella que non hai nada neste lugar. ¿E se probas unha busca?

en: Not Found
gl_ES: Non atopado

note: Author of the theme
en: the WordPress team
gl_ES: o equipo de WordPress
